dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zalewanie ław

    Witam, w środę będę miał kopane ławy,w czwartek i piątek ma trochę popadać,czy wystarczy wykop zabezpieczyć z góry folią żeby nie napadało do środka?czy to nic nie da?ziemia jest gliniasta twardoplastyczna,w sobotę chcę zalewać bo ma być już słonecznie,tylko jak tu zabezpieczyć ten wykop na te dwa dni, proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrian1989 Zobacz post
    Witam, w środę będę miał kopane ławy,w czwartek i piątek ma trochę popadać,czy wystarczy wykop zabezpieczyć z góry folią żeby nie napadało do środka?czy to nic nie da?ziemia jest gliniasta twardoplastyczna,w sobotę chcę zalewać bo ma być już słonecznie,tylko jak tu zabezpieczyć ten wykop na te dwa dni, proszę o pomoc
    mam także glinę , geolog bezwzględnie zalecił aby dno wykopu było suche (glina nie może się uplastycznić pod wpływem wilgoci, jak to się stanie to trzeba ją usunąć), do tego dla pewności dano 10 cm podbetonu. Jeżeli nie możesz poczekać na parę suchych dni to może jakieś posklejane taśma plandeki ... Ja bym poczekał na bezdeszczową pogodę - ławy to jednak poważna rzecz

  3. #3

    Domyślnie

    Rano kop, po południu zalewaj.
    Naleje Ci wody do wykopu i będzie trzeba go pogłębiać. A to i roboty więcej i dodatkowe pieniądze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Rano kop, po południu zalewaj.
    Naleje Ci wody do wykopu i będzie trzeba go pogłębiać. A to i roboty więcej i dodatkowe pieniądze.
    Nie zdążę włożyć zbrojenia i go zazbroic,w środę kopanie ław,a w czwartek ma padać od 13.00 do rana w piątek, prawdopodobieństwo opadu 60%,mam nadzieję że się zmieni jeszcze na lepsze bo ciężko chyba będzie cały wykop czymś zasłonić a folia chyba za słaba

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Przygotuj zbrojenie, potem zacznij kopać. Wrzucenie zbrojenia w wykop to 2-3 godziny roboty. Jak nie dasz rady w jeden dzień , czekaj na lepszą pogodę

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli to tradycyjne lawy to spokojnie w pare godzin to wlozysz i polaczysz, duzo lepiej tak niz lac na mokra gline

  7. #7

    Domyślnie

    jajmar dobrze pisze. Zbrojenie poskręcane, L-ki na łączenia i słupy naszykowane, kostka brukowa pod zbrojenie (ok 2 kostki/mb) na kupce, bednarka i spawarka gotowa. 3-4 chłopa w trzy godziny ogarnie ponad 100mb zbrojeń (do wrzucenia 12m belki trzeba 4 osób, we 3 ciężko, później 3 os wystarczą). Startując z wykopem rano, po południu można lać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony