dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie PC gruntowa Nibe przy grzewczej płycie fund. + PV

    Witam (szczególnie znawców PC jw.)
    Od października ub. r. mieszkam w domku jak w stopce (parka z małym dzieckiem, wg b. uproszczonego OZC, zapotrzebowanie na moc 25 w/m2), grzeję Nibe 1245 PC, DZ poziome 2 x po 160 mb w glinie (teraz idzie mi z ziemi +2- +1 stop.), w płycie rurki fi 20 mocowane do dolnej siatki, na płycie jeszcze z 5 cm posadzki (b. duża bezwładność) do tego 6 kW fotowoltaiki na dachu (+reku ... wszystko Nibe ...."szwedzka dotacja") ...
    na chwile obecną mam ok 1200 włączeń przy 1120 godz. pracy (PC pracowała ze 2 m-ce w poprzednim sezonie)...
    zależy mi przede wszystkim na tym żeby tak dobrać ustawienia żeby sprężarka pracowała jak najdłużej max dbać o jej żywotnosć ... parę lat do emeryt. bez widoku na progresje dochodową
    o ile jakoś rozgryzłem zagadnienie stopniominut (teraz mam ok -200) to mimo sporego nakładu czasu (którego nie mam za wiele -sam wykańczam chałupę)
    to nie kumam (w celu jw.) następujących parametrów:
    - Menu 5.1.3 -maks. różn. sprężarki maks. różn. sprężarki Zakres ustawień: 1 – 25 °C
    - Menu 5.1.11 - pręd. pompy czynnika grzew. szczególnie w trybie postojowym (teraz mam ustawione na 60%)
    - Menu 5.1.14 - ust. zas. sys. grzew. - dT przy DOT: 0,0 – 25,0 ?... w międzyczasie znalazłem info na innym wątku info że wartość dT aby wymusić długi czas pracy sprężarki winna być jak najmniejsza .....?
    Z góry dziękuję za odzew / podzielenie się swoimi doświadczeniami / wiedzą przy podobnej konfiguracji ....


    W tej chwili mam naprodukowane sporo KWh z ub. sezonu (ok. 2000) i myślę żeby jak już zrobi się cieplej przejść całkowicie na grzałki ... czy wówczas co jakiś czas powinienem uruchamiać sprężarkę / obieg DZ... ?
    Ostatnio edytowane przez artpelc ; 24-02-2021 o 10:10 Powód: aktualizacja
    parterowy szkielet na izolowanej (EPS 200) płycie fundamentowej, pow. użytkowa 92 m2 , szacowana niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) - 6kW

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony