dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Dachówka ceramiczna - Jakiej firmy, która poważnie traktuje klienta

    Jestem zupełnie nowym użytkownikiem, przed założeniem konta przejrzałem kilkadziesiąt wątków dotyczących dachówek w nadziei, że znajdę jakieś konkrety i szczerze mówiąc na taką ilość postów jaką podała mi wyszukiwarka, nikt nie potrafi odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie zadane w tytule, ponieważ widzę walkę między handlowcami "czyj produkt jest lepszy", a dekarzami ?

    Ogólnie rzecz biorąc stoję przed wyborem dachówki - nastawiam się na ceramiczną ALE doczytałem się kilku kwestii:

    1. Dachówki ceramiczne są dostarczane w najgorszym gatunku na Polski rynek - t.j III gat który sprzedawany jest jako I gat, podczas gdy na zachód RZECZYWIŚCIE idzie I gat
    2. Zgodnie z pkt 1. doczytałem się, że dachówki ceramiczne na wystawach stoją pięknie wyrównane, wręcz idealne - a na plac budowy przychodzi jakaś powyginana lipa i inwestor w konsekwencji się z tym buja, a dekarze źle kładą taki dach co w konsekwencji prowadzi do wad położonej połaci np dostaje się woda/śnieg
    3. Doczytałem się też, że trzeba uważnie czytać gwarancję co ona obejmuje, w sumie po przestudiowaniu wychodzi na to, że producent daje gwarancję na to, że dachówka nie będzie wchłaniać wody, nie rozsadzi się od mrozów etc... - ale jakoś nikt nie porusza kwestii, co jeśli na plac przyjdą dachówki połamane i powyginane ? Inwestor ma się bujać ?

    Z prywatnego źródła dowiedziałem się, że nie warto brać dachówek ceramicznych, gdyż mają słabe zamki i pękają podczas układania. W związku z tym, czy ktoś z was jednoznacznie wskaże mi producenta, który ma NIEZAWODNE zamki w dachówkach ceramicznych oraz dachówki które są wyprodukowane zgodnie ze sztuką, a nie jakiś krzywy odpad byle tylko sprzedać.

    Czy będzie ktoś w stanie wskazać RZETELNEGO PRODUCENTA ?

    Może trochę ostro ale to są pieniądze inwestora i w sumie nie są to małe pieniądze w stosunku do JAKOŚCI jaką otrzymuje - czy ktoś z was chciałby być oszukiwany ? (takie wnioski nasuwają mi się po przestudiowaniu tylu postów)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bardzo pesymistycznie podszedłeś do sprawy i wyboru.

    U mnie jest 12 lat Ceraton dachówka ceramiczna - napiszę tak gdybym decydował jeszcze raz - było by to samo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 001.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	453530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gril.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	453531
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    mnie w sumie nie zależy jak wygląda dach - bo w sumie każdy dach jest fajny - ale do sprawy podchodzę bardziej technicznie tj. chciałbym kupić dachówki, które są niezawodne w sensie nieodpadające zamki i proste po wyjściu z pieca - nie chcę aby zachodni producent traktował polskiego klienta jak wieśka, tylko jak normalnego klienta, jeżeli polski klient ma być tym wieśkiem, to niech zachodni producent swój odpad opycha gdzie indziej - sory, trzeba być surowym w szczególności jeżeli idą na to ciężkie pieniądze

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jak może odpadać zamek? chyba, że ktoś celowo jakoś to uszkodzi - to jest całość , bardzo twarda i ciężka. Wypalana jak cegła - a że niektóre są krzywe? i nierówne to są z naturalnego materiału - z chińskiego plastiku będą równe i każda identyczna.
    To tak jak z ceramiką użytkową - kiedyś garnki, a obecnie doniczki - trzeba porównać wejść do sklepu i spojrzeć coś co jest z naturalnych materiałów nigdy nie jest takie samo.
    Alternatywą do powtarzalności stały się dachówki cementowe - odlew i cementowy materiał sprzyjają powtarzalności kształtu.

    Już wspominałem na forum- po położeniu dachu - szczególnie z dachówek płaskich - ludzie łażą, przyglądają się , "mruczą" to krzywo, nierówno, lekko uniesione, opadnięte nie zgrane linie.......a potem na całości panele fotowoltaiczne
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Mam creatona titania, jakos bardzo ok, dachowka ciezka i solidna wykonawcy mowili ze ladnie i rowno sie uklada.
    Jedyny minus to lekko niedomalowane same doly bokow o czym duzo postow. Zanim nie przeczytalem tego w internecie to tego nie zauwazylem bo bez lupy i robienia labaratorium z budowy to ciezkie do zobaczenia.

    PS jak masz tak do budowy podchodzic to lepiej nie buduj. Szkoda Twojego zdrowia

  6. #6

    Domyślnie

    no dobra, to co polecasz ? Tak uczciwie. Ja ogólnie przyglądam się firmie Roben Bornholm Czerwona naturalna lub Wienerberger (ale nie wiem którą). Pytanie czy ktoś by się wypowiedział o zamkach i jak wygląda towar po otrzymaniu w rękę (a nie na wystawie)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkubinski Zobacz post
    no dobra, to co polecasz ? Tak uczciwie. Ja ogólnie przyglądam się firmie Roben Bornholm Czerwona naturalna lub Wienerberger (ale nie wiem którą). Pytanie czy ktoś by się wypowiedział o zamkach i jak wygląda towar po otrzymaniu w rękę (a nie na wystawie)
    ceramika braas turmalin, meyer holsen

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkubinski Zobacz post
    1. Dachówki ceramiczne są dostarczane w najgorszym gatunku na Polski rynek - t.j III gat który sprzedawany jest jako I gat, podczas gdy na zachód RZECZYWIŚCIE idzie I gat...
    2. Zgodnie z pkt 1. doczytałem się, że dachówki ceramiczne na wystawach stoją pięknie wyrównane, wręcz idealne - a na plac budowy przychodzi jakaś powyginana lipa i inwestor w konsekwencji się z tym buja, a dekarze źle kładą taki dach co w konsekwencji prowadzi do wad położonej połaci np dostaje się woda/śnieg
    3. Doczytałem się też, że trzeba uważnie czytać gwarancję...
    Ad. 1. Piszesz bzdury niczym nie poparte. Każdy producent dba oto aby z fabryki wyjechał pełnowartościowy produkt. Na proces technologiczny człowiek już praktycznie nie ma wpływu. Wszystkim sterują komputery i to one sprawdzają jakość produktu.
    Ad. 2. Tu akurat masz rację bo część a nawet większość hurtowni selekcjonuje dachówkę na wystawki. Ja odradzam takie praktyki. W hurtowni, z którą współpracuję wykonaliśmy wystawki z dachówki tak jak wychodziło z palety. Klient nie ma wówczas pretensji, że widział co innego a dostał co innego. Po prostu "widziały gały co wybierały". Natomiast realnie rzecz biorąc to nie ma prostych dachówek bo to tylko wypalona glina. Po to dachówka ma zamki, żeby ograniczyć a nie wyeliminować dostęp wody czy śniegu na krycie wstępne. Kolejny raz przypomnę za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne a pokrycie wierzchnie.
    Warto zlecić krycie dachu doświadczonej firmie dekarskiej z referencjami. Jakość musi kosztować. Przed wyborem pokrycia obejrzeć dachówkę na podobnym dachu bo to inny wygląd niż na ekspozycji. Przed wyborem dekarza zasięgnąć opinii o nim, obejrzeć "jego" realizacje.
    Ad. 3. No zdecydowanie tak! Czytać i to czytać ze zrozumieniem. Do tego posłuchać rad dekarza, któremu zlecamy wykonanie dachu.
    Życzę trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dachówka ceramiczna jest bardzo OK (y) U mnie na dachu produkowany w Polsce, jestem zadowolony z jakości i estetyki, cena też była dobra, choć wiem, ze teraz to już dużo drożej by było, ale tak ze wszystkim teraz.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:43

  10. #10

    Domyślnie

    Lepiej, żeby dachówka była produkowana w Polsce czy za granicą?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A jakie ma to znaczenie? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli szukacie Państwo dachówki to zapraszam do kontaktu, mam na stanie różnorakie modele
    Proszę dzwonić pisać i pytać
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-06-2022 o 07:39

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kris_2

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    1

    Domyślnie solidny sprzedawca

    [Witam,
    W tym roku zakupiłem dachówkę ceramiczną Nelskamp F13. W transporcie przyjechało sporo sztuk uszkodzonych (51 na 3532 szt) i choć trudno określić czy przez producenta, na placu czy w czasie transportu -sprzedawca zrekompensował mi dużą część dodając kilka paczek do zakupionej partii. Dachówki jeszcze nie są zamontowane więc do końca nie mam pewności czy nie mają wad . Wyglądają jednak na bardzo równe i gładkie.
    Myślę że tzw. szlachetna angoba będzie się ładnie prezentowała na budynku. Nelskamp wypala w wysokiej temperaturze a od tego zależy trwałość ceramiki ( tu przy nasiąkliwości zaledwie 2,5 % duża max. ilość cykli zamarzania) więc o to się nie martwię.
    Polecam sprzedawcę SiG i dachówkę Nelskamp.
    Ostatnio edytowane przez Kris_2 ; 24-11-2022 o 16:34

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Polecam Neskalmp Nibra F10U angoba szlachetna.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony