dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie Kwaśny zapach

    Witam, czy może ktoś mógłby powiedzieć od czego w nowym domu może być kwaśny ostry zapach? Taki, aż drażniący. Dom nowy ok. 2 letni. Problem jest od samego początku. Wentylacja w każdym pokoju. Przewietrzenie pomaga na chwile. Wilgotność dobra na poziome 38-50%. Po nocy w pomieszczeniach czuć zapach starej szmaty. Podłogi myte mopem parowym bez chemii. Za każdym razem wkłady do poma prane w wysokiej temperaturze. A smród niemiłosierny. A i problem występuje od początku zamieszkania.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź pion odpowietrzający kanalizacji i czy przypadkiem nie jest wadliwie złożona kanalizacja, może być tak że fachowcy zapomnieli włożyć uszczelki w kielich a teraz są tego skutki.

  3. #3

    Domyślnie

    A nie używałeś gruntu Śnieżki może?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A nie używałeś gruntu Śnieżki może?
    Nie musi być akurat ten śmierdzący grunt - ale może.
    Może pomieszczenie było pomalowane "skiśniętą" przeterminowaną farbą lateksową/emulsyjną taki zapach potrafi się uwalniać latami - niestety lokalizacja zapachów jest bardzo trudna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Ja u siebie też dałem Śnieżkę. Hurtownia w która mnie kredytowała jest ich jakimś tam autoryzowanym punktem sprzedaży czy coś. Ja z tym gruntem i farbami od nich żadnego problemu nie miałem. Ale jednak w necie mnóstwo osób narzeka. To tragedia generalnie, dla ludzi. Mega ciężki i drogi w naprawie temat.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie musi być akurat ten śmierdzący grunt - ale może.
    Może pomieszczenie było pomalowane "skiśniętą" przeterminowaną farbą lateksową/emulsyjną taki zapach potrafi się uwalniać latami - niestety lokalizacja zapachów jest bardzo trudna.

    Farby wydawały się ok. Grunt i farny były z magnata.
    Że ścian raczej nic nie czuć. Obwąchałam z mężem chyba każdy centymetr.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W każdym pokoju, pomieszczeniu ten sam poziom smrodu czy są zauważalne różnice między pomieszczeniami?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    W każdym pokoju, pomieszczeniu ten sam poziom smrodu czy są zauważalne różnice między pomieszczeniami?
    W sypialniach mniej czuć, ale jednak czuć. Najgorzej przedpokoj i salon. W łazience nie ma tego problemu.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Powodów oczywiście moze być wiele my zdalnie tylko możemy zgadywać i nakierowywać.

    Jak już było częściowo wymieniane , potencjalne powody:
    - Farby, grunt
    - Pianka montażowa (pod podłogą, okna)
    - Wilgoć pod posadzką

    Łazienka pewnie płytkowana podłoga i ściany, więc "hermetyczna" albo być może bezokienna.
    To może wskazywać na coś pod podłogą (bardziej prawdopodobne) lub okna, pianka (mniej prawdopodobne).
    Czy styk ściana-podłoga przy porządnym powąchaniu może być wskazana jako pierwotne źródło?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Powodów oczywiście moze być wiele my zdalnie tylko możemy zgadywać i nakierowywać.

    Jak już było częściowo wymieniane , potencjalne powody:
    - Farby, grunt
    - Pianka montażowa (pod podłogą, okna)
    - Wilgoć pod posadzką

    Łazienka pewnie płytkowana podłoga i ściany, więc "hermetyczna" albo być może bezokienna.
    To może wskazywać na coś pod podłogą (bardziej prawdopodobne) lub okna, pianka (mniej prawdopodobne).
    Czy styk ściana-podłoga przy porządnym powąchaniu może być wskazana jako pierwotne źródło?
    Łazienka ma okno i płytki położone są tylko do połowy. Powacham jeszcze te styki.
    A czy spotkał się ktoś z czymś takim, że taki zapach może wywoływac podraznienie gardła,nosa i oczu? Jestem pewna, że to ten zapach tak powoduje. Lekarze mówią, że to minie, że musi cała ta chemia odparować. Ale minęło półtora roku i zamiast być lepiej jest coraz gorzej

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Powodów oczywiście moze być wiele my zdalnie tylko możemy zgadywać i nakierowywać.

    Jak już było częściowo wymieniane , potencjalne powody:
    - Farby, grunt
    - Pianka montażowa (pod podłogą, okna)
    - Wilgoć pod posadzką

    Łazienka pewnie płytkowana podłoga i ściany, więc "hermetyczna" albo być może bezokienna.
    To może wskazywać na coś pod podłogą (bardziej prawdopodobne) lub okna, pianka (mniej prawdopodobne).
    Czy styk ściana-podłoga przy porządnym powąchaniu może być wskazana jako pierwotne źródło?
    Łazienka ma okno i płytki położone są tylko do połowy. Powacham jeszcze te styki.
    A czy spotkał się ktoś z czymś takim, że taki zapach może wywoływac podraznienie gardła,nosa i oczu? Jestem pewna, że to ten zapach tak powoduje. Lekarze mówią, że to minie, że musi cała ta chemia odparować. Ale minęło półtora roku i zamiast być lepiej jest coraz gorzej.
    Nawet sprzedaż chociaż najchętniej bym to zrobiła nie wchodzi w grę. Bo nie wcisne komuś domu z takim problemem. Jeszcze jakby miał dzieci. Bo widzę co się dzieje z nami.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    A jeśli to nie pod podłogą. Tylko coś tymi farbami czy gruntami, to czy ktoś stosował ozonowanie? Czy to coś pomaga?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Więcej chyba wirtualnie nie zgadniemy (moze ktoś bardziej doświadczony się wypowie).
    Wydaje mi się, że bez badań nie dojdziesz do tego w szczególach.
    Jak już pisałem lista możliwości to:
    - Farby, grunt
    - Pianka montażowa (pod podłogą, okna)
    - Wilgoć pod posadzką (z instalacji wodnej lub kanalizacyjnej)
    Ale bez badania speca na miejscu trudno wyrokować.

    Kupiłaś dom gotowy czy budowałaś?

    Co do ozonowania to przyczyny nie usunie.
    Ale po zidentyfikowaniu przyczyny i jej usunięciu ozonowanie załatwi usunięcie pozostającego w powietrzu zapachu lepiej niż wietrzenie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Więcej chyba wirtualnie nie zgadniemy (moze ktoś bardziej doświadczony się wypowie).
    Wydaje mi się, że bez badań nie dojdziesz do tego w szczególach.
    Jak już pisałem lista możliwości to:
    - Farby, grunt
    - Pianka montażowa (pod podłogą, okna)
    - Wilgoć pod posadzką (z instalacji wodnej lub kanalizacyjnej)
    Ale bez badania speca na miejscu trudno wyrokować.

    Kupiłaś dom gotowy czy budowałaś?

    Co do ozonowania to przyczyny nie usunie.
    Ale po zidentyfikowaniu przyczyny i jej usunięciu ozonowanie załatwi usunięcie pozostającego w powietrzu zapachu lepiej niż wietrzenie.
    Dom był budowany. Wszystko prócz malowania robiły firmy. A jeszcze sie spytam. Jakiego by Pan speca wezwał jakby Pan miał taki problem? Dziękuję za odpowiedź

  15. #15

    Domyślnie

    Jeżeli jest możliwość to dopytałbym się fachowców co robili podłogi jaka izolacje zastosowali między chudziakiem a wylewką. spotkałem się już kiedyś z takim środkiem (szkoda że nie pamiętam jego nazwy) który miał przeznaczenie do stosowania na zewnątrz a użyli go do izolacji wewnątrz. Te opary mogą być szkodliwe dla zdrowia. Do zbadania tych dziwnych zapachów co mi przychodzi do głowy to Sanepid mógłby pomóc.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Co do identyfikacji rodzaju zapachu to być może Sanepid, oprócz tego wygoogluj "Pomiar uciążliwych zapachów", "Pomiary Olfaktometryczne", itp.
    Ale samo źródło może uda się zidentyfikować analizą zdjęć z etapów budowy (jeśli są). Rozmową z firmą budującą (czy zgłoszenia roszczenia z tyt. rękojmi).
    Oprócz tego można poszukać rzeczoznawcę budowlanego - https://www.piib.org.pl/
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiaw21 Zobacz post
    Łazienka ma okno i płytki położone są tylko do połowy. Powacham jeszcze te styki.
    A czy spotkał się ktoś z czymś takim, że taki zapach może wywoływac podraznienie gardła,nosa i oczu? Jestem pewna, że to ten zapach tak powoduje. Lekarze mówią, że to minie, że musi cała ta chemia odparować. Ale minęło półtora roku i zamiast być lepiej jest coraz gorzej.
    Nawet sprzedaż chociaż najchętniej bym to zrobiła nie wchodzi w grę. Bo nie wcisne komuś domu z takim problemem. Jeszcze jakby miał dzieci. Bo widzę co się dzieje z nami.
    Możesz sprzedać taniej i napisać że cena atrakcyjna z uwagi na smród, którego nie jesteś w stanie zlokalizować. Przykra sprawa ale ja bym tak zrobił. To nie są żarty!
    Ozonowanie w przypadku tego gruntu co był wadliwy od Śnieżki tylko na chwilę pomagało.
    Ja wylewce pod chudziakiem też mam i grunty zewnętrzne i pape i nie ma prawa nic czuć. Tam multum warstw jest nad tym jeszcze.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Co do identyfikacji rodzaju zapachu to być może Sanepid, oprócz tego wygoogluj "Pomiar uciążliwych zapachów", "Pomiary Olfaktometryczne", itp.
    Ale samo źródło może uda się zidentyfikować analizą zdjęć z etapów budowy (jeśli są). Rozmową z firmą budującą (czy zgłoszenia roszczenia z tyt. rękojmi).
    Oprócz tego można poszukać rzeczoznawcę budowlanego - https://www.piib.org.pl/
    Sanepid- buhahahaha

  19. #19

    Domyślnie

    Kolego @donvitobandito widzę że jesteś tu nie do udzielania rad tylko do poprawiania sobie humoru kosztem innych.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Kolego @donvitobandito widzę że jesteś tu nie do udzielania rad tylko do poprawiania sobie humoru kosztem innych.
    To załóż sobie okulary, wtedy może zobaczysz więcej..

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony