dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Co sądzicie o tej działeczce?

    Witam proszę o opinie na temat tej działeczki, zamierzam na niej wybudować bliźniaka umieszczonego bardziej na prawej stronie ( niż centralinie ) Jedyny dylemat to ta linia energetyczna. CZy nie będzie on przysparzała żadnych kłopotów?




    PZDR
    PW
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Jesli zmieścisz się z szerokością domu to OK - linia nie powinna przeszkadzać (jeśli jest to NN lub SN)

  3. #3

    Domyślnie

    Z szerokością wejdę prawie na styk..ale dam radę.
    Wybrałem ten projekcik.

    http://www.m-studio.pl/lista.php?i=2...wnica=&garage=
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dobra działka do parterówki

    raczej linia Ci nie będzie przeszkadzać
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    A co to za linia? Bo jeśli "wysokiego napięcia" to wg mnie działka odpada, ale jeśli to zwykła linia doprowadzająca prąd bezpośrednio do domów to może być.
    Sama linia nie byłaby dla mnie problemem, ale problemem może być prąd który tą linią "płynie".

  6. #6

    Domyślnie

    Jest to linia doprowadzająca prąd do domów.


    Sama linia nie byłaby dla mnie problemem, ale problemem może być prąd który tą linią "płynie".


    Co amsz na myśli pisząc o prądzie?
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze zależy co po bokach tej działeczki.
    Przyjmując głębokość domu 12 m (linka nie działa) zostaje po 4 m z tyłu i z przodu.
    Właściwie z drzwi bedziesz wypadał na ulicę a z tyłu na taraz nie zostanie dużo miejsca, dla mnie zbyt duzy dyskomfort.
    Nawet nie będzie gdzie auta z przodu postawić.
    Jak bliźniak, to jak potem podzielisz na 2 równe działki, skoro dom nie stanie pośrodku ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #8

    Domyślnie

    Działki nie muszą być podielone na dwie równe części bowiem buduje się z rodzicami i podział mija się z celem.

    Co do samochodu to jest to dom bez garaży, więc postawie sobie go z boku działki żebym mógł spokojnie umyć sobie autko na podjeździe

    Apropos odległości to nie uważam tak dom ma szerokość 10,5 m
    Wieć z przodu od ulicy 5m i zostanie mi 4,5 od sąsiada,a wogole to cały ogródek itp. bezie po bokach domku
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  9. #9

    Domyślnie

    P.s. - mi link dziala
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  10. #10
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Działki nie muszą być równe Z tą szerokością"czoła działki" masz rację, ja mam jeszcze gorzej bo szerokość działeczki to 17.5m - także z przodu pozostanie mi równe 5.25 m - będę musiał to jakoś przeboleć.

  11. #11

    Domyślnie

    Jakie napiecie jest w tej linii? Jeśli nie wiesz, opisz jak wygladaja słupy i na jakich izolatorach wiszą przewody.
    Niskie napiecie nie przeszkadza, ale 220kV to juz nie jest fajne.

  12. #12

    Domyślnie

    kurcze teraz nie wiem dokłądnie jaki, ale wiesz wracając z pracy podjade tam i zrobie fotke poczym wkleje ją na forum
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  13. #13

    Domyślnie

    Przesyłam fotki, tego słuppa, powiedz proszę co to za ustrojstwo i czy sie tego bać ehehe





    PZDR
    PW
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  14. #14

    Domyślnie

    Witaj, mam prawie identyczna działkę (też z linią) - u mnie jest to linia SN. Powiem Ci co Cię czeka:

    1. Dom usadowiony w odległości nie mniejszej niż 4 m. - licząc od najbardziej oddalonego rogu do rzutu pionowego przeowdów ele. (na ziemi)
    2. Jeżeli jest to linia stara gdzie kiedys były pola, a teraz działki zostały przekwalifikowane na budowlane - będziesz musiał zakładać na własny koszt izolatory na słupach (przystosować linie do zabudowania mieszkalnego) - pewnie wpisze Ci to ZE w warunkach przyłącza - u mnie tak było.

    I to chyba na tyle - powodzenia
    Dorota

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał doli
    Witaj, mam prawie identyczna działkę (też z linią) - u mnie jest to linia SN. Powiem Ci co Cię czeka:

    1. Dom usadowiony w odległości nie mniejszej niż 4 m. - licząc od najbardziej oddalonego rogu do rzutu pionowego przeowdów ele. (na ziemi)
    2. Jeżeli jest to linia stara gdzie kiedys były pola, a teraz działki zostały przekwalifikowane na budowlane - będziesz musiał zakładać na własny koszt izolatory na słupach (przystosować linie do zabudowania mieszkalnego) - pewnie wpisze Ci to ZE w warunkach przyłącza - u mnie tak było.

    I to chyba na tyle - powodzenia
    Dorota
    Hej.
    Ad 1. to wiem, dlatego kupuję dwie działki
    Ad 2. dokładnie masz racje, tam keidyś było pole. Powiedz ile płaciłaś na te izolatory i robocizne ?

    PZDR
    PW
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  16. #16

    Domyślnie

    Wykonawcą bedzie (jeszcze nie zrobione) ZE. Wyliczyli, że koszt wyniesie około 3000 - 4000 zł, ale u nas rozłozy się to na 3 rodziny (linia przechodzi przez 3 działki - i wszyscy mamy juz wydane warunki). W ZE powiedzieli mi, że każdy kto będzie sie podłączał będzie miał podobny warunek i, że mozna bedzie tak skonstruować umowę tak, aby nowi uzytkownicy, przez których działki przechodzi linia zwracali Ci część kosztów.

    Dorota

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie jest taka sytuacja że linia juz idzie przez jedna dzialke przyległą do mojej, wiec oni pewnie juz to zrobili.

    Czy to co jest u mnie na słupie to są te izolatory??
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  18. #18

    Domyślnie

    Wiesz - najlepiej zgłoś sie do ZE - tam Ci wszystko powinni powiedzeć. Myślę, że jak juz ktoś tam mieszka i linia przechodzi przez jego dzialkę to powinienes mieć to z głowy. Z drugiej jednak strony w grudniu 2004 była nowelizacja prawa energetycznego - więc lepiej zapytać.

    Dorota

  19. #19

    Domyślnie

    Sprawdź dobrze linie zabudowy abyś nie miał np. 12 m od osi jezdni i wtedy okaże się, że dom musi stać od granicy działki nie 4 a 6 m i wyladujesz z tyłu na płocie sąsiada.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojcik9
    Jest to linia doprowadzająca prąd do domów.


    Sama linia nie byłaby dla mnie problemem, ale problemem może być prąd który tą linią "płynie".


    Co amsz na myśli pisząc o prądzie?
    Prąd o wysokim napięciu jest szkodliwy dla zdrowia, ale w tym przypadku nie jest to linia wysokiego napięcia więc o względy zdrowotne bym się nie obawiał. Nie będziesz mógł sadzić wysokich drzew w okolicach przebiegu linii. Jeśli nie jest to dla Ciebie uciążliwe to ja bym działke brał, oczywiście pod warunkiem, że pasuje Ci ona pod innymi względami.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony