dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Warstwy posadzki pod podłógówkę

    Witam,
    Panowie, mam bardzo nierówno wylanego chudziaka (różnica w jednym pokoju na długości 4m nawet 7 cm) plus dużo instalacji na nim (peszle 5 cm).
    Posadzka ma mieć 24 cm (nie licząc dołków w chudziaku gdzie będzie to miejscami 30 cm. Dom parterowy 200 m2 podłogówka + garaż 45m2.
    Ponoć niemożliwością jest dokładne wycinanie styropianu nawet z wspomaganiem piaskiem i niesie to ryzyko późniejszego osadzania posadzki (!). Firma wykonująca CO potrzebuje 3 cm na swój styropian na którym układają folie plus rurki, 6 cm wylewka cementowa, 1 cm płytka = mamy 10 cm zostaje kwestia 14 (faktycznie więcej)
    Mam opcję:
    1. dać styrobeton (bo tańszy od pianobetonu) na zakrycie instalacji + wyrównanie powierzchni = 8 cm, styropian 2x3 cm= 6 cm
    2. całe 14 cm wylać styrobeton lub pianobeton

    Koszty:
    1. 8 cm tj. 23m3 (policzone laserowo) styrobeton liczony po 350zł m3 wyniesie 8050zł, pianobeton liczony po 400 złm2 wyniesie 9200 zł, styropian podłoga 12m3 koszt 3000zł (bez układania, z + 1000zł) . Razem= 11050 zł
    2. Styrobeton 16000zł, pianobeton 18000 zł

    Opcja 1 wydaje się oczywista, czy coś pomyliłem?

    PS. Co zrobić jako posadzkę w garażu? Nieogrzewany, chudziak około 10 cm, chcę doprowadzić do poziomu zero więc mam 24 cm do zagospodarowania.

    Dzięki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Instalacje a następnie styrobeton ale tylko i wyłącznie w celu wyrównania nierówności czyli owe max 7 - 8cm, potem styropian.
    Coś drogi ten styrobeton skoro sam granulat jest za 40 zł a XPS można nabyć za 55 - 60zł.
    Może taniej wyjdzie keramzyt i na niego zwykła szpryca cementowa
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Więc opcja styrobeteon plus styropian.
    A co zrobić jako posadzkę w garażu? Nieogrzewany, chudziak około 10 cm, chcę doprowadzić do poziomu zero więc mam 24 cm do zagospodarowania.
    Folia trzeba dawać? jaką?

    Nie wiem też co zrobić jako ocieplenie nieużytkowanego poddasza (właz mam 60x60 guzik tam schowam). Styropian z wylewką? czy sam styropian może być rozłożony?
    Ostatnio edytowane przez elviss_17 ; 26-02-2021 o 12:34

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Przy takich kosztach naprawy niechlujstwa wykonawcy chudziaka, lepiej go skuć i wykonać nowy równy.
    A ja jak wykryłem u siebie różnicę poziomu chudziaka między jednym i drugim końcem domu 12mm, to prawie włosy z głowy rwałem.
    Uspokoił mnie dopiero majster od wylewki, deklarując że zgubi te odchyłki.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał elviss_17 Zobacz post
    Dzięki. Więc opcja styrobeteon plus styropian.
    A co zrobić jako posadzkę w garażu? Nieogrzewany, chudziak około 10 cm, chcę doprowadzić do poziomu zero więc mam 24 cm do zagospodarowania.
    Folia trzeba dawać? jaką?

    Nie wiem też co zrobić jako ocieplenie nieużytkowanego poddasza (właz mam 60x60 guzik tam schowam). Styropian z wylewką? czy sam styropian może być rozłożony?
    W zależności od tego co JEST i jak wykonane są warstwy pod chudziakiem folia jest konieczna. Jest to warstwa izolacji przeciwwilgociowej i powinna być połączona z izolacją pomiędzy ścianą fundamentową i nad-ziemia.
    Gruba folia budowlana a na nią twardy styropian.
    Jastrych w garażu zbrojony jest grubszy np. 10cm ze spadkiem na zewnątrz lub do kratki kanalizacyjnej.

    Jeśli poddasze jest nieużytkowe a właz zaledwie 60 x 60 to rozłożyć grubą warstwę wełny na stropie tej samej która poszła na dach pomiędzy krokwie, a nawet dwie warstwy.
    Dla świętego spokoju dał bym folię pod i na wełnę.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-03-2021 o 10:50
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok, czyli podsumowując na chudziak w garażu dać folię + wylewka aż te 24 cm (w tym ewentualnie dać 10 cm styropianu ewentualnie bo nie jestem pewien czy jest sens ocieplać)

    Ocieplenie stropu- pomysł by dać wełnę dwie warstwy + nad i pod folię jest ok bo przy styro musiałaby iść wtedy na to jeszcze wylewka tak?
    Wełna nie zniszczy się gdy rzadko bo rzadko ale się po niej przejdzie?

    Posadzka: wyrównam styrobetonem a na to styropian-podłogówka-wylewka, tu też mam dawać folię gdzieś? Ekipa od CO daje jakis swój styropian 3 cm wraz z folia i na to rurki.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał elviss_17 Zobacz post
    Ok, czyli podsumowując na chudziak w garażu dać folię + wylewka aż te 24 cm (w tym ewentualnie dać 10 cm styropianu ewentualnie bo nie jestem pewien czy jest sens ocieplać)
    .
    Nie pisałem o ewentualnym styropianie tylko jego koniecznym zaistnieniu w warstwach.
    Sama wylewka w garażu jest grubsza 10cm ze względu na obciążenie.

    [QUOTE=elviss_17;8031070]

    Ocieplenie stropu- pomysł by dać wełnę dwie warstwy + nad i pod folię jest ok bo przy styro musiałaby iść wtedy na to jeszcze wylewka tak?
    Wełna nie zniszczy się gdy rzadko bo rzadko ale się po niej przejdzie?

    Posadzka: wyrównam styrobetonem a na to styropian-podłogówka-wylewka, tu też mam dawać folię gdzieś? Ekipa od CO daje jakis swój styropian 3 cm wraz z folia i na to rurki

    Pisałeś o poddaszu nieużytkowym więc o takim które nie jest używane. Mały właz raczej posłuży tylko dla kominiarza lub celów kontrolnych dlatego o żadnej wylewce nie było mowy.
    Jeśli masz po niej chodzić to wełna nie spełni swojego zadania i w takim razie zamiast styropianu i wylewki możesz na poddaszu jeszcze zrobić podłogę drewnianą nad stropem
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.

    Garaż: folia, 10 cm styro, 14 cm wylewki

    Poddasze pomysł:
    - nad garażem (45m2) styropian dwie warstwy na zakładkę (tak gdyby trzeba było zmagazynować jakieś graty to w tym miejscu)
    - reszta stropu ocieplona wełną 2x folia, 2x warstwy wełny (nikt tam chodził nie będzie raz na ruski rok kominiarz, może elektryk)

    Będzie ok?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Przy takich kosztach naprawy niechlujstwa wykonawcy chudziaka, lepiej go skuć i wykonać nowy równy.
    A ja jak wykryłem u siebie różnicę poziomu chudziaka między jednym i drugim końcem domu 12mm.
    12 mm? Twoim majstrem był chyba przekwalifikowany aptekarz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony