dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie [Pytanie] III klasa gruntu

    Witam
    Posiadam działkę budowlaną z trzecią klasą gruntu. Oczywiście na tą działkę nie dostałem pozwolenia na budowę. Jest jakaś szansa żeby budować na takiej działce?? Nie posiadam żadnej innej ziemia, ta działka posiada okolo 1000 metrów kwadratowych.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jaki jest powód odmowy? wydania pozwolenia.
    przeczytaj tutaj - w odpowiedziach również https://warunki-zabudowy.com.pl/mozn...-iii-bez-mpzp/
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 25-02-2021 o 13:32
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał fazik352 Zobacz post
    Witam
    Posiadam działkę budowlaną z trzecią klasą gruntu. Oczywiście na tą działkę nie dostałem pozwolenia na budowę. Jest jakaś szansa żeby budować na takiej działce?? Nie posiadam żadnej innej ziemia, ta działka posiada okolo 1000 metrów kwadratowych.
    Pozdrawiam
    Musisz złożyć do starostwa (ochrona środowiska), wykonana przez architekta mapę wraz z wnioskiem o odrolnienie, do 5ar jest za darmo. Czas oczekiwanie do 4 tygodni.
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 25-02-2021 o 13:56

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 12-03-2021 o 21:56

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeśli na tym terenie nie ma planu zagospodarowania a jest zrobione studium i w nim ta ziemia jest rolna, to nie da się odrolnić gruntu klasy III i lepszej.
    Dopiero na etapie planu zagospodarowania można ten grunt sklasyfikować na budowlany i odrolnić.
    No właście, co jeśli takiego planu nie zagospodarowania nie ma??? Jest szansa aby wydali pozwolenie na budowę??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Jesli nie ma MPZP to jest studium i na jego podstawie otrzymasz WZ. O ile wystąpisz o wydanie WZ. Mogą być niezbędne załączniki mapowe, jakie to się dowiesz. (mapa do kupienia w geodezji).

  7. #7

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 12-03-2021 o 21:56

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Ja byłem w podobnej sytuacji szukając działki na wsi. Z trzech różnych źródeł (geodeta, właściciel gruntu, starostwo) dowiedzialem się, że jeżeli dzialka jest w obszarze istniejącej zabudowy (teren wsi, siedliskowa) to jest szansa odróżnić, ale nie ma na to 100proc pewnosci i mi odradzono. Natomiast jeżeli położna jest daleko od zabudowań to praktycznie bez szans.
    Ja się tej rady posluchalem.
    Ale jeżeli już się jest w posiadaniu takiej działki to nie ma wyjścia jak złożyć wniosek o WZ (mapy są obligatoryjne). Warto też sprawdzić czy gmina nie prowadzi swojego serwisu masowego, na którym można się zorientować na jakim obszarze leży dana dzialka lub skorzystać z danych w geoportalu ogolnokrajowym.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał karloss Zobacz post
    Ja byłem w podobnej sytuacji szukając działki na wsi. Z trzech różnych źródeł (geodeta, właściciel gruntu, starostwo) dowiedzialem się, że jeżeli dzialka jest w obszarze istniejącej zabudowy (teren wsi, siedliskowa) to jest szansa odróżnić, ale nie ma na to 100proc pewnosci i mi odradzono. Natomiast jeżeli położna jest daleko od zabudowań to praktycznie bez szans.
    Ja się tej rady posluchalem.
    Ale jeżeli już się jest w posiadaniu takiej działki to nie ma wyjścia jak złożyć wniosek o WZ (mapy są obligatoryjne). Warto też sprawdzić czy gmina nie prowadzi swojego serwisu masowego, na którym można się zorientować na jakim obszarze leży dana dzialka lub skorzystać z danych w geoportalu ogolnokrajowym.
    Działka ta znajduję się przy samej drodze, wewnątrz wsi. Na przeciwko jest budynek. Co najlepsze działka ta była podzielona na trzy mniejsze dzialki. Na pozostałych dwóch działkach juz stoją domy i nie było żadnych problemów, z tą ostatnią jest problem..

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    To skladaj WZ i się dowiesz. Pamiętaj, że do tego co kiedyś wydano decyzji dziś może nie mieć odzwierciedlenia w prawie. Nie zlozysz nie dowiesz sie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony