dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Cieknące połączenie kaloryfera z rurą PP

    Witajcie,
    Mam mały problem z kaloryferem w łazience. Do kaloryfera podłączona jest woda przy pomocy rur PP. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na połączeniu rury z śrubunkiem / zaworem (nie wiem jak to się fachowo nazywa) zaczęła kapać woda. Z moich obserwacji wyniki, że nieszczelność jest tam gdzie łączy się rura z metalową częścią (to jest chyba zgrzane ?) a nie na gwincie.
    Do wiadomości załączam zdjęcie dla lepszego poglądu.

    Pytanie. Czy ja mogę to jakość uszczelnić jak opróżnię kaloryfer z wody ? Jakieś pasty, uszczelniacze, silikony czy coś ? Czy wymaga to zdjęcia kaloryfera i zgrzania rur na nowo ?


  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Wygląda na to, że cieknie na śrubnku, ta srebrna nakrętka to nie jest zgrzew, trzeba ją wykręcić, z tej białej "mufki". Po wymianie uszczelki na nową problem pownien być rozwiązany. Ale bez spuszczania wody się nie obejdzie.

    Edit
    Wygląda to na śrubunek tego typu
    Ktoś trochę nieprofesjonalnie chyba zastosował część z tej złączki łącząc ją z tym zaworem.
    Jak nie ma płaskiej powierzchni w tej białej "mufce", to może być problem z uszczelnieniem i trzeba będzie coś "rzeźbić".
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 22-02-2021 o 08:05

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli rozumiem, że tam nie jest nic zgrzane tylko raczej rura jest włożona i uszczelniona uszczelką ?
    Ze spuszczeniem wody akurat myślę, że nie będzie zbyt dużego problemu. Możemy odciąć całkowicie ten grzejnik lub też zakręcić zawór na wlocie do kaloryfera i spuścić wodę na tym śrubunku ze zdjęcia. Podejrzewam jednak, że konieczne będzie odkręcenie obu zaworów i ściągnięcie kaloryfera ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Jak już spuścisz wodę, to ze ściągnięciem kaloryfera nie będzie problemu, A na pewno ułatwi to diagnozę i naprawę

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zastosuj uszczelki twarde uszczelki kryngielitowe - oryginalnie są tam gumowe i pewnie guma sparciała i przecieka.
    Dosłownie o takie zapytaj w sklepie hydraulicznym lub w markecie - będzie opisany woreczek - są koloru żółto zielonego, lub czerwonego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instal_guru-spree_pl-opis2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	453383Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	small_Uszczelka_węża_fibrowa_1-2___10_szt._13.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	453384Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uszczelka-gumowa.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	453385
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, skoczę dziś/jutro do marketu.
    A czy te uszczelki będą w różnych rozmiarach ? Jaki powinnien być rozmiar do mojej naprawy ? Nie chce jeździć kilka razy lub musieć kupować różne rozmiary bez sensu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja miałem kiedyś taki sam problem a że nie było zbytnio czasu na usunięcie usterki/przecieku fachowo cały śrubunek, znaczy się miejsce styku śrubunki z zaworem kątowym grzejnika zakleiłem poxipolem czy poxiliną. Miała być to taka prowizorka na kilka dni a trzyma już kilka lat
    Wodę będziesz musiał spuścić raczej z całej instalacji c.o. bo będziesz musiał odkręcić zawór kątowy który zamyka wodę. W przypadku demontażu grzejnika wystarczy zakręcić zawór zasilający o kątowy/powrotny, a w tm przypadku samo spuszczenie wody z grzejnika nic nie da bo trzeba będzie zdemontować zawór kątowy.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Phate25 Zobacz post
    Dzięki, skoczę dziś/jutro do marketu.
    A czy te uszczelki będą w różnych rozmiarach ? Jaki powinnien być rozmiar do mojej naprawy ? Nie chce jeździć kilka razy lub musieć kupować różne rozmiary bez sensu.
    U Ciebie będzie rozmiar 3/4" ale najlepiej jest kupić sobie różne - to tania rzecz, a przydaje się mieć w domu.
    Patrzę na zdjęcie...może być 1/2
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony