dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lakiluk88

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-480
    Posty
    4

    Post Styropian na placki a odpowiedzialność kierownika budowy.

    Cześć!

    Mam nadzieję, że uda mi się od fachowców uzyskać odpowiedź.

    Zakupiłem lokal w szeregowcu. Wyszła wada, że wieje z gniazdek, po termowizji wyszło ze są olbrzymie mostki termiczne np współczynnik fRsi wynosi np: 0.15 w niektórych miejscach itd....
    1 - okazało się, że styropian jest na placki...
    2 - styropian nie jest podciągniety pod membranę (prawie równo z murłatą w projekcie jest styropian), a jest 15cm niżej niż murłata.
    3 - Wiatr dostaje się przez podbitkę i wpada między styropian a ścianę - wsadziłem kamere endoskopową i widać, ze placki tylko są bez obwódki, a dwa, że w niektórych miejscach szczeliny są dość duże miedzy cegłami.
    4 - Dodatkowo nasze mieszkanie jest przy dylatacji, w która jest wrzucony luzem styropian i dostaje sie tam też wiatr...
    testy szczelności (zadymienie) pokazało, że dym wydostaje się na zewnatrz przy oknach, drzwiach itd...

    Czy kierownik budowy odpowiada za takie coś ?
    Czy to już "nie podlega" odpowiedzialności kierownika budowy źle ułożony styropian??

    Budynek z 2017 roku.

    Proszę o wsparcie i informacje, ponieważ jestem w trakcie pisania pisma do developera i nie wiem czy zamieszczać także punkt o odpowiedzialności kierownika budowy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przede wszytskim potrzebujesz prawnika

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    czyli dobrze rozumiem wiatr przewiewa przez podbitkę wchodzi pomiędzy ścianę a styropian leci do gniazdka i tam wwiewa ci do środka. Mądre te wiatry w twoich regionach. Styropian na placki jest bardzo częstym błędem ale nie wpływającym aż tak na ocieplenie. Do tego styropian często kładzie się poniżej połaci dachu. Przy membranie nie jest to niby potrzebne ale i tak często ludzie wolą mieć przestrzeń wentylującą. Musisz się przyzwyczaić że dom to nie termos będą miejsca przez które będzie wiało ci. Jaką masz wentylacje bo czuje że grawitacyjną pozamykaną na amen i odpalany wyciąg kuchenny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony