dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JohnLennon92

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-064
    Posty
    2

    Domyślnie Wycena piwnicy z żelbetu

    Cześć, przez działkę przechodzi mi tzw. nieczynne osuwisko, dom będzie stał gdzieś na jego granicy. Po wielu kosztownych (naprawdę kosztownych) odwiertach i badaniach geologicznych okazało się że nie ma przeciwwskazań do budowy mojego domu, jednak konstruktor dla swojego i naszego spokoju, doprojektował mi szczelną piwnicę z żelbetu (biała wanna) pod całym domem (11,5x9m). Budowę chciałbym zacząć w drugiej połowie tego roku i mam problem bo nikt nie chce mi na poważnie wycenić kosztów budowy takiej piwnicy, tylko rzucają na szybko przez telefon różne kwoty 60-100tys mówiąc bym sobie odpuścił bo to droga zabawa.
    I teraz tak - że będzie to swoje kosztowało wiem, ale nie mam wyjścia, inaczej nie wybuduję.
    Czy jest tu na forum jakiś wykonawca lub osoba która budowała coś podobnego i podała by mi realne koszty?
    Piwnica ze zbrojonego żelbetu w technologii białej wanny 11,5x9x3m prosta bryła, bez okien, działka z małym spadkiem kilkudziesięciu cm na długości domu, wód gruntowych nie ma, piwnica w całości pod ziemią, bez okien etc.
    Interesuje mnie płyta fundamentowa, ściany i strop, czyli do etapu zero.
    Dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Technologię białej wanny sobie odpuść.
    Nie ma betonu wodoszczelnego.
    Zrób piwnicę tak jak ma być.

    Wrzuć tu rysunki z projektu.

  3. #3

    Domyślnie

    Zadam pytanie:
    A co zrobić jeżeli pojawi się woda w piwnicy ???
    Bedzie tam jakiś drenaż na wypadek awarii, odwodnienie?
    Na pustyni można ryzykować taką budowę ale w ciężym gruncie i ryzykiem podejścia wody -to już zagwozdka.
    I koniecznie pisemna gwarancja od rzetelnego wykonawcy na np 5lat -ciekawe który taką udzieli?
    Jeżeli osuwisko -to moze fundament jak na terenach górniczych?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony