dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wyder84

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Okuniew
    Kod pocztowy
    05-079
    Posty
    3

    Domyślnie Dom w Szyszkowcach 3 - prośba o porady

    Witam Wszystkich,

    zdecydowaliśmy się z żoną na projekt domu jak w tytule dla naszej 4 osobowej rodziny:
    'https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-szyszkowcach-3-m6fa24a4c1e1be

    Taki nam się spodobał, i da się go wpasować w naszą nieustawną, wąską działkę.

    Niestety w kwestii budowy domu jestem dość zielony, a przeglądając forum wiedzę, że trzeba mieć szeroką wiedzę na różnych etapach.
    Dlatego będę wdzięczny za porady:

    1) wykonawcy wyceniając fundamenty twierdzą że nie będą robić całego fundamentu lanego, tylko ławy. Resztę wymurują z bloczka. Tylko jeden wykonawca powiedział, że zrobi to zgodnie z projektem. Reszta, że to bez sensu i nie potrzebny koszt. Czy faktycznie?

    2) wykonawcy podnoszą że ta murowana antresola i słupy nad tarasem to duży koszt i kłopot - po co to, na co itd.
    Uważamy, że bez tego dom znacznie straci na wyglądzie. Pytanie czy można to wykonać jakoś sprytnie w innej technologii?
    Myśleliśmy o drewnianej konstrukcji ale to chyba może być nietrwałe rozwiązanie...


    3) szukamy wykonawcy stanu surowego bez dachu (fundament w wykopaniem, zagęszczenie i chudziak wewnątrz, Murowane (z bloczka) ściany, lane stropy i schody, ścianki kolankowe, wylane wieńce i zbudowane ścianki działowe). Kwoty za robociznę są bardzo różne od 35 do 80tysPLN - za samą robociznę, wszystkie ekipy "z polecenia" i referencjami. Ile taki zakres powinien kosztować?

    z góry dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest antresola, co najwyżej pergola nad tarasem Szukałam antresoli w tym projekcie i nie bardzo wiedziałam o czym piszesz

    ta rama nad tarasem jeśli ma być z betonu to będzie kosztować kilka tysięcy - zbrojenie, szalunki, zabawa w eliminację mostków cieplnych, beton, obróbki blacharskie.

    Widzę, ze teraz taka moda na te ramy, jak kiedyś balkoniki, albo przypory.


    Nieco taniej można to zrobić z OSB okładanej styropianem i tynkowanej. Wówczas te wielkie słupy mogą byc drewniane, bez wielkich fundamentów. Tak to się robi w domach szkieletowych.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gdybyście zrobili klasyczne okno w kuchni można byłoby zrobić zabudowę w L + wyspa.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    18Andrzejow

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja buduję Szyszkowce 1, nawet założyłem dziennik budowy

    1. Mój wykonawca nie widział problemu w wykonaniu lanych ścian fundamentowych. Proponował wstępnie bloczki bo pewnie trochę taniej, ale przy okazji negocjacji cenowych przed podpisaniem umowy zostało to zmienione monolit jak w projekcie za tą samą kasę. O zaletach wadach możesz poczytać na tym forum, ja nie chciałem już zmieniać skoro dom zaprojektowany pod monolityczne ściany.
    2. Antresoli u mnie nie będzie, bo prostu by się nie zmieściła - bardzo mała działka. Ja bym mocno przemyślał, jest ryzyko mostków termicznych -, można zrobić to inaczej jak Elfir napisała, albo kasę przeznaczyć na coś innego, np klimatyzacja
    3. Robociznę też miałem zakres od 35 tys w górę, w końcu wziąłem firmę - SSO robocizna +materiały 183 tys, w cenie wszystko łącznie z przyłączem wody i prądu, po mojej stronie tylko kierownik budowy i geodeta (dachówka betonowa, brak pergoli, reszta jak w projekcie).
    Ostatnio edytowane przez 18Andrzejow ; 27-02-2021 o 20:35

  5. #5
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał 18Andrzejow Zobacz post
    Ja buduję Szyszkowce 1, nawet założyłem dziennik budowy

    1. Mój wykonawca nie widział problemu w wykonaniu lanych ścian fundamentowych. Proponował wstępnie bloczki bo pewnie trochę taniej, ale przy okazji negocjacji cenowych przed podpisaniem umowy zostało to zmienione monolit jak w projekcie za tą samą kasę. O zaletach wadach możesz poczytać na tym forum, ja nie chciałem już zmieniać skoro dom zaprojektowany pod monolityczne ściany.
    2. Antresoli u mnie nie będzie, bo prostu by się nie zmieściła - bardzo mała działka. Ja bym mocno przemyślał, jest ryzyko mostków termicznych -, można zrobić to inaczej jak Elfir napisała, albo kasę przeznaczyć na coś innego, np klimatyzacja
    3. Robociznę też miałem zakres od 35 tys w górę, w końcu wziąłem firmę - SSO robocizna +materiały 183 tys, w cenie wszystko łącznie z przyłączem wody i prądu, po mojej stronie tylko kierownik budowy i geodeta (dachówka betonowa, brak pergoli, reszta jak w projekcie).
    Szacun
    Takich towarzyszy Ci tu potrzeba

    Poważnie mówiąc, jestem naprawdę pod wrażeniem tak poważnego podejścia do tematu budowy domu.
    Dzisiaj bardzo rzadko się to zdarza i kibicuję dalej

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    18Andrzejow

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Szacun
    Takich towarzyszy Ci tu potrzeba

    Poważnie mówiąc, jestem naprawdę pod wrażeniem tak poważnego podejścia do tematu budowy domu.
    Dzisiaj bardzo rzadko się to zdarza i kibicuję dalej
    Jestem wciąż laikiem w tematach budowy, ale czytam już od roku albo dłużej to forum. Gdyby nie to, to o pewnych rozwiązaniach przy budowie domu nawet bym nie pomyślał. Dobrze, że jesteście i tworzycie to forum

    Także jak najwięcej czytać, i pytać kolegów i będzie dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony