dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Szybki i tani dom

    Hej bogatszy o doświadczenie z budowania domu teraz dumam nad domkiem na wsi.
    Technologiami jaka mnie interesuje to ma być tanio ciepło pomysłowo
    Szkielet drewniany. Fundament słupowy w kilku punktach
    I Teraz najlepsze tj ściany
    Kupić płyt obornickich z odzysku i z tego w warsztacie wykonać ściany pod wymiar grube na 25cm obite z zewnątrz od razu deską. Montaż hds i w dwa dni mamy sso
    a wewnątrz wykończyć to regipsem
    Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 23-02-2021 o 07:23

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Obawiam się że zgodnie z zasadą trójkąta będzie tanio i szybko lecz drogo w utrzymaniu.
    Cudów nie ma.


    tanio-szybko-dobrze

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Obawiam się że zgodnie z zasadą trójkąta będzie tanio i szybko lecz drogo w utrzymaniu.
    Cudów nie ma.


    tanio-szybko-dobrze
    Płyty pir, te z odzysku mają najlepszą izolacyjność 25cm to jak termos.
    Zrobić w warunkach warsztatowych ściany na zasadzie takich kanapek gdzie od strony elewacji jest deska a wewnątrz regips.
    Można nawet instalację prądu już rozplanować w takiej ścianie prefabrykowanej.
    Dach jednospadowy i panele fotowoltaiczne, grzanie kablami

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli tak się upierasz to punkt obowiązkowy: WM i r-e-k-u-p-e-r-a-c-j-a . Bez niej pakujesz się w kłopoty.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jeśli tak się upierasz to punkt obowiązkowy: WM i r-e-k-u-p-e-r-a-c-j-a . Bez niej pakujesz się w kłopoty.
    Oczywiście że WM musi być. Choć jeśli miałby to być domek letniskowy to może przydała by się jakaś wentylacja na te miesiące gdy nie będzie mieszkane. Aby nie zatęchło jeśli założyć że będzie szczelny termos. Może zostawiać w oknach mikroszczeliny?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Upatrzeć kawałek wolnego ugoru ,jak samosiejki stoją to właściciele olewają. Poznać rolnika co bale z słomą ustawi wg twego życzenia na tym kawałku gruntu. Otrzymaną piramidę wykończyć wewnątrz, jakoweś świetliki porobić , wejście ogarnąć i podłączenia jakieś małę szambo z pompą i kawałkiem węża 25 m długości.


    Sam obiekt miejscowy wzniesie po kosztach paliwa, flaszki z zagrychą. No kilkakrotnie jak towarzyski. Nie obrzucać beli niczym ,gnijąc powoli wytworzą w mieszkanku miłe ciepełko.

    WM to wentylacja mechaniczna, ta z odzyskiem ciepła to rekuperacja

    jeszcze taniej ku radości psa i dzieciaków to takie bytowanie na łonie natury
    https://www.youtube.com/results?sear...w+lesie+zimą+
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 05-04-2021 o 21:56

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Oczywiście że WM musi być. Choć jeśli miałby to być domek letniskowy to może przydała by się jakaś wentylacja na te miesiące gdy nie będzie mieszkane. Aby nie zatęchło jeśli założyć że będzie szczelny termos. Może zostawiać w oknach mikroszczeliny?
    No właśnie, jak rozwiązać ta kwestie w domu letniskowym? Rekuperacja, owszem fajna rzecz ale uruchamiana tylko podczas naszej obecności? Fajnie się mówi ale zostawiać ja włączana przez cały rok? Hmm

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A nie prościej kupić kontener 22 stopowy i zaadoptować ?
    nie wiem czy z adaptacją takiej skrzynki nie byloby wiecej pracy niż robić od zera ściany.

    to ma być mały domek jedna duża izba , dwie małe sypialnie.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    No właśnie, jak rozwiązać ta kwestie w domu letniskowym? Rekuperacja, owszem fajna rzecz ale uruchamiana tylko podczas naszej obecności? Fajnie się mówi ale zostawiać ja włączana przez cały rok? Hmm
    oczywiście nie zostawiasz reku na okres kilku miesięcy żeby pracowało ale wystarczy zostawić mikroszczeliny w oknach

    na razie szukam działki w moich ukochanych borach tucholskich ale to ma byc taka działka że nie będę miał sąsiadów

    mam już jedną na oku, z jednej strony rzeczka, z drugiej las należący do LP
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 06-04-2021 o 13:33

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    - mam wątpliwości, czy jest coś takiego, jak " Szybki i tani dom " ?
    - " szybki " - fakt ! można przyspieszyć proces realizacji budynku wchodząc w prefabrykację ( np. szkieletową ) nie zapominając jednocześnie, że DOM całoroczny zazwyczaj realizowany jest na lata
    - " tani " - gdyby jedna technologia realizacji budynku była zdecydowanie tańsza od drugiej, ta " droższa " zniknęłaby z rynku - a tak nie jest
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - mam wątpliwości, czy jest coś takiego, jak " Szybki i tani dom " ?
    - " szybki " - fakt ! można przyspieszyć proces realizacji budynku wchodząc w prefabrykację ( np. szkieletową ) nie zapominając jednocześnie, że DOM całoroczny zazwyczaj realizowany jest na lata
    - " tani " - gdyby jedna technologia realizacji budynku była zdecydowanie tańsza od drugiej, ta " droższa " zniknęłaby z rynku - a tak nie jest
    to ma być taki większy kemping. ojciec mój sklecił drewniany kemping 35 lat temu stoi to na trelinkach, ściany z dykty, dach z blachy falistej, i świetnie funkcjonuje od wielu wielu lat

    ja chcę zrobić ulepszoną wersję z ciepłymi ścianami aby można mieszkać tam zimą.

    ciekawi mnie technologia prefabrykacji i wizja postawienia domu dźwigiem w jeden dzień

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ściany z dykty, dach z blachy falistej, i świetnie funkcjonuje od wielu wielu lat ...

    - w sumie ciesze się, że nie ma w Polsce takich enklaw zabudowy, jak slamsy brazylijskie, budowane z "dykty" i "blachy falistej" i wszystkiego co pod ręką..
    - dla mieszkańców jest to faktyczny DOM, ale czy świetnie funkcjonuje od wielu lat ? raczej to porażka cywilizacyjna, społeczna.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Hej bogatszy o doświadczenie z budowania domu teraz dumam nad domkiem na wsi.
    Technologiami jaka mnie interesuje to ma być tanio ciepło pomysłowo
    Szkielet drewniany. Fundament słupowy w kilku punktach
    I Teraz najlepsze tj ściany
    Kupić płyt obornickich z odzysku i z tego w warsztacie wykonać ściany pod wymiar grube na 25cm obite z zewnątrz od razu deską. Montaż hds i w dwa dni mamy sso
    a wewnątrz wykończyć to regipsem
    Co myślicie?
    Taka technologia w praktyce już istnieje nazwy się to panele sip, nie daleko mnie jest firma co robi takie domki ale przypuszczam że szału jeżeli chodzi o koszty nie ma.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ściany z dykty, dach z blachy falistej, i świetnie funkcjonuje od wielu wielu lat ...

    - w sumie ciesze się, że nie ma w Polsce takich enklaw zabudowy, jak slamsy brazylijskie, budowane z "dykty" i "blachy falistej" i wszystkiego co pod ręką..
    - dla mieszkańców jest to faktyczny DOM, ale czy świetnie funkcjonuje od wielu lat ? raczej to porażka cywilizacyjna, społeczna.
    chyba ci sie coś pomyliło aby nazywać to porażką cywilizacyjną i społeczną, spędzam tam od lat wakacje i poczułem się urażony. drewniane domki nad jeziorem, wewnątrz obite płytą pilśniową czy też sklejką, na dachu blacha falistą. pięknie pełniące funkcje mieszkalne od wiosny do jesieni.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 06-04-2021 o 19:42

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    chyba ci sie coś pomyliło aby nazywać to porażką cywilizacyjną i społeczną, spędzam tam od lat wakacje i poczułem się urażony. drewniane domki nad jeziorem, wewnątrz obite płytą pilśniową czy też sklejką, na dachu blacha falistą. pięknie pełniące funkcje mieszkalne od wiosny do jesieni.
    Nad gustami podobno się nie dyskutuje a podobno potrzeba to matka wynalazku, ja osobiście nie mam serca pozbawiać kogoś zapału i nadziei.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony