dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Vissman 200 19kv, immergas 12kv

    Witam.
    Przymierzam się do zakupu kotła.
    Dom parterowy 200m2 z garażem, typowo użytkowe 140m2. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.
    Zapotrzebowanie na ciepło 40W/m2.
    Ocieplenie podłoga 15, ściany 20, strop 35.
    Ekspozycja domu południowa.

    Pod uwagę biorę głównie te 2 kotły o dużej różnicy w cenie, dlatego szukam informacji może się ktoś wypowie na ich temat i pomoże zdecydować.
    Z niską mocą minimalna jest tez termet Gold i junkers ale jakoś nie jestem do nich przekonany.

    Z góry dziękuję, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Rodzina 2+2
    2 łazienki w domu, 1 wanna i 2 prysznice

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kocioł Viesmanna poza większej wydrewnowaniem portfela niewiele więcej zaoferuje w ostatecznym rozrachunku
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywisicie sterowanie piecem ze smartfona i zdalne zgłaszanie usterek, czy kolorowy wyświetlacz w ogole nie jest istotne- planuje piec ustawić dobrze (pogodowka) i w ogole do niego nie zaglądać później.

  5. #5

    Domyślnie

    A mzona wiedzieć jaki masz zasobnik?ile litrów? Na ile osób w domu?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    100l, 3 osoby

  7. #7

    Domyślnie

    A ile kosztuje serwis tego kotła immergas? W mojej okolicy od 300-600, niektorzy serwisanci bardzo mocno odradzaja ten kocioł. Jak jest w praktyce? Co roku trzeba ten piec rozbierac i czyscic? Gwarancja 5lat jest prawdziwa? Tzn przeglady wystarcza czy jesze jakies bzdurne wymagania są?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czekaj - autoryzowani serwisanci Immergasa odradzają kocioł Immergasa ?

    Sprawdziłeś ich autoryzację na www Immergasa ?
    Serwis kosztuje 180-240 zł...

    I jak najbardziej, 5-letnia gwarancja jest "prawdziwa".
    Trzeba tylko serwisować kocioł 1x w roku i zarejestrować go na www.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak autoryzowany serwisanci proponowali nawet inne firmy... ale ostatecznie jestem zdecydowany na immergas. Zastanawiam sie tylko czy na 180m2 potrzebuje dodatkowe pompy w rozdzielaczach bo tak proponuje hydraulik czy wystarczy pompa pieca jak ja bym to chciał zrobić.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    zamiast wpierniczyc w się we włoski badziew, poczekaj chwilę i będziesz mial od 1.04 bardzo dobry kocioł w dobrej cenie. dane techniczne znajdziesz tu: https://webapps.viessmann.com/vibook...e-fit&view=Fit
    Niska moc minimalna, system kontroli spalin, pełna automatyka pogodowa, 2 obiegi grzewcze, moduł komunikacji internetowej, 10 lat gwarancji na wymiennik....
    Włoski badziew Faktycznie, badziewne trochę to ciepło, które od 6 lat daje.
    Szok, ilu instalatorów siedzi u Vieśka w kieszeni..

    Podasz może cenę tego cuda ?

    PS Widziałes może ten wątek, w którym użytkownik post po poście dokumentował niemieckie skarby, które wymieniano mu (za sporą kasą) żeby postawić tego "mercedesa" na nogi ?
    Szkoda, ze tam się nie udzielałeś....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-03-2021 o 14:46

  11. #11

    Domyślnie

    Dosyć niepochlebne padały tu faktycznie opinie o firmie Vieśka.
    Immergas -może nie jest jakimś liderem, ale działa od lat i ma ugruntowaną pozycję o czym świadczy gwarancja.
    Można także wesprzeć polskie produkty -tylko ile w polskich jest polskiego?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Buahaha, wczoraj ktoś napisał mi, że reklamuję XPS
    A wcześniej, że silikaty
    Jakoś nie kojarzę, żebyś mi cokolwiek "udowodnilł" - no, chyba ze w Twoim mniemaniu.
    Twoje mniemanie to np "Immergas - włoski badziew"

    No, ale niektórzy muszą mieć "audika w tedeiku" żeby się dowartościować...

    PS: również pracuję zawodowo, a na szczęście mogę też się od niej oderwać kilka razy w ciągu dnia...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-03-2021 o 19:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Fotohobby, masz Immergasa, podziel się opinią. Ja wiem, że są całe wątki, tylko jakoś wyszukiwarka mi ich nie pokazuje. A jestem na rozdrożu jak ...
    Jak tylko wybiorę jakiś piec, to kolejny "fachowiec" proponuje inny. Da capo.. U mnie w domu mam Wieśka z roku 2007 i jestem zadowolona. Działa sobie, grzeje wodę i CO i więcej nie chcę. Ale remontujemy dom córki i zaczęły się schody. Co za dom.. 170m, piętrowy, lata 80-90, słabo ocieplony, ale tu działamy latem.. choć budowany cegła/pustka/cegła więc tego ocieplenia on potrzebuje jakby mniej. Zapotrzebowanie wychodzi nam na 19 kW, piec ma być 1 funkcyjny ze zbiornikiem do 150l. Mógłby być 2 funkcyjny ale od kotłowni do łazienki daleko, trzeba by robić cyrkulacje a to się nam nie opłaca na razie, bo tam ... nikt nie mieszka przynajmniej zimą. Wymieniamy kaloryfery na przewymiarowane 3 płytowe, niskotemperaturowe, podłogówki nie będzie, za duży remont. Instalacja robiona z myślą pompie, ale niech zaczną dawać dopłaty, na razie przy przejściu z gazu na pompę dopłat nie ma. Poczekamy.
    Teraz dochodzimy do pieca. Aktualnie pracuje tam sobie stary Termet do wymiany. Na co?? Pierwsza myśl- nowy Tremet. Podobno słaby serwis, zniechęciłam się. No to Wiessman, skoro mamy i jestem zadowolona. No ale nasz serwisant (osobiście uważam, że mało wiarygodny) nagadał mężowi, że nowe Wieśki są do niczego, pozmieniali palniki i się sypią. Sprzedaję, jak kupiłam. Mąż się zniechęcił. Następna opcja weszła - Vailant. Już nawet zdecydowałam który, witałam się z gąską, ale znowu facet, co nam instalację robi zasugerował że drogie i wcale nie takie dobre. On poleca Imergasa. Faktycznie taniej by było, co nie jest bez znaczenia. Ale na ich stronie zginęłam, Tera, Exa, Extra??? Opisy do niczego, różnic nie widzę. I co do kompletu? Jaki sterownik, pogodówka, co jeszcze potrzeba do szczęścia. Muszę coś na początek wiedzieć, żeby z instalatorem rozmawiać... Vailanta ogarnęłam a o Imergasie jakoś nie mogę znaleźć sensownych informacji. Help...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ESC, mój Vixtrix II odpukać bez zastrzeżeń - 9 sezon od montażu.
    Przez ten czas regularnie serwisowany - jedyna część wymieniona to elektroda zapłonowa.
    5 lat temu ojciec ocieplał dom, wyrzucał kopciucha i za moją namowa poszedł w EXA 24.
    Rok później szwagier po termomodernizacji domu w Victrix TT 20
    Różnią się ponoć głównie wymiennikiem - w Exa stal nierdzewna w TT stop alu-krzem chyba.

    Przez ten czas nie mieli problemów.
    Cena serwisu to 270zł, serwisant podjeżdża i robi te trzy kotły w ciągu jednej dniówki (domy zlokalizowane w jednej dzielnicy miasta)
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-02-2024 o 08:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Rozumiem, że TT najlepszy? To jeszcze napisz, czy on ma te 108%
    Serio, co oprócz pieca mam szukać? Zasobnik - czy Immergasa? Vailant ma w opisie taki wypasiony, może lepiej Vailanta? Pogodówkę? Jakieś sterowniki potrzebne? jak się nazywają?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wszystkie mają podobne sprawności, zresztą teraz każdy producent wyciąga podobne wartości z kondensacji.
    Zasobnik ? Ja mam zwykły 100l z Immwrgasa, nie mam żadnych grzałek, czy solarów na dachu, żeby coś jeszcze do niego podłączać
    Ja, oraz mój ojciec używamy sterowników CarV2 (przewodowy) z pogodówką, szwagier ma bezprzewodowego Salusa, plus także sterowanie pogodowe
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Mam jakąś bazę do przemyśleń. Nawiasem mówiąc TT wycofali, jest jakaś inna nowinka, ale wymiennik już normalny. Ciekawe, nie sprawdziły im się? Będzie chyba ta Exa. Teraz muszę dopaść instalatora. Zaczynamy, jak pogoda odpuści i będzie można nie grzać przez trochę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony