dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna dmucha zamiast ciągnąć

    Przeprowadziłem się do mieszkania na ostatnim 3 piętrze (dwu-poziomowe) i w jednej tylko kratce na drugim poziomie wentylacja zamiast ciągnąć to dmucha powietrze ze wszystkimi obiadami sąsiadów (czasem też papierosy).

    Wezwałem komininiarza i stwierdził, że dmucha tak mocno, że raczej pewne jest iż któryś sąsiad zamontował wentylator.

    Kominiarz zrobił test i otworzyliśmy okno i dalej dmuchało. Dopiero otworzenie okna i drzwi od tarasu spowodowało, że dmuchało dużo mniej, prawie w ogóle. Zapytałem więc, czy ja też sobie mogę zamontować taki wentylator, na co odpowiedział, że nie. Takie wentylatory są niedozwolone i kominiarz często spotyka je w domach, ale jedyne co może zrobić to dać zalecenie o wymianę na kratkę nawiewu.

    No i teraz co mam zrobić, w chwili obecnej po prostu zatkałem szmatą całą kratkę w łazience i jest spokój, zero zapachów, a gdy potrzebuje użyć łazienki uchylam sobie w niej okno dachowe. Ktoś ma jakieś rady? Jeśli któryś z sąsiadów , rzeczywiście ma taki wiatrak, to nic nie zdziałam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nie masz w mieszkaniu kotła, to możesz założyć zawory zwrotne.

    Ps.na pewno masz WM? bo zwykłe małe wentylatorki zakładane przez Januszy to za cholerę nie dadzą rady zmienić kierunku przepływu powietrza - wentylatory od centrali są duuużo silniejsze.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał undefinedman Zobacz post
    No i teraz co mam zrobić, w chwili obecnej po prostu zatkałem szmatą całą kratkę w łazience i jest spokój, zero zapachów, a gdy potrzebuje użyć łazienki uchylam sobie w niej okno dachowe. Ktoś ma jakieś rady? Jeśli któryś z sąsiadów , rzeczywiście ma taki wiatrak, to nic nie zdziałam.
    Raczej masz wentylację grawitacyjną i to starą, ze wspólnymi albo nieszczelnymi przewodami.
    Co roku, na wiosnę, powinien być robiony przegląd kominiarski. Sprawdź w protokole i bombarduj pismami wspólnotę/spółdzielnię, żeby zadziałały w celu odłączenia wentylatorów/okapów. Jak nie pomoże - pisz do PINB.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Raczej masz wentylację grawitacyjną i to starą, ze wspólnymi albo nieszczelnymi przewodami.
    Co roku, na wiosnę, powinien być robiony przegląd kominiarski. Sprawdź w protokole i bombarduj pismami wspólnotę/spółdzielnię, żeby zadziałały w celu odłączenia wentylatorów/okapów. Jak nie pomoże - pisz do PINB.
    Z tego co mówił kominiarz to jest mechaniczna wentylacja, nie wiem jak ją rozpoznać. Co masz na myśli z odłączeniem wentylatorów/okapów, bo jeśli gdzieś je poodłączają, to gdzies musza być włączone na nowo.

  5. #5

    Domyślnie

    Chcę zamówić niezależnego kominiarza, który coś więcej powie.

    1. Czy taki kominiarz będzie wiedzieć po zerknięciu na dach jaka jest to wentylacja?
    2. Czy taki kominiarz w ogóle może chodzić po dachu wspólnoty?
    3. Czy jestem w stanie uzyskać od wspólnoty schemat budynku, gdzie będą opisane wentylacje? Budynek jest z 2013 roku.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał undefinedman Zobacz post
    Chcę zamówić niezależnego kominiarza, który coś więcej powie.

    1. Czy taki kominiarz będzie wiedzieć po zerknięciu na dach jaka jest to wentylacja?
    2. Czy taki kominiarz w ogóle może chodzić po dachu wspólnoty?
    3. Czy jestem w stanie uzyskać od wspólnoty schemat budynku, gdzie będą opisane wentylacje? Budynek jest z 2013 roku.
    A my wrożki jesteśmy?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał undefinedman Zobacz post
    Z tego co mówił kominiarz to jest mechaniczna wentylacja, nie wiem jak ją rozpoznać. Co masz na myśli z odłączeniem wentylatorów/okapów, bo jeśli gdzieś je poodłączają, to gdzies musza być włączone na nowo.
    W niskich blokach raczej się nie robi mechanicznej. W wysokich jest obowiązkowa. Ale to nie jest tu istotne, bo do obydwu nie mozna podpinać własnych wentylatorów.
    Sprawdź protokół z przeglądu. "Twój" kominiarz nie wejdzie do innych mieszkań, więc nie stwierdzi empirycznie niedopuszczalnego podpięcia urządzeń. Okapy wymagają osobnego, szczelnego kanału - jak masz w kuchni jedną kratkę, to takowych nie macie i okapy muszą pracować w trybie pochłaniacza, bez podpięcia do wentylacji.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak to zawsze bywa, zamiast pisać na forum, lepiej najpierw zgłosić administracji. W końcu kumaty Pan kapnął się, że jest uszkodzony wentylator na dachu i nie ciągniem po wymianie teraz ciągnie jak odkurzacz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony