dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie łazienka - prysznic bez brodzika, polozenie wymiary

    Witam,
    będę wykańczać łazienkę o wymiarach jak na rysunku, chciałbym zamontować prysznic bez brodzika zamiast wanny na rzucie mieszkania - jednak łazienka jest mała. Mam dwa pomysły, może ktoś zobaczyć i porównać te rozwiązania, może jakieś inne podpowie? Kiedyś używałem takiego prysznica ale dużego ok 130x130 i był aż za duży, ale może ktoś ma mniejszy i powie jak mu się takiego używa. Jedna wersja ma wymiary ok 90x160 (może być dłuższa) a druga to kwadrat 110x110

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	453491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wer1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	453492Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wer2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	24,3 KB
ID:	453493

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Szerokość 90 cm spokojnie wystarczy, długość 150, lepiej 130, zostaje ci 70 cm na wejście. Dobre na przyszłość - da się wjechać wózkiem (jakby co - sprawdzone). Zalety: odpływ bez problemu, bateria też łatwa do montażu. Nie zapomnij o drabince na wprost wejścia - suchy ręcznik w zasięgu ręki i ściągaczka do wody (najpierw szyba, potem ściany, na końcu podłoga). Bez żadnej chemii i nic nie rośnie po kątach - sprawdzone. Chyba że woda bardzo twarda, to chemia niezbędna na zacieki.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	453505
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułus2w.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	453506
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 26-02-2021 o 09:09

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, skłaniam się ku rozwiązaniu 90-130/140 - faktycznie nie pomyślałem że trzeba też szerokość na wejście te 60-70 cm zostawić.
    Druga propozycja z kabiną(?) mi sie nie podoba, chce mieć prysznic bez brodzika

  5. #5

    Domyślnie

    Prysznic z brodzikiem, dla mnie to jest zmora. Mam taką kabinę prysznicową, gdzie kółka mi odpadają :/ Chce niebawem ją właśnie wymienić.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaOska Zobacz post
    Prysznic z brodzikiem, dla mnie to jest zmora. Mam taką kabinę prysznicową, gdzie kółka mi odpadają :/ Chce niebawem ją właśnie wymienić.
    Tak to jest, jak się kupuje szajs..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Kabina to rozpacz. Prosta szyba i po problemie - walk in. Żadnych brodzików, chyba że w piwnicy do kąpania zwierzaka.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, liczę na Waszą pomoc. To jest moja łazienka ale chcę ją podzielić na dwie łazienki. Fajnie jakby w jednej była wanna, WC i umywalka, a w drugiej prysznic walk in, WC i umywalka. Teraz układ wygląda tak jak na zdjęciu. Fajnie jakby dało się wykorzystać obecne przyłącza. Pralki nie trzeba brać po uwagę bo będzie w innym pomieszczeniu gospodarczym


  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie da się wykorzystać przyłączy, trzeba budować nowe - np. do wc.
    Tak naprawdę to musiałby się hydraulik wypowiedzieć, gdzie i jak można zrobić odpływ z WC - bo musi być najbliżej pionu kanalizacyjnego.

    Przykładowo:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00dd59575e97327e.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	458851  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony