dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Łączenie zbrojenia w ławie

    Witam,mam pytanie czy takie łączenie zbrojenia jest dopuszczalne? zostały mi tylko odcinki 6metrowe, a wymiar jest 6,47,pomyślałem żeby przeciąć na pół po 3 metry rozstawić na wymiar,czyli zostanie w środku przestrzeń 47cm w to miejsce dał bym 4 odcinki po 1,5m , wyszedł by zakład po 50cm,co myślicie?Czy lepiej żeby w narożniku nie nachodzilo na siebie była by przerwa z obu stron po 3,5cm i połączyć to elkami 1,5m? Jeszcze jest 3opcja ,dopchac do jednego narożnika czyli w drugim zabraknie 47cm i tam dać elki.Prosze o pomoc.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Patrian1989 ; 24-02-2021 o 19:07

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nie należy łączyć 100% prętów w jednym miejscu.
    Połącz w 3 - 4 miejscach
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.Czyli tne 3,5m zostaje 2,5m, daję na przemian z góry 3,5 ,a z dolu 2,5m lub 4inne długości.Tylko najbardziej chodzi mi o to czy można tak przedłużać pręty,w moim przypadku zabraknie mi 47cm z długości,powinienem mieć 6,47m ,a mam tylko 6 m i chcę przedłużyć to 1,5metrowymi kawałkami.Prawidlowe łączenie powinno być chyba 3,5m x 4m i wtedy by zachodziło na siebie po 50cm,a u mnie jest po prostu pręt za krótki i nie wiem czy tak mogę z tego wybrnąć.

  4. #4

    Domyślnie

    Tutaj zdjęcie,tylko zmienie oczywiście te przesunięcia na prętach żeby wszystkie nie były w jednym miejscu,czy tak może być?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210224-205647.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	3,2 KB
ID:	453476  

  5. #5

    Domyślnie

    Tutaj może lepiej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210224-210234.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	453477  

  6. #6

    Domyślnie

    Zrób większą sieczkę z tego zbrojenia.
    Teraz analogiczny przykład , startery do słupów wystają np. 60 cm... Robiąc słup masz wszystkie pręty łączone w jednym przekroju. Czyli analogicznie mysisz wystawić dwa pręty 150 cm a dwa 60 cm, czy ktoś tak robi?
    W ławach nie bawisz się w takie coś , w twoim przypadku nie rozcinasz belki tylko układasz ją z jednej strony, a z drugiej strony robisz elki ze strzemionami

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Pomyśl dlaczego w słupach można robić 100% łączenia w jednym przekroju.
    Uwzględnij powierzchnię zbrojenia, długość zakładu i pięć innych danych
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mieszaj autorowi w głowie. Ani w wieńcach ani ławach nie robi się przesunięć zbrojenia w łączeniu, tu nawet dyskysji nie powinno być

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nie masz racji.
    Należy robić przesunięcia albo dawać odpowiednio długie zakłady.
    Na podstawie podobnych porad nie robią też właściwego połączenia w narożach w ławach i w wieńcach.

    To Ty mieszasz pisząc o zakotwieniu w słupach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    To laczenie w srodku to zupelne nie potrzebna rzecz, najprosciej i najlepiej zrobic dluzsze elki do naroznikow , wymgadanym zakladem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony