dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Wracając do tematu, po obserwacji na nowych nastawach delty GZ wyglądały następująco:
    36hz czas pracy 28min średnio delta 3,7
    45hz ----//---- 48min ----//----- 4,8
    55hz ----//----44min ----//----- 5,6

    W sumie po 8min pc chodziła na 55hz przez 14min i zaczęła modulować na 45-55hz średnio co 6 min.
    Po 90 min zeszła na 36-45hz i znowu modulacja co 7min średnio.
    generalnie pc podnosi delte na wyższych obrotach a na niższych obniża, stopniowo podnosząc temp.powrotu gz.

    PS. Pompa 5h nadal stop. Twew. 23,2 Tzew -2,8 zadana eco 23.3, pewnie niedługo wystartuje
    Ostatnio edytowane przez dansing ; 06-03-2021 o 02:33
    Zmodyfikowany EX 17 W2 ENERGO z piwnicą
    345m2 w tym garaż 45m2, piwnica120m2, OP 300m2,
    Silka+20eps0,031, dach 40eps 0,036. PF 10xps.oknaSchoco Living
    Thessla 650h+ggwc,
    Ecopower c12i, DZ 4x60
    PV 6,48kW

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Przykładowo, dla kompresorów SIAM z Mitsubishi minimum to 25 Hz.
    Sprawdź model kompresora jaki masz w jednostce i poszukaj zakresu pracy w internecie.
    Sprężarka Copeland lub Panasonic, ale dokładnie nie wiem.
    Na razie zobaczę na tych nastawach z tydzień i zobaczę ile wyjdzie kWh
    Zmodyfikowany EX 17 W2 ENERGO z piwnicą
    345m2 w tym garaż 45m2, piwnica120m2, OP 300m2,
    Silka+20eps0,031, dach 40eps 0,036. PF 10xps.oknaSchoco Living
    Thessla 650h+ggwc,
    Ecopower c12i, DZ 4x60
    PV 6,48kW

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chciałem tak sprawdzić, ale niestety jest zabudowana i oklejona. Raczej karkołomne zadanie się do niej dostać.
    W mojej podobno jest copeland.
    Tak czy inaczej praca na bardzo niskiej modulacji nie musi oznaczać wyższej sprawności. Z tego co widziałem mniej więcej po środku sprawność wychodzi najlepiej.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #44

    Domyślnie

    Po 17 godzinach 3 załączenia, w sumie 6h pracy na co.
    pobór 14,3kWh
    Twew 23,9
    Tzew .3,3
    T.eko i T.komf 23,3
    Tmax co 33
    Krzywa 1
    Pewnie postoi do wieczora bo słonecznie dziś.
    Zrobię jeszcze test na cwu na tych nastawach

    CWU:
    Tcwu 36,5
    Tkmf 46
    Hist 7
    Tzew 4
    Twew 23,9
    Po 30min pc stop
    Tpcwy 55,5
    Tcwu 47,5
    DZ 6,8/4,8
    pobór kWh 1,7
    delta na 55hz Tpcwy 55,5/ powrót zbcwu 48
    Ostatnio edytowane przez dansing ; 06-03-2021 o 13:30
    Zmodyfikowany EX 17 W2 ENERGO z piwnicą
    345m2 w tym garaż 45m2, piwnica120m2, OP 300m2,
    Silka+20eps0,031, dach 40eps 0,036. PF 10xps.oknaSchoco Living
    Thessla 650h+ggwc,
    Ecopower c12i, DZ 4x60
    PV 6,48kW

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Chciałem tak sprawdzić, ale niestety jest zabudowana i oklejona. Raczej karkołomne zadanie się do niej dostać.
    W mojej podobno jest copeland.
    Tak czy inaczej praca na bardzo niskiej modulacji nie musi oznaczać wyższej sprawności. Z tego co widziałem mniej więcej po środku sprawność wychodzi najlepiej.
    To wynika z tego, że przy najniższych prędkościach kompresora spada prędkość czynnika w rurach i olej nie krąży w układzie tak jak powinien.
    Z tego względu algorytm sterowania w układach chłodniczych, ma zaplanowany tzw. "odzysk oleju"
    Czyli chwilowy (kilka minut) wzrost obrotów kompresora (do ok 75%)
    Gdy urządzenie ciągle pracuje na najniższych obrotach, to taki "odzysk" może wystąpić nawet 4 razy na godzinę.

    Stąd ciągła praca na najniższych obrotach, nie przekłada się najwyższą sprawność.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak czytając co napisałeś, to bez odpowiedniego algorytmu może też doprowadzić do uszkodzenia sprężarki?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Tak czytając co napisałeś, to bez odpowiedniego algorytmu może też doprowadzić do uszkodzenia sprężarki?
    Tak można.
    Dlatego użytkownik, nie ma wpływu na parametry zasilania kompresora (Hz)
    Oprócz "odzysku oleju" jest jeszcze np: procedura rozruchu.
    Sterowniki zaworów EVD też nigdy nie startują "z dołu" zawsze jest to start "z góry" i dopiero po ustabilizowaniu parametrów zaczyna się modulacja zaworu.

    Użytkownik może co najwyżej sterować urządzeniem proporcjonalnie (%)
    Zupełnie nie wiedząc o tym, że sterownik "w międzyczasie" realizuje inne funkcje.

    To nie są układy on/off, gdzie kompresor był stało wydajnościowy, a układ regulowało się śrubką.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No właśnie. Sternowanie w tej pompie jest dość proste. Zawór rozprężny sterowany temperaturą, dlatego byłbym daleki od wychodzenia poza zakres częstotliwości podany przez producenta.


    EDIT: Kasowałem dzisiaj zdjęcia w telefonie i znalazłem jedno ciepłomierza, na którym przepływ był 1060l/h. Przypomniało mi się, że rzeczywiście, przepływ na GZ był powyżej 1m3, a na pompce CWU było 900-950.

    Do celów chłodzenia, z pominięciem pompy ciepła mam Grundfosa 25/60 - czyli słabszą niż LFP w pompie -25/80, a mimo wszystko ta 25/60 na rotametrach daje lepsze przepływy niż LFP z wymiennikiem (niestety przepływomierz jest przy pompie więc nie znam dokładnej wartości). Choć ta mniejsza też musi pokonać opory wymiennika do chłodzenia pasywnego.
    Patrząc na rotametry, przepływ jest jakieś 1/3 gorszy na większej pompce, która pompuje także przez wymiennik.

    Pompka CWu tłoczy wodę przez zbiornik CWU - nie przez wężownice, rury pp32, filtr sitkowy czysty (nawet wyjęcie sitka nie zmienia przepływu). Zaczynam jednak brać pod uwagę, że problem jest w wymienniku. Planuję go przepłukać w drugą stronę, ale czy warto np dać tam jakiś płyn do rozpuszczenia zanieczyszczeń?

    Kamienia nie powinno tam być - woda destylowana. Na rotametrach widoczny nalot korozji - pewnie ze zebiornika CWU (układy połączone). W wodzie dodane inhibitory korozji.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony