dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    Na tych zdjęciach, które wstawiłeś widzę murłatę. O jakim przekroju musiałaby być żeby ją wystawić poza mur 20 cm i na końcu postawić wiązar?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Na tak krótkim odcinku praktycznie nie występują momenty gnące. Działają siły ścinające. Każdy przekrój wytrzyma ale tak wizualnie to 12x12 cm lub 14x14 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #43

    Domyślnie

    Nie będę już kombinował z murłatom, tym bardziej że nie mam wypuszczonych szpilek z wieńca.
    Robię ruszt z kantówek 195x45. Czy mogę je przykręcić do wiązara "od tyłu" wkrętami ciesielskimi? Czy raczej kątowniki? Nie wszędzie kątownik się zmieści.
    Chcę dać te kantówki wyłącznie pionowo co 62,5cm


  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A to jakaś profesjonalna firma wykonywała te wiązary? Płytki perforowane, część łączeń wykonana sklejkami, dość sporo sęków. Nie tylko można ale nawet trzeba elementy rusztu mocować wkrętem ciesielski od strony wiązara. Jednak dla stabilności konstrukcji radzę zamontować również kątowniki ciesielskie. Gdyby sklejka w węzłach uniemożliwiała równy rozstaw należy podciąć elementy stelaża. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45

    Domyślnie

    Wiązary robiłem samodzielnie według osobnego projektu. Nigdzie nie mogłem dostać płytek perforowanych 300x300 i 500x300 stąd sklejka 12mm.
    Co do sęków, nie znam się na drewnie kupiłem je w firmie, która buduje domy szkieletowe.

    Czyli te kantówki kręcę wkrętami ciesielskimi od tyłu + kątowniki ciesielskie i będzie dobrze?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Długość wkręta to minimum 3 grubości wiązara.Cały gwint wkręta musi się zagłębić w stelażu.
    Wracając do wiązarów to czy ilość gwoździ, ich długość i rozmieszczenie zostało uzgodnione z projektantem wiązarów? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wracając do wiązarów to czy ilość gwoździ, ich długość i rozmieszczenie zostało uzgodnione z projektantem wiązarów? Pozdrawiam.
    Wszystko to mam w projekcie


    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 10-05-2022 o 21:42

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    OK. Tylko, że sklejka to nie płytka perforowana a gwoździe są bite bardzo blisko skraju sklejki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #49

    Domyślnie

    Nie lepiej to zamówić gotowe wiązary z montażem? Jak ta sklejka będzie wyglądać za 10 lat na nieogrzewanym poddaszu? Z miesiąc temu dostałem wycene na domek 8x16m w wysokości ok 30 tys zł. Do przyjęcia patrząc na obecne ceny. Rozumiem oszczędności, ale nie na konstrukcji budynku.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie lepiej to zamówić gotowe wiązary z montażem? Jak ta sklejka będzie wyglądać za 10 lat na nieogrzewanym poddaszu? Z miesiąc temu dostałem wycene na domek 8x16m w wysokości ok 30 tys zł. Do przyjęcia patrząc na obecne ceny. Rozumiem oszczędności, ale nie na konstrukcji budynku.
    gotowe wiązary 32-34 tyś zł. Mnie wyniosą 16-17 tyś

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    gotowe wiązary 32-34 tyś zł. Mnie wyniosą 16-17 tyś
    Tylko, że jest różnica.... A, że to nie jest farba na ściany, to wolę jednak dorzucić te 17 tys.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tylko, że jest różnica.... A, że to nie jest farba na ściany, to wolę jednak dorzucić te 17 tys.
    Możesz dorzucać ile chcesz. Ja wolę te 17 tyś wydać na coś innego. Konstrukcja jest przeliczona, nie obawiam się, że coś może być nie tak. Poza tym mam kierownika budowy, który pracuje obecnie przy budowie najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Ogólnie to dla niego zabawne jest to, że ktoś się w ogóle bawi w przeliczanie wiązarów pod tak mały i lekki dom.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    To, że sam wykonałeś wiązary to szacun! Ja u siebie też sam wykonałem wiązary ponad 30 lat temu. Wówczas o płytkach kolczastych czy perforowanych mało kto słyszał. Natomiast ilość, długość i rozmieszczenie gwoździ w węźle jest niezmiernie istotne. Powinny być wbijane w odległości minimum 2,5 cm od krawędzi łączonych elementów. Powodzenia w montażu. Będę trzymał kciuki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #54

    Domyślnie

    Jakich grubych i szerokich desek użyć na stężenia wiązarów? Chodzi o te zaznaczone na zdjęciu poniżej.




  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A to nie będzie specjalnego elementu stężającego? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    Planuję tak jak na tym filmie

    https://youtu.be/nQkWxTV5PgM

  17. #57

    Domyślnie

    Czy można łączyć membranę w pionie?

    Mam dach długi na 17m i z rolki 50m zabraknie mi 1m. Praktykuje się takie łączenia? Jeśli tak to czym skleić?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Łączenie wykonuje się na krokwi (na wiązarze). Nie potrzeba niczym kleić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Planuję tak jak na tym filmie

    https://youtu.be/nQkWxTV5PgM
    Słabe to. Kolejna różnica na niekorzyśc niestety. Wraz ze swoimi zamawiałem już 4 dachy wiązarów. Zawsze skrajne były w parach powiązane elementami stężającymi. |Do tego oczywiście po całej długości wykonawca montuje wiele desek.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Słabe to. Kolejna różnica na niekorzyśc niestety. Wraz ze swoimi zamawiałem już 4 dachy wiązarów. Zawsze skrajne były w parach powiązane elementami stężającymi. |Do tego oczywiście po całej długości wykonawca montuje wiele desek.
    Stężenia skośne oczywiście też będą przez minimum 3 wiązary

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony