dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie Plamy na kominie

    Mam komin ceglany do komina podłączony piec na ekogroszek Gregor 25 kw. Po jednym sezonie który właśnie się kończy komin wygląda tragicznie. Powyżej sufitu podwieszanego komin zalany jest brązowa plama. Paliłem ekogroszkiem w temperaturze 50-;55;stopni. Komin nad częścią sufitowa jest nieocieplony. Znajduje się w przestrzeni niegrzanwj. Co z tym zrobić ?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Nikt nic ? Może ten komin ocieplić ?

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Nikt nic ? Może ten komin ocieplić ?
    Dobra, będę pierwszy...
    Zburzyć komin, wyrzucić kocioł na wegiel, którym sam siebie trujesz.
    Problemy znikną, ale trzeba było o tym myśleć przed budowa a nie tylko machac chorągiewkami na spotkaniach darczyńców

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Nikt nic ? Może ten komin ocieplić ?
    Ja pomogę bo też to miałem i z tym walczyłem ...

    Brązowe plamy na kominie pojawiają się jak jest zbyt niska temperatura spalin w kominie a dodatkowo pali się mokrym węglem.
    Te wykwity są bardzo szkodliwe dla zdrowia więc trzeba się ich jak najszybciej pozbyć.

    Co trzeba zrobić.

    1. Ocieplić dobrze komin na poddaszu nieużytkowym aż po sam dach. Ocieplić wełną a nie styropianem.
    2. Węgiel musi być zupełnie suchy. Ja kupowałem w workach jutowym w lato i czekał opał na zimę.
    3. Zmienić sposób palenia. Nowoczesne sterowniki do kotłów do sterowniki PID , czyli modulujące cały czas mocą kotła tak aby on cały czas działał i dzięki temu nie wychładzał się komin. Jak takiego sterownika nie masz to zrób tak aby przerwy pracy kotła były jak najkrótsze. Ustaw na początek proporcje np. 1:5 (czyli 5 sekund podanie węgla i 25s przerwa) i jeśli ciagle będą za długie przerwy pomiędzy cyklami grzania to zwiększaj przerwę.

    Te plamy są bardzo szkodliwe dla zdrowia i mocno śmierdzą. Kondensat może też wywołać pożar komina (pożar sadzy). Dlatego obserwuj komin.
    Musisz zmienić styl palenia i stosować zawsze suchy opał.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    kaszpir007 czy to co zrobiłeś pomogło ? Nie ma problemu ? Faktycznie śmierdzi. Kominiarz radził mi abym teraz palił z temperaturą 65 stopni przez 2 tygodnie aby kominn wysech . Widzę że faktycznie robi się suchy żółte plamy bledna. Po tygodniu palenia. Mam zamiar to docieplać wełna 10 cm tylko czy to pomoże przy minusowej temperaturze to nie wiem

  6. #6

    Domyślnie

    Pomogło.

    Tak jak pisałem.

    Co trzeba zrobić aby problemu nie było też napisałem.

    Podstawa to aby cały czas był ruch spalin w kominie , aby spaliny grzały komin i usuwały szybko wilgoć z komina.

    Będzie "ciepły komin" , będzie suchy opał , będzie ruch spalin w kominie (czyli kocioł będzie jak najdłużej pracował a jak najmniej "odpoczywał" to nie będzie problemu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony