dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zmiana MPZP, składanie wniosków

    Witam,

    Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"?

    W załącznikach część aktualnego planu i odrzucone wnioski poprzednich właścicieli do aktualnego planu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210224-115156-1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	453465
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210224_115714-min.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	453466
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210224_124150_1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	453464  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Wnioskować zawsze możecie, ale nie zawsze to co wydaje się oczywiste i z własnego punktu widzenia słuszne zostanie uwzględnione. Odleglosc od zabudowy od linii brzegowej może wynikać z odrębnych przepisów, tutaj można ew. dopytać w Wodach Polskich (przynajmniej ja tak mam bo mam dwie działki przy małej rzece). Jeżeli będziecie pisać wniosek to musicie wskazać jak zabudowa stała (nie tymczasowa i wypoczynkowa) będzie zaopatrywana w media, jak będą odprowadzane ścieki itp. Samo wskazanie, że ma być zabudowa mieszkalna to za mało. Ponadto w takim przypadku warto poszukać innych gmin, które również mają MPZPy dla obszarow przy rzekach i jeziorach i na nich się wzorować jakie tam są wskazane ograniczenia. Należy jednak pamiętać, że nie można brać 1:1 każdego MPZP, gdyż tworzony jest on dla innego otoczenia i ogólnych uwarunkowań przyrodniczo urbanistycznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie ku końcowi zbliża się budowa sieci wod-kan z przyłączami do każdej działki. Biorąc pod uwagę warunki techniczne i prawne 4 m odległości budynku od działki - robi się trochę ciasno przez wspomnianą w poprzednim poście nieprzekraczalną linię zabudowy. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć we wniosku by trochę powierzchni zyskać? Ściana bez okien w obu kierunkach raczej odpada ..

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał irets Zobacz post
    Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć we wniosku by trochę powierzchni zyskać? Ściana bez okien w obu kierunkach raczej odpada ..
    Zapisać się do partii jedynie słusznej i powołać się na znajomość z Wielkim Jaro.
    Sukces gwarantowany

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał irets Zobacz post
    Właśnie ku końcowi zbliża się budowa sieci wod-kan z przyłączami do każdej działki. Biorąc pod uwagę warunki techniczne i prawne 4 m odległości budynku od działki - robi się trochę ciasno przez wspomnianą w poprzednim poście nieprzekraczalną linię zabudowy. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć we wniosku by trochę powierzchni zyskać? Ściana bez okien w obu kierunkach raczej odpada ..
    Dlatego musicie się dowiedzieć dlaczego została ustalona taka a nie inna nieprzekraczalna linia zabudowy. Jeżeli to wynika np. z ochrony linii brzegowej i uwarunkowań środowiskowych to raczej tego nie przeskoczycie, ale jeżeli gmina ustaliła ja sobie "bo tak jest ok" to można powalczyć. Na forum nikt nie da 100 proc przepisu jak to załatwić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony