dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Mnie mieszkanie kojarzy się docelowo z ograniczoną przestrzenią.
    Trzeba wg mnie usiąść i przemyśleć jak spędzacie i jak będziecie spędzać czas.
    Czy lubicie mieć ogród, działkę, pielęgnować o to czy docelowo bardziej wygodniacki tryb życia typu TV.
    W zimie to i owszem -mieszkanie jest fajne, ale jak auto chcesz odkurzyć albo nie odpali i pasuje prostownik zapiąc na noc to sprawa się komplikuje.
    Od mieszkania zależy czy i dokąd dzieci mogą same wyjść. Z kolei społeczność większa. Czy mając mieszkanie kolejnym krokiem nie będzie zakup działki rekreacyjnej?
    W domu jesteś Panem przez duże P. Już niedługo można robić otwarcie sezonu, grill, leżaczek i zażywac kąpieli słonecznej.
    Dużo zależy też od lokalizacji zarówno mieszkania jak i domu i sąsiadów.

    Pewne koszty domu można poważnie ciąć albo rozłożyć.
    Racja ale utrzymanie domu nie kosztuje drożej niż utrzymanie mieszkania ani globalnie ani w przeliczeniu na m2

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurtz1992 Zobacz post
    Z prowincji jestem to fakt Ale zakompleksiony ani trochę Jestem raczej światłym i otwartym człowiekiem wawa czy wawka to w moim przypadku poprostu skrót od warszawy bez urażania kogo i czegokolwiek w sumie nawet nie wiedziałem że takie określenie coś więcej znaczy. A wracając do tematu. To że nowoczesny dom (tym bardziej budowany zgodnie z wt2021) o wielkości do 100m będzie znacznie tańszy w utrzymaniu niż mieszkanie to akurat jest pewne (no chyba żeby grzać bezpośrednio prądem to wyjdzie podobnie). Natomiast jest jwazcze więcej kwestii typu własnie przestrzeń sasiedzi lokalizacja itd. Istotna jest tez kwestia pracy.
    Ile masz lat doświadczeń w grzaniu prądem ? Bo ja 17 i to piszesz nie jest prawdziwe w moim przypadku.

    Używanie wyrażeń bez ich znaczenia świadczy tylko o Tobie. Mnie byłoby przykro gdyby zamiast prowincji ktoś określił że to jest zadupie.

    Praca może być zdalna lub hybrydowa w bardzo wielu zawodach więc argument bliskości miejsca pracy jest nietrafiony. W ciągu 25 lat pracy miałem do pracy o 10 do 62 km w jedną stronę i jakoś to przeżyłem.

  3. #43
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurtz1992 Zobacz post
    Ad1. Ile lat grzeję? Zero, ale umiem liczyć i znam fizykę. Jeśli się mylę to może podasz jakiś przykład?
    Odpowiem za gawla, bo widzę, że nie jest sprawny i gotowy
    W M4 52m2 kilka lat temu za ogrzewanie płaciłem miesięcznie ok.180zl co daje nam rocznie ok.2100zl rocznie, ogrzewanie miejskie.
    W domu 125m2 na ogrzanie go zużywam ok.1600kWh pompą ciepła czyli z COP3,gdyby go grzał prądem to zuzylbym 1600*3=4800kWh
    Mam taryfę G12W,grzeje głównie w tańszej taryfie gdzie cena 1kWh to ok.0,33zl.
    Zatem gdybym grzał prądem to ogrzanie mojego domu kosztowałoby 4800kWh*0,33zl=1600zl około.
    Czyli jakieś 500zl taniej niż M4 52m2.

    Ale jest jeden knif, mój dom był od początku budowany pod ogrzewanie prądem a to dużo zmienia
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 09-03-2021 o 10:43

  4. #44

    Domyślnie

    Kurde, parę razy omijalem ten wątek, bo co będę o cudzym nieszczęściu czytał, ale się skusilem i widzę, że są jednak na tym świecie ludzie z kapitalnym wręcz poczuciem humoru

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony