dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka podłączona do ciepłej wody

    Witam
    Niektóre zmywarki mają możliwośc podłączenia do ciepłej wody. W folderach reklamowych piszą, że pobieranie ciepłej wody grzanej PC wychodzi taniej niz grzanie grzałką bezpośrednio w zmywarce.
    Jak to faktycznie jest? jest to opcja warta wykorzystania czy nie? Myślę, że grzałka w zmywarce i tak by była wykorzystana, przecież zmywarki maja programy mycia w 70 stopniach.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na pewno korzystanie z wody grzanjj przez PC to oszczędność, z drugiej strony koniecznie jest wtedy działanie cyrkulacji, żeby od razu poleciała ciepła woda
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę tak - w zmywarce może i trochę oszczędniej w pralce bardziej.
    Zawsze to lepiej podgrzewać wodę do 70*C z 48-55*C niż z 12* do 70*C, ale pralka ma opcje płukania w ciepłej, a wtedy to już duże oszczędności....no i pralka ma więcej wody.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Niektóre zmywarki mają możliwośc podłączenia do ciepłej wody. W folderach reklamowych piszą, że pobieranie ciepłej wody grzanej PC wychodzi taniej niz grzanie grzałką bezpośrednio w zmywarce.
    Jaką zmywarkę znalazłeś z podłączeniem zimnej j ciepłej?

    Jak cały czas pobiera "ciepłą", to nie oszczędzisz.

    A ciepła nie będzie, jak nie zgrasz z cyrkulacją - a z kolei cyrkulacja chodząca niepotrzebnie to straty.

    A na koniec jak zmywarka pobiera na zmywanie 9-12l i w większości spuszcza zimną, to co to za oszczędności?

    Przy pralce nabiera sensu podpięcie zimnej i ciepłej. Zwłaszcza, jak się podpina blisko zasobnika i nie potrzebna cyrkulacja. Tylko jak kilka lat temu szukałem, to nie znalazłem takiej.

  5. #5

    Domyślnie

    Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Zmywarki uzytkuję już bardzo długo i zawsze była podłączona tylko do zimnej. Poszukuję nowej zmywarki i zaciekawiła mnie ta opcja podpięcia do ciepłej wody. Zmywarka to np. Whirlpool WIP 4O41 PLEG

    Bez cyrkulacji to faktycznie ta opcja nie ma racji bytu. Nie zamierzałem kupić, raczej tak z czystej ciekawości zapytałem.
    Z pralką tez fajny pomysł podaliście
    Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Zmywarka to np. Whirlpool WIP 4O41 PLEG
    Wg instrukcji WATER SUPPLY cold or hot (max. 60°C)
    Więc jak do wszystkiego używa ciepłej wody, to oszczędności znikają nawet, jak podepniesz przy samym zasobniku. A do tego robi się problem, jak zechcesz coś delikatnego umyć w niskiej temperaturze.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?
    Dokładnie. Jak ktoś chce oszczędności to polecam taryfe g12w

  9. #9
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Nie róbcie sobie jaj...
    Chyba, że jesteście pokoleniem 500+...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?
    W cumie to każdy model można podłączyć do cwu z tym ze czasy zmywań się zmienią bo grzałka będzie krótko grzała o ile to może dogrzewała.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony