dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Roczny Zehnder 350 - problem głośności urządzenia

    Urządzenie po roku stało się głośniejsze. Filtr wymieniany max co miesiąc w okresie zimowym, oporów brak - jak na początku po wymianie filtrów zużywa 17w przy wymianie 100m3/h. Ewidentnie nawiewny wentylator stał się słyszalny. Zobaczymy co będzie dalej

    Tymczasem myślę nad zastosowaniem tłumika na drodzę do skrzynki rozdzielczej nawiewnej. Mam ją metr od urządzenia. Czy taki tłumik jest czegoś wart?
    https://allegro.pl/oferta/tlumik-aku...dec-9755734119

    Czy dodatkowo wyklejenie skrzynki rozdzielczej z góry i z krótkich boków jakąś matą kauczukową ma sens?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jaki tam masz filtr? Chodzi mi o klasę.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3

    Domyślnie

    Różnie. Teraz F7. Zdemontowałem serce reku i to chyba już łożyska dają znać w nawiewnym. Szybko. Rok minął.

  4. #4

    Domyślnie

    Pryśnij jakiegoś smaru i zobacz, czy się poprawiło. Będziesz wiedział na 100%

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Niestety ten filtr F7 wykańcza torchę wentylatory. Żeby to miało sens trzeba być jakieś 2 wstępne filtry - G4/M5. Inaczej można zapchać w 2 tygodnie, opory rosną, obroty rosną.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    Próbowałem wyciszać głośną centralę elastycznym tłumikiem i było prawie bez efektów, za to sztywne tłumiki zadziałały bardzo dobrze. Mam chyba z firmy Alnor.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Niestety ten filtr F7 wykańcza torchę wentylatory. Żeby to miało sens trzeba być jakieś 2 wstępne filtry - G4/M5. Inaczej można zapchać w 2 tygodnie, opory rosną, obroty rosną.
    Ale co mi wykańcza. Chodzi na 80m3. Jak obroty się dźwignęły o 100 to wymieniam filtr na nowy. Chcesz mi powiedzieć, że wentylatory o predkosci maksymalnej 2500 czy 2800 obrótów gdy chodzą na 800 to się wykańczają ?

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Próbowałem wyciszać głośną centralę elastycznym tłumikiem i było prawie bez efektów, za to sztywne tłumiki zadziałały bardzo dobrze. Mam chyba z firmy Alnor.
    Zobaczymy. Jak mu się pogorszy to zawołam serwis.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 22-02-2021 o 21:51

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ale co mi wykańcza. Chodzi na 80m3. Jak obroty się dźwignęły o 100 to wymieniam filtr na nowy. Chcesz mi powiedzieć, że wentylatory o predkosci maksymalnej 2500 czy 2800 obrótów gdy chodzą na 800 to się wykańczają ?
    Zobaczymy. Jak mu się pogorszy to zawołam serwis.
    Problem słabej jakości łożysk dotyczy wszystkich urządzeń, małych i dużych.
    Czasem tak jest, że łożysko podanie w pierwszym roku.
    Zalecam jak najszybciej wymienić, bo koszty takiej naprawy w porównaniu do wymiany całego wentylatora są niewielkie..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony