dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Dziwna sytuacja z projektantem - dom o pow. 140m2 sam się rozrósł do poziomu 177m2...

    Cześć,

    Mam dosyć nietypową sytuację i jestem ciekaw waszych opinii.
    Projekt indywidualny, założenia dla projektanta dom parterowy z poddaszem użytkowym, pow. 140 m2 (salon+3 sypialnie) lub preferowany do 150 m2 (salon, 3 sypialnie + mały pokój goscinny/gabinet), garaż 1,5 stanowiskowy. Bryła na prostokącie (ograniczenia kosztowe)
    Odebrałem wstępny projekt i trochę się zdziwiłem. Dom rozrósł się do poziomu 175 m2 + garaż o pow. 35,21 m2.
    Wg mnie projektant już wcześniej dysponował podobnymi planami, a teraz próbuje mnie przekonać do swojej koncepcji...
    Czy zetkneliście się z taką sytuacją i jak zareagowaliście? Papier wszystko przyjmie, ale w realu przelicza się dodatkowe/niepotrzebne metry na znaczne kwoty.

    Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie, dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poddasze.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	453474   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Działa z wyrysowaną drogą.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	453472   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter 2.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	453481  
    Ostatnio edytowane przez Darek... ; 24-02-2021 o 20:33

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    parter - mnóstwo pow. komunikacyjnej.

    Do tego jak widzę ramy betonowe dookoła - zdecydowanie to nie jest wariant budżetowy

    Powiedz, ze za dużo o 45-35 m2.

    Nie mieliście koncepcji? Od razu projekt?

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek... Zobacz post
    Cześć,

    Mam dosyć nietypową sytuację i jestem ciekaw waszych opinii.
    Projekt indywidualny, założenia dla projektanta dom parterowy z poddaszem użytkowym, pow. 140 m2 (salon+3 sypialnie) lub preferowany do 150 m2 (salon, 3 sypialnie + mały pokój goscinny/gabinet), garaż 1,5 stanowiskowy. Bryła na prostokącie (ograniczenia kosztowe)
    Odebrałem wstępny projekt i trochę się zdziwiłem. Dom rozrósł się do poziomu 175 m2 + garaż o pow. 35,21 m2.
    Wg mnie projektant już wcześniej dysponował podobnymi planami, a teraz próbuje mnie przekonać do swojej koncepcji...
    Czy zetkneliście się z taką sytuacją i jak zareagowaliście? Papier wszystko przyjmie, ale w realu przelicza się dodatkowe/niepotrzebne metry na znaczne kwoty.

    Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie, dziękuję
    Uwielbiam takie posty
    Pierwsze pytanie, czy odcięło Tobie zasilanie baterii czy może za mało pamięci operacyjnej czy może karta graficzna nie wydala ?
    Przecież to Ty jesteś dysponentem zlecenia dla projektanta i to Ty decydujesz czy Ci pasuje czy nie,wg WŁASNEGO projektu w głowie.

    Dlatego może podładuj się albo wymień procek...
    Jak nie domaga to porada:
    Weź papier milimetrowy, rozrysuj sobie to co planujesz, policz ile to zajmuje powierzchni.
    I wtedy uderzaj.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-02-2021 o 23:16

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepsze w tym, że mieliśmy koncepcję. Jestem także zdziwiony, że w tak krótkim czasie "nasza" koncepcja została przeniesiona na projekt. Stąd mocne podejrzenie, że projekt już był wcześniej wykonany dla innego inwestora.

    Arturo, to jest forum wymiany wiedzy. Skoro ktoś zadaje pytanie to szuka informacji, podobnych sytuacji i najlepszych rozwiązań. Daruj sobie kpiny i popatrz merytorycznie na każdy temat.

  5. #5

    Domyślnie

    140m2 użytkowej, czy 140m2 netto, a może całkowitej? Widze poddasze ze skosami.


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek... Zobacz post
    Najlepsze w tym, że mieliśmy koncepcję. Jestem także zdziwiony, że w tak krótkim czasie "nasza" koncepcja została przeniesiona na projekt. Stąd mocne podejrzenie, że projekt już był wcześniej wykonany dla innego inwestora.

    Arturo, to jest forum wymiany wiedzy. Skoro ktoś zadaje pytanie to szuka informacji, podobnych sytuacji i najlepszych rozwiązań. Daruj sobie kpiny i popatrz merytorycznie na każdy temat.

    Ręce opadają. Kto tam będzie mieszkał ? Projektant, czy Ty ?
    Przychodzisz z gotową koncepcja a chłop rozciąga chatę o 50 m2 i świeci oczami. Ludzie szanujmy się.

  7. #7

    Domyślnie

    a może autor nie dogadał się co do rodzaju powierzchni? wieszacie psy na architekcie, a może to wina autora?

    140m2 użytkowej, czy 140m2 netto, a może całkowitej?


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a może autor nie dogadał się co do rodzaju powierzchni? wieszacie psy na architekcie, a może to wina autora?
    Bynajmniej. Projektant kombinuje żeby zarobić, a żeby się nie narobić. Przedstawił projekt, który już posiadał i liczy na fart że klient klepnie.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jakby nie patrzyć sama powierzchnia użytkowa mieszkalna wg rzutów jest sporo większa niż te 140 metrów o których Inwestor wspominał Projektantowi.
    Też mi się wydaje, że ten projekt nie był opracowany dla tego Inwestora

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie



    Kup gotowca najlepiej parterówkę, bo przy tej wielkości i cenowo, i funkcjonalnie wychodzi lepiej - razem z adaptacją wyjdzie ze 3x taniej, niż naprawdę indywidualny.

    Pokombinuj np. z doklejeniem garażu do Arosa II

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jakby nie patrzyć sama powierzchnia użytkowa mieszkalna wg rzutów jest sporo większa niż te 140 metrów o których Inwestor wspominał Projektantowi.
    Też mi się wydaje, że ten projekt nie był opracowany dla tego Inwestora
    A mnie się wydaje, że powierzchnia użytkowa tego domu jest ok 140m2. Wystarczy spojrzeć na rzut poddasza. Sam mam pralnie 10m2 użytkowej, a netto 36m2, sypialnie to samo, 12m2 użytkowej a netto 22m2.


  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja widzę na rzutach 108 m + 67 m (lub 87 - niewyraźnie widać).

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    ograniczenia kosztowe? W tym projekcie takich nie ma. Piękne skosy na poddaszu - to szukanie guza. Buduj człeku parterowo bo pół domu to u ciebie komunikacja.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja widzę na rzutach 108 m + 67 m (lub 87 - niewyraźnie widać).
    Owszem, użytkowej jest łącznie 175. Co jest sporo więcej niż 140.
    A po podłogach ten dom ma 250m2. To na pewno nie jest budżetowy dom.
    Pytanie na co się umawiali - na pow. użytkową czy całkowitą.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Bynajmniej. Projektant kombinuje żeby zarobić, a żeby się nie narobić. Przedstawił projekt, który już posiadał i liczy na fart że klient klepnie.
    Mam identyczne wrażenie stąd mój post.

    Projektant dostał jasne wytyczne dotyczące pow. uzytkowej. Bryła miała być prosta, bez udziwnień i dodatkowych kosztowych rozwiązań. Jedyne szaleństwo to dach wielospadowy. Osobiście wolę parterowy, ale zona lobbuje na rzecz poddasza i "niby" wychodzi taniej niż parterowy. Z tym ostatnim nie do końca jestem przekonany.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czterospadowy dach nie wyjdzie taniej a na pewno nie wyjdzie ustawnie. Okna połaciowe to też smutna konieczność a nie komfort.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że facet przerysował z drobnymi zmianami ten projekt:


  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Kiepski projekt i do tego dom drogi w realizacji.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 26-02-2021 o 14:31
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony