dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    a może to zawilgocona gdzieś Ursa.. te najtańsze śmierdzą okrutnie amoniakiem, nawet na wolnym powietrzu. Wiem, że po takim czasie to by pewnie wywietrzało, ale może gdzieś mocno zawilgocona jest i kiśnie..
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Sprawdziłbym jeszcze wentylację. Pytanie kontrolne, czy są nawiewniki w oknach?
    Zamknąć wszystkie okna i drzwi zewnętrzne po czym sprawdzić każdą kratkę czy jest poprawny ciąg... może coś tam padło, zatkało albo gdzieś zaciąga lewe powietrze z garażu/piwnicy/poddasza. Obchód zrobić kilkakrotnie o różnych porach, bo grawitacyjna potrafi różnie działać w zależności od pogody.
    Nie wiem jaki to dom, podpiwniczony, ze strychem? Sufity podwieszane?

    Można spróbować bardziej precyzyjnie określić źródło przez podzielenie domu na sekcje. Dobrze wywietrzyć chałupę a następnie wszystko dokładnie pozamykać, (jeśli aneks kucheny, to rozwiesić kurtynę z folii), drzwi do pokoi zamknąć i uszczelnić ręcznikami/kocami w progach, może nawet zakleić kratki went., itd., a potem wyjść z domu na kilka godzin. Po powrocie obejść wszystkie pomieszczenia, powinno być łatwiej określić w jakim fragmencie domu zapach jest najbardziej wyczuwalny.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Sprawdziłbym jeszcze wentylację. Pytanie kontrolne, czy są nawiewniki w oknach?
    Zamknąć wszystkie okna i drzwi zewnętrzne po czym sprawdzić każdą kratkę czy jest poprawny ciąg... może coś tam padło, zatkało albo gdzieś zaciąga lewe powietrze z garażu/piwnicy/poddasza. Obchód zrobić kilkakrotnie o różnych porach, bo grawitacyjna potrafi różnie działać w zależności od pogody.
    Nie wiem jaki to dom, podpiwniczony, ze strychem? Sufity podwieszane?

    Można spróbować bardziej precyzyjnie określić źródło przez podzielenie domu na sekcje. Dobrze wywietrzyć chałupę a następnie wszystko dokładnie pozamykać, (jeśli aneks kucheny, to rozwiesić kurtynę z folii), drzwi do pokoi zamknąć i uszczelnić ręcznikami/kocami w progach, może nawet zakleić kratki went., itd., a potem wyjść z domu na kilka godzin. Po powrocie obejść wszystkie pomieszczenia, powinno być łatwiej określić w jakim fragmencie domu zapach jest najbardziej wyczuwalny.
    Nie mamy nawiewników w oknach, ale ciągle są otwarte. Lub jak zamykane to na mikro uchył, czy jak to się zwie. Wcześniej wentylacja słabo chodziła, ale 2 mc temu była przerabiana i podobno działa. Dom bez piwnicy, parterowy, sufity są podwieszane, strych jest ale nieużytkowany.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dobra chyba znalazłam przyczynę zapachu w pokoju jednym. I teraz niech ktoś mi wytłumaczy...ściana jednego pokoju łączy się z łazienką. Wachalam dziś ściany nic nie czułam. Skubnelam ścianę i poszło, całymi platami...ściana nie śmierdzi. Ale farba pod spodem od gładzi śmierdzi grzybem. Jak taki torf. Gdzie niegdzie nawet gładź schodzi do tynku. I to tez wali zgnilizna. W życiu bym nie powiedziała, że tam ściana jest mokra. Używane były farby ceramiczne. Myślicie że jak ta ściana jest mokra może iść gdzieś dalej na dom? I dlatego tak śmierdzi? Podpowiedzcie coś proszę. Zaznaczyłam ścianę która jest mokra.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Musisz jednak zrobić temu zdjęcie i określić wysokość - bo być może nie ma izolacji poziomej ścian działowych - postawione na chudziaku ciągną wilgoć z gruntu do wnętrza struktury ściany - powłoki "szlachetne" wymalowań je zabezpieczają . Jeśli brak izolacji jest w różnych miejscach to po prostu wilgoć(woda gruntowa - tak śmierdzi). Im cieplej w domu tym podciąganie kapilarne intensywniejsze, a zapach bardziej dokuczliwy.
    Powinna wykazać to kamera termowizyjna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiaw21 Zobacz post
    Dobra chyba znalazłam przyczynę zapachu w pokoju jednym. I teraz niech ktoś mi wytłumaczy...ściana jednego pokoju łączy się z łazienką. Wachalam dziś ściany nic nie czułam. Skubnelam ścianę i poszło, całymi platami...ściana nie śmierdzi. Ale farba pod spodem od gładzi śmierdzi grzybem. Jak taki torf. Gdzie niegdzie nawet gładź schodzi do tynku. I to tez wali zgnilizna. W życiu bym nie powiedziała, że tam ściana jest mokra. Używane były farby ceramiczne. Myślicie że jak ta ściana jest mokra może iść gdzieś dalej na dom? I dlatego tak śmierdzi? Podpowiedzcie coś proszę. Zaznaczyłam ścianę która jest mokra.
    przy scianie jest prysznic? odpływ liniowy moze?

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    przy scianie jest prysznic? odpływ liniowy moze?
    Jest wanna z prysznicem. To te mokre akurat jest jak bateria biegnie. A drugie mokre jak umywalka. Ale też nie wiem czy to od tego prysznica i umywalki, bo mokre jest przy samym dole, jak wyjęłam wkręty z listw przypodłogowych to były mokre, i tam była woda. Pod panelami też czuje pod tą pianka Kurde nie mogę załadować zdjęcia

  8. #48

    Domyślnie

    No to chyba już wszystko jasne - są nieszczelności na doprowadzeniach wody. Chyba nie pozostaje nic innego jak rozkuć i sprawdzić.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zanim cokolwiek zaczniesz rozkuwac lub naprawiac to zglos do ubezpieczalni albo ze swojej polisy albo polisy oc wykonawcy / developera od ktorego kupilas dom. porzadna firma takie posiada i nie robi problemow. zglaszasz im szkode i powinni ci podac gdzie sa ubezpieczeni. z doswiadczenia wiem, ze polisy oc dzialaja calkiem niezle. przeciez naprawa pociagnie troche po kieszeni, przypuszczam ze nie tylko farbe bedzies zmusiala zmienic, naprawa tynkow, odgrzybienie scian i posadzki, pewnie do tego wymiana paneli. to nie sa male pieniadze.

  10. #50

    Domyślnie

    odgrzebie temat. Mam problem nieprzyjemnego zapachu, takiego kwaśnego. Wydaje mi się że to panele mają taki dziwny nieprzyjemny zapach. Na pewno nie farba, bo w kotłowni też jest ta sama a tam są płytki i nie czuć tego zapachu. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony