dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zniesienie współwłasności działki rolnej

    Witam. Jestem właścicielem wraz z żoną 4 działek rolny łąki trwałe kazda po około 0.5 ha. Chcielibyśmy znieść współwłasności i dzięki temu podzielić je wszystkie na pół. Wtedy każda będzie miała poniżej 30 arów a to wyklucza żeby były działkami rolnymi. Czy po podziale z, automatu te dzialki staną się budowlanymi? I czy na przeskodzie nie, będzie stał fakt że są to łąki klasy II które podobno ciężko odrolnic?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy po podziale z, automatu te dzialki staną się budowlanymi?
    nie, dalej bedą rolnymi
    I czy na przeskodzie nie, będzie stał fakt że są to łąki klasy II które podobno ciężko odrolnic?
    tak, ciezko. Bez zgody ministra, niemożliwe.


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    nie, dalej bedą rolnymi
    tak, ciezko. Bez zgody ministra, niemożliwe.
    Dlaczego dalej będą rolnymi skoro przepisy wyraźnie mówią że działka rolna, nazywamy działka o powierzchni powyżej 30 arów a, nasze po podziale na, pół miałyby mniej

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lebron87 Zobacz post
    Dlaczego dalej będą rolnymi skoro przepisy wyraźnie mówią że działka rolna, nazywamy działka o powierzchni powyżej 30 arów a, nasze po podziale na, pół miałyby mniej
    Pytań bo gdzies czytałem że jest to legalny i najprostszy sposób na podział działki rolnej żeby poznirj łatwo ja przekształcić na budowlana

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam działkę 200m2(2-dwa-ary) i jest rolna. Powierzchnia nie ma znaczenia jeśli chodzi o przeznaczenie. Te 30ar, dotyczy podziału, że działki rolnej nie możesz podzielić na mniej niz 30 arów. Najpierw musisz zmienić jej przeznaczenie zwane potocznie odrolnieniem które nie zmienia klasyfikacji
    Masz takie pojecia:
    klasyfikacja gruntu(klasy I-VI i typ gruntu-łąki, pastwiska, grunty orne, lasy, zabudowane itp.)
    Przeznaczenie ( czy działka ma byc rolna, budowlana, usługowa itp.) to nie zmienia klasyfikacji gruntu.


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ja mam działkę 200m2(2-dwa-ary) i jest rolna. Powierzchnia nie ma znaczenia jeśli chodzi o przeznaczenie. Te 30ar, dotyczy podziału, że działki rolnej nie możesz podzielić na mniej niz 30 arów. Najpierw musisz zmienić jej przeznaczenie zwane potocznie odrolnieniem które nie zmienia klasyfikacji
    Masz takie pojecia:
    klasyfikacja gruntu(klasy I-VI i typ gruntu-łąki, pastwiska, grunty orne, lasy, zabudowane itp.)
    Przeznaczenie ( czy działka ma byc rolna, budowlana, usługowa itp.) to nie zmienia klasyfikacji gruntu.
    Aha. Czyli jakby był Pan tak miły to mógłby mi napisać od czego zacząć? I w, jakiej kolejności. Jest to na, pewno działka łąki i pastwiska klasa II. Znajduje się przy drodze gruntowej gdzie po 2 stronie stoją domy jednorodzinne budowane w latach 2005 - 2010..po stonie mojej działki jest 1 nowy dom wybufowamy rok temu z tym że nie graniczy bezpośrednio z moją działka tylko jezcse 1 nas dzieli.

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdzić w gminie czy czasami nie ma dla tego obszaru MPZP., jak nie ma, to popytać w gminie jak oni to widzą.

    Na forach internetowych nie ma panów, wszyscy są równi niezależnie czy ma 6 lat czy 106 czy jest po zerówce czy ma tytuł profesora


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Sprawdzić w gminie czy czasami nie ma dla tego obszaru MPZP., jak nie ma, to popytać w gminie jak oni to widzą.

    Na forach internetowych nie ma panów, wszyscy są równi niezależnie czy ma 6 lat czy 106 czy jest po zerówce czy ma tytuł profesora
    Ok hehe a czy syn może jechac to sprawdzić jak nie jest właścicielem?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Byłem w gminie. Mpzp nie ma. Pan powiedział że klasa ziemii jest dość dobra ale, że są tam zabudowania domków jednorodzinnych to nie widzi problemu żeby wydać warunki zabudowy. Pod warunkiem że o warunki wystąpi rolnik lub inni

  11. #11

    Domyślnie

    Byłem w gminie. Mpzp nie ma. Pan powiedział że klasa ziemii jest dość dobra ale, że są tam zabudowania domków jednorodzinnych to nie widzi problemu żeby wydać warunki zabudowy. Pod warunkiem że o warunki wystąpi rolnik właściciel lub inny rolnik na zasadzie zabudowy siedliskowej. Z tego co czytałem od czerwca 2019 nie rolnik może kupić do 1 ha ziemi także siedlisko więc chyba nie powinno być problemu z przepisaniem WZ na nowego właściciela.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony