dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pęknięte ściany, proszę o pomoc.

    Witam. Zacznijmy od początku.
    Hydraulik zrobił odpowietrzenie kanalizacji w ścianie działowej w samym rogu, wykuł około 90% grubości ściany miejscami przekłuł się na wylot do drugiego pokoju. W listopadzie przyszli tynkarze i tak ta rurę zatynkowali. Dzis zacząłem układać płytki w łazience i zauważyłem pęknięcie około 5cm od rogu, mniej więcej na środku rury. Obawiam się, że jak uloże na to pęknięcie płytki to peknie mi fuga w roku i będzie dostawać się tam woda. Zostało mi sporo siatki z elewacji i kleju więc pomyślałem żeby ten narożnik zaciągnąć siatka z klejem żeby nie pękało. Co wy o tym myślicie. Dodam jeszcze że w tym drugim pokoju tez pojawiło się pęknięcie w samym rogu.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Może jakieś zdjęcia?
    Na tym forum dobrze się patrzy - a wielu odpowie co poradzić jak zobaczą

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem nawiązać wlasnie do tego, że na telefonie nie mam możliwości dodania zdjęcia, bądź po prostu nie potrafię Jutro postaram się wrzucić na jakiś hosting zdjęć i wrzucę linki.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Ok - naprawdę
    Zamieścisz zdjęcie - jakiś opis techniczny co to za ściana - działowa/nośna, co nad nią jak, a duża, długa wysoka - wielu kombinowało ukrywając rury rekuperacji i mieli podobne dylematy udzielono im rad i żyją i nie piszą, że znów im coś pęka.
    Ja Ci nie udzielę rad bo się nie znam - moja połowa robi takie rzeczy, ale też czerpie info z forum i o dziwo się sprawdza.

  5. #5

    Domyślnie

    Ściana w której jest rura to 12cm h+h, jest to ściana działowa. Nad ściana jest strop żelbetonowy ale między nim a ściana było 3 cm luzu. Teraz połączył je tylko tynk.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony