dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Skrzynka elektryczna na granicy działki

    Witam, kupiłam działkę już ze skrzynką ale bez licznika, czy mam jakiś prawny obowiązek zgłosić ją i założyć licznik? Nie planuję w najbliższym czasie rozpoczynać budowy więc wolałabym tego uniknąć.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprzedający nie poinformował, dlaczego tak jest?
    Drugim informatorem będzie właściwy Rejon Energetyczny, jakby co.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kampost Zobacz post
    Witam, kupiłam działkę już ze skrzynką ale bez licznika, czy mam jakiś prawny obowiązek zgłosić ją i założyć licznik? Nie planuję w najbliższym czasie rozpoczynać budowy więc wolałabym tego uniknąć.
    Podejrzewam że na Twoim terenie działa ZE Tauron bo on zakłada skrzynki bez licznika (czytaj robi przyłącze). Po wyjaśnieniu sprawy czyli przepisaniu przyłącza na siebie będziesz mógł o ile będziesz Ci to potrzebne podpisać umowę na dostarczanie energii, wtedy ZE założy licznik i zaczną się opłaty.
    Do rozpoczęcia budowy nie masz obowiązku zgłoszenia i podpisania umowy, jeżeli oczywiście jest to ZE Tauron.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow
    Do rozpoczęcia budowy nie masz obowiązku zgłoszenia i podpisania umowy, jeżeli oczywiście jest to ZE Tauron.
    A jeżeli nie jest to ZE Tauron, to musisz bezwzględnie, w terminie 30 dni, inaczej kara chłosty na pobliskim rynku, z gawiedzią wokoło!
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Najpierw może niech autor tematu poda jaki jest to ZE a potem będziemy dywagować czy kara chłosty czy gilotyna.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Oczywiście nikt nie zapytał co to za skrzynka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Sprzedający nie poinformował, dlaczego tak jest?
    Drugim informatorem będzie właściwy Rejon Energetyczny, jakby co.
    Niestety nie poinformował, sam nie był zorientowany. Skrzynki są doprowadzone do wszystkich wytyczonych działek w tym miejscu. Skąd mogę się dowiedzieć czy to Tauron czy nie Tauron? Wg Google ten rejon energetyczny poprzedza nazwa Enea

  8. #8

    Domyślnie

    To zadzwoń chłopie do zakładu z numerem działki to ci powiedzą co to za skrzynka. Pewnie pociągnęli za jedną robotą. Dowiesz się o co musisz wystąpić.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kampost Zobacz post
    Skąd mogę się dowiedzieć czy to Tauron czy nie Tauron?

    Według tej mapy, jeśli nie jesteś gdzieś przy ich granicach. Czasami logo operatora jest na "skrzynkach".

    W Twoim przypadku te skrzynki to pewnie złącza kablowe z częścią pomiarową (dodatkowe drzwiczki na górze). Oznaczenie "ZK" lub "ZKP" i numery obwodu i kolejnych złącz Wąskie ok. 40 cm przeznaczone dla jednego odbiorcy, szersze dla np. dwóch. Dla ułatwienia życia sobie i klientom prawdopodobnie wykonano za jednym projektem przyłącza dla wszystkich potencjalnych odbiorców. Złącze będzie czekać, dopóki nie zechcesz podłączyć swoich instalacji do sieci.
    Inna mniej popularna możliwość, to ktoś podzielił swoją działkę na mniejsze, dla każdej wystąpił o przyłącze z podaniem terminu, w którym trzeba się podłączyć. Za jego niedotrzymanie jest jakaś kara podana w umowie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony