dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Skropliny na pasie podrynnowym -pytanie o poprawność wykonania.

    WItajcie.

    Dach położony rok temu. Po sporym deszczu i przy roztopach woda kapie po obróbce (do rynny oczywiście też leci). Tak ma być? Dzwoniłem do wykonawcy i mówi, że to efekt zamierzony bo inaczej nie byłoby wentylacji (rzekomo skropliny są odprowadzone po pasie podrynnowym). Może się jakiś fachowiec wypowiedzieć na ten temat? Pierwszy raz coś takiego widzę, żeby woda spływała do rynny i kapało naokoło domu. Skropliny to jeszcze rozumiem ale jak pada deszcz?

    Nagrałem filmik, który pokazuje problem.

    Dzięki z góry za pomoc.

    https://drive.google.com/file/d/1xJI...mZGAGAROI/view

    Dach z pełnym deskowaniem bez membrany. Papa po całości ze szczeliną wentylacyjną.
    Ostatnio edytowane przez kasparoow ; 22-02-2021 o 08:24

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasparoow Zobacz post
    WItajcie.

    Dach położony rok temu. Po sporym deszczu i przy roztopach woda kapie po obróbce (do rynny oczywiście też leci). Tak ma być? Dzwoniłem do wykonawcy i mówi, że to efekt zamierzony bo inaczej nie byłoby wentylacji (rzekomo skropliny są odprowadzone po pasie podrynnowym). Może się jakiś fachowiec wypowiedzieć na ten temat? Pierwszy raz coś takiego widzę, żeby woda spływała do rynny i kapało naokoło domu. Skropliny to jeszcze rozumiem ale jak pada deszcz?

    Nagrałem filmik, który pokazuje problem.

    Dzięki z góry za pomoc.

    https://drive.google.com/file/d/1xJI...mZGAGAROI/view

    Dach z pełnym deskowaniem bez membrany. Papa po całości ze szczeliną wentylacyjną.
    poczytaj

    http://dachy.info.pl/technika/anatom...a-rozwiazania/

    u Ciebie to wygląda na awarię, zbyt dużo się leje po pasie podrynnowym

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To zjawisko to kwestia wykonania okapu. W Twoim przypadku skropliny z krycia wstępnego zostały odprowadzone na pas podrynnowy. Negatywny skutek takiego wykonania to kapanie z tego pasa i jego zabrudzenie kurzem niesionym przez skropliny. Załączony filmik pokazuje, że kapie w pogodny dzień czyli wytapia się zalegający pod pokryciem śnieg. W czasie padającego deszczu to zjawisko nie powinno wystąpić bo to pokrycie jest wystarczająco szczelne. Czyli jak kapie w czasie deszczu to jest jakiś błąd wykonawczy. Być może jest zbyt krótki pas nadrynnowy i wiatr wpycha wodę na pas podrynnowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konrad1976

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Rajec Poduchowny
    Kod pocztowy
    26-613
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Jestem na etapie krycia dachu dachówką betonową. Jest zastosowane pełne deskowanie i papa. Wykonawca zrobił pas nadrynnowy tak by pa pa odprowadzała skropliny do rynny. Niestety zrobił to tak że przy pasie nadrynnowy tworzy się niewielka kałuża. Tłumaczy mi że ta kałuża wytworzyła się ponieważ były spore opady deszczu a po przykryciu dachówką nie ma prawa się tak robić i wszystko jest prawidłowo. Proszę o podpowiedź co należy zrobić póki jestem w trakcie krycia tego dachu i nie jest Mam nadzieję jeszcze za późno.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20220422-WA0001.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	459119Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20220422-WA0000.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	459120
    Ostatnio edytowane przez Konrad1976 ; 22-04-2022 o 09:28

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Okap nie jest poprawnie wykonany. Rynna jest nisko opuszczona. Ilość deszczu nie ma tu znaczenia. Te zastoiny będą się tworzyły ilekroć woda dostanie się pod dachówkę. Najwięcej będzie z topniejącego śniegu. Widoczne są podkładki papowe a to już duże prawdopodobieństwo przecieku. Widać dość spore odstępy pomiędzy papami na połączeniach prostopadłych do okapu. Jaki materiał został zastosowany na podkładki pod łaty? Jak kawałki drewna to źle. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 22-04-2022 o 12:22
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony