dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie 3300 za ogrzewanie małego domku?

    Witam

    Właśnie dostałem efakturę opiewającą na łączną kwotę 6684 za 2 miesiące, przy czym pierwsza 3287 za styczeń płatna w marcu. Mały dom w sumie ok 88mkw, ogrzewanie podłogowe tylko w dolnej części domku temperatura ustawiona przy tych dużych mrozach na +30, na noc ustawiana +21/24/27, mieszkam sam. Możliwe to jest że za miesiąc 3300 zł prawie wyszło? Czy to jakaś pomyłka?

  2. #2

    Domyślnie

    Koszt wydaje się podejrzanie wysoki. Możesz powiedzieć więcej o swoim domu? Czym grzejesz, jaką izolacja ścian, itd? Jak to wyglądało zazwyczaj?

  3. #3

    Domyślnie

    Taki koszt jest mozliwy tylko w przypadku grzania prądem z COP1 w G11 i domu "wiadernym".
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #4

    Domyślnie

    Wynajmuje, nie wiele mogę powiedzieć. Wprowadziłem się tu 6 miesięcy temu. Pierwsze faktury jakie dostałem na 3 miesiące opiewały na 280 zł miesięcznie, nie mam więc porównania do poprzedniego okresu grzewczego. Wiem tylko, że izolacja grubośćsteropaniu to 12

  5. #5

    Domyślnie

    1. Czym grzane?
    2. Jaka izolacja podłogi/stropu/dachu?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  6. #6

    Domyślnie

    @mistalova nie jestem Ci w stanie udzielić odpowiedzi, wynajmuje, nie znam parametrów technicznych

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemol64 Zobacz post
    @mistalova nie jestem Ci w stanie udzielić odpowiedzi, wynajmuje, nie znam parametrów technicznych
    A co konkretnie jest źródłem ciepła?

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Zauważyłem też, co mogę dopowiedzieć, że podczas grzania podłogą nie jest grzana całość podłogi są miejsca w których nie czuć, żeby było cokolwiek grzane, tak jak by nie była poprowadzona w danych miejscach instalacja grzewcza.

    Wcześniej domek był na wynajem dla turystów, zatem z logicznego punktu (optymalizacja kosztów) budującemu dom zależało na uzyskaniu jak najniższych rachunków, więc idąc tą myślą, można przyjąć że izolacja i inne były solidne nastawione na minimalizację kosztów

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    To ze prąd to wiadomo ale jakie konkretnie urządzenie grzewcze? Inna kwestia to jaka jest taryfa grzewcza (oby nie cb11) i jaki OSD czyli operator sieci bo tu stawki są bardzo różne ?

    30*C przy mrozach

  11. #11

    Domyślnie

    TAURON, w umowie mam grupa taryfowa G12w

  12. #12

    Domyślnie

    @gawel tak 30 stopni , pisałem że czuć podczas grzania że całość podłogi nie jest ogrzewana, jak miałem ustawione na 21 stopni było po prostu zimno

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemol64 Zobacz post
    TAURON, w umowie mam grupa taryfowa G12w
    To wszystko super tauron jest najtańszy w Polsce. Taryfa też bardzo dobra. A jakie urządzenie grzewcze ogrzewa podłogę ? Jak ogrzewana jest ciepła woda i czy masz jakieś prąd żerne odbiorniki?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemol64 Zobacz post
    @gawel tak 30 stopni , pisałem że czuć podczas grzania że całość podłogi nie jest ogrzewana, jak miałem ustawione na 21 stopni było po prostu zimno
    Właśnie w ogrzewaniu podłogowym i dobrze zaizolowanym domu podłoga NIGDY nie jest ciepła bo nie musi i gdyby miała 35 st to powietzre prawie tyle samo to nie są warunki do życia.

    Wychodzi ci dobowy koszt 100 zł to jest do 200kWh sporo ale nie jest niemożliwe tyle zużyć przy takich temperaturach.

  15. #15

    Domyślnie

    Niekoniecznie - skoro płaci wynajmujący to inwestor nie musiał wcale działać w jego interesie i olał staranność izolacji. Inna historia to brak informacji ze strony wynajmującego jaki typ ogrzewania jest zastosowany i co się z tym wiąże. Na tej podstawie wypowiedziałbym umowę natychmiast a koszty olał.
    Jeśli to niemożliwe to koniecznie trzeba sprawdzić jaka taryfa prądu jest zastosowana i jak działa i czym sterowane jest ogrzewanie.
    Ogrzewając swój dom ponad 120 m z piwnicą grzałkami nie zapłaciłem nigdy więcej niż 1200 zł. Za zeszły sezon (ciepły) grzany wyłącznie prądem w sumie zapłaciłem 3500. Jest co wyjaśniać wg mnie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemol64 Zobacz post
    Witam

    Czy to jakaś pomyłka?
    Nie ma licznika, do którego można podejść i zobaczyć ile kWh idzie na dobę?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Właśnie w ogrzewaniu podłogowym i dobrze zaizolowanym domu podłoga NIGDY nie jest ciepła bo nie musi i gdyby miała 35 st to powietzre prawie tyle samo to nie są warunki do życia.

    Wychodzi ci dobowy koszt 100 zł to jest do 200kWh sporo ale nie jest niemożliwe tyle zużyć przy takich temperaturach.
    Jak to nie


    100W x 88m2 = 8,7KW na godzinę = 211kWh na dzień czyli 6336kWh na miesiąc . taryfa zapewne G11 czyli około 60 groszy za 1kWh czyli jest 3800 zł

    A jak dom nie ocieplony albo symbolicznie i bez ciągłości izolacji to grzeje dużo wiecej niż te 88m2
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-02-2021 o 08:13
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemol64 Zobacz post
    Zauważyłem też, co mogę dopowiedzieć, że podczas grzania podłogą nie jest grzana całość podłogi są miejsca w których nie czuć, żeby było cokolwiek grzane, tak jak by nie była poprowadzona w danych miejscach instalacja grzewcza.

    Wcześniej domek był na wynajem dla turystów, zatem z logicznego punktu (optymalizacja kosztów) budującemu dom zależało na uzyskaniu jak najniższych rachunków, więc idąc tą myślą, można przyjąć że izolacja i inne były solidne nastawione na minimalizację kosztów
    I tu jest cała odpowiedź.
    Domek jest durszlakiem. Tylko współczuć i jak najszybciej szukać coś innego do zamieszkania na przyszłą zimę. Lub też można jakąś kozo-kominek wstawić jak jest taka możliwość.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemol64 Zobacz post
    można przyjąć że izolacja i inne były solidne nastawione na minimalizację kosztów
    Doświadczenia z grzania wynika, że jednak nie można.
    30 stopni na kablach w podłogówce to sporo. Normalnie powinien być w domu ukrop.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    grzałem prądem w c11 nieocieplony 120m2 budynek z ytonga przez rok i największy rachunek jaki mi przyszedł w najzimniejszym miesiącu to było 1900 zł ( gdzie na dworze w nocy było w okolicach -10 w dzień okolice 0 /-2 ) dla mnie to jakaś pomyłka wyjaśniałbym z ZE.

    w dodaku autor napisał że budynek docieplony 12 cm styropianu. IMO raczej nie możliwe
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 24-02-2021 o 16:28

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony