dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    latinox33

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-855
    Posty
    2

    Domyślnie Jak poradzić sobie ze ścianą?

    Witam serdecznie.
    Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli podobny temat pojawił już się na tym forum, ale znalezienie dokładnie takiego samego problemu (na tak dużym forum) graniczy wręcz z cudem.

    W mieszkaniu (stary blok) mam ogromny problem z zamontowaniem nawet najmniejszej rzeczy na ścianie. Każda próba wywiercenia otworu kończy się na tym, że otwór podwaja swoją średnicę przez sypiącą się ścianę.
    Nie jestem żadnym ekspertem budowlanym ale wydaje mi się że jest to dziurawka, ponieważ przy montażu listw przypodłogowych często trafiała mi się sytuacja "przebijania" się głębiej bez większego oporu.

    Aktualnie mam zamontowaną tarczę do darta na krótkich kółkach, jednak co chwilę się osuwa, aż pewnego dnia pewnie spadnie. Wywiercone otwory z początku miały odpowiednią średnicę jednak wszystko dookoła już się ukruszyło i kołki stają się coraz luźniejsze. Czy istnieje sposób na zamontowanie czegokolwiek na takich ścianach (nawet małe półki) bez obawy że nocą pospadają? Czy istnieją może jakieś specjalne kołki lub materiał "wypełniający" takie ubytki?
    W zasadzie po włożeniu palca w otwór bez problemu jestem w stanie "wykruszyć" ścianę samym opuszkiem palca.

    Poniżej fotki z tego jak wygląda ściana i otwory oraz sam materiał ze ściany. Jeśli będzie konieczność zrobienia jeszcze jakiś dodatkowych fotek to nie ma problemu.

    Bardzo proszę o pomoc lub podpowiedź z jakimiś alternatywnymi sposobami na zamontowanie czegokolwiek.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210227_192013.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	453523   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210227_192022.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	453524   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210227_194241.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	453525  
    Ostatnio edytowane przez latinox33 ; 27-02-2021 o 22:58

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Kołki do płyt gipsowych mogą pomóc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210227-231228_Chrome.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	453527
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 27-02-2021 o 23:13

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    latinox33 - musisz się doktoryzować z tematu kołków/kotew do dziurawki/porothermu i kotew chemicznych
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    latinox33

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-855
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Wam - na pewno mam jakąś bazę do dalszych działań.
    Na pewno doczytam sobie o kołkach do dziurawki, ale zastanawia mnie jeszcze czy takie "kruszenie" się ścian nie sprawi, że koniec końców kołek stanie się w końcu luźniejszy (może i się nie urwie ze ściany, ale będzie latał w każdą stronę).

  5. #5

    Domyślnie

    Można spróbować powiększyć nieco i pogłębić dziury > zagruntować gruntem głęboko penetrującym dziury wewnątrz, żeby wzmocnić ten słaby tynk i zatynkować(tynk cementowo-wapienny) - następnie
    w tych miejscach wiercić kołki ,ale czy to będzie skuteczne trudno powiedzieć ( to tylko przemyślenia)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony