dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Sanepid- buhahahaha
    Z całej wypowiedzi tylko to przeczytałeś? Może tych okularów poszukaj co wspominasz.
    W obecnej sytuacji pomoc sanepidu nierealna, ale w ogólności to mógł by być jeden z kierunków. Inne też opisałem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiaw21 Zobacz post
    A jeśli to nie pod podłogą. Tylko coś tymi farbami czy gruntami, to czy ktoś stosował ozonowanie? Czy to coś pomaga?
    Ostatnio ozonowałem trzy pomieszczenia - smród zgnilizny został zneutralizowany - po przewietrzeniu intensywnym pomieszczeń można było korzystać. Ze względu na fakt, że nie usunięto przyczyny zapach powrócił - robaki jednak zginęły bezpowrotnie.
    Po ponownym ozonowaniu zerwano tynk i usunięto przyczynę spod tynku(przestrzeni między ściennej) - było łatwiej wyczuć źródło zapachu.
    To ozonowanie to tak do szybszego usunięcia zapachu - do usunięcia przyczyny nie.
    Podczas ozonowania konieczna maska p.gaz szczelna, nie wdychać , intensywnie wietrzyć , nie może być organizmów żywych w tym roślin.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    To załóż sobie okulary, wtedy może zobaczysz więcej..
    Tak i bez okularów widzę co napisałeś, ale gdybyś nie był pewien tego co napisałeś w tonie prześmewnym to Ci pozwolisz że przypomnę.
    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Możesz sprzedać taniej i napisać że cena atrakcyjna z uwagi na smród, którego nie jesteś w stanie zlokalizować. Przykra sprawa ale ja bym tak zrobił. To nie są żarty!
    .
    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Sanepid- buhahahaha

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Z całej wypowiedzi tylko to przeczytałeś? Może tych okularów poszukaj co wspominasz.
    W obecnej sytuacji pomoc sanepidu nierealna, ale w ogólności to mógł by być jeden z kierunków. Inne też opisałem.
    W czasie pandemii Sanepid może zwlekać ale zgłosić problem można to nic nie kosztuje a być może coś się wskóra lub ewentualnie dopytać w sanepidzie kto by mógł w takiej sytuacji pomóc lub jak wyżej pisałeś wygooglować.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżeli jest możliwość to dopytałbym się fachowców co robili podłogi jaka izolacje zastosowali między chudziakiem a wylewką. spotkałem się już kiedyś z takim środkiem (szkoda że nie pamiętam jego nazwy) który miał przeznaczenie do stosowania na zewnątrz a użyli go do izolacji wewnątrz. Te opary mogą być szkodliwe dla zdrowia. Do zbadania tych dziwnych zapachów co mi przychodzi do głowy to Sanepid mógłby pomóc.
    Nie nic nie było smarowane. Sama folia, styropian. To akurat widziałam

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a moze to "zapach" ze zlewu kuchennego, zbyt krótka rura odpływowa lub wysychajacy syfon, ew. nieszczelny kanal odprowadzenia kanalizacji w budynku

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    a moze to "zapach" ze zlewu kuchennego, zbyt krótka rura odpływowa lub wysychajacy syfon, ew. nieszczelny kanal odprowadzenia kanalizacji w budynku
    Ale czy taki zapach powodowałby ból gardła i czerwone gardło cały rok, zapchany nos jak u córki, pieczenie nosa i oczu?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie wiem, przez internet ciezko cos doradzic. sprobuj eliminowac miejsca, w ktorych zapachy sa najmocniejsze. te objawy chorobowe wcale nie musza byc powiazane z zapachem, zbieznosc sytuacyjna. moze uczuleniowe moze alergiczne. Alergia chocby na kurz, roztocza, grzyby, zmiane miejsca zamieszkania, tynki gipsowe, suche powietrze, brud pobudowlany, kwitnienie i pylenie drzew.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a w kominku palicie?

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    a w kominku palicie?
    Nie palimy, bo nie mamy alergia też wykluczona. Robione testy. Wszyscy mówia tylko podraznienie błon śluzowych i tyle. Czekać każą. Półtora roku mieszkania i zero poprawy. Myślałam, że lato będzie lepsze bo okna się pootwiera. Jednak nic to nie pomagalo. Jedynie wyjście z domu lub wyjechanie na kilka dni pozwala się uwolnić od problemu.
    Będę szukać dalej. Choć już nawet listwy dziś odrywalam żeby powąchać czy coś między ścianą, a podłoga pachnie. Ale nic. Ściany suche tez.
    Oczyszczacze mamy te lepsze niby pokazują super jakość powietrza, zero alergenów, "gazów", pm. Nawilżacze chodzą...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Kurcze niefajnie, jak to problemy całoroczne (lato też) i są nawilżacze to odpada parę przyczyn.

    Pisałaś, ze wietrzenie pomaga na chwilę. A czy po wywietrzeniu da się zlokalizować źródło mniej więcej. Skoro przez chwilę jest ok a potem wraca to gdzie wraca? wszędzie jednocześnie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Kurcze niefajnie, jak to problemy całoroczne (lato też) i są nawilżacze to odpada parę przyczyn.

    Pisałaś, ze wietrzenie pomaga na chwilę. A czy po wywietrzeniu da się zlokalizować źródło mniej więcej. Skoro przez chwilę jest ok a potem wraca to gdzie wraca? wszędzie jednocześnie?
    No wraca zaraz zamknięciem okien. Nawet myślę, że ten zapach wciąż jest. Tylko mniej go czuć.
    Wszedzie jednocześnie. Tak ja pisałam najgorzej salon i przedpokoj. Trochę mniej pokoiki.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiaw21 Zobacz post
    Tak ja pisałam najgorzej salon i przedpokoj. Trochę mniej pokoiki.
    To moze jak gruntowane i malowane tym samym i w tym samym czasie to grunt/farby można wstępnie wykreślić.

    A co te oczyszczacze mierzą z parametrów powietrza?
    Tylko PM-y, które zazwyczaj są mierzone czy coś więcej.
    Przydałoby się zmierzyć:
    - formaldechyd (HCHO)
    - lotne związki organiczne (LZO, TVOC, VOC).

    I tu bym polecał nie kupować jakiś mierników zabawek tylko wypożyczyć na dobę coś profesjonalnego.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    To taki oczyszczacz. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210302_154830_com.philips.ph.homecare.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	453619Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210302_154816_com.philips.ph.homecare.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	453620

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Zawsze warto zmierzyć więcej niż jednym urządzeniem lub nawet kilkoma do różnych rodzajów gazów.
    Poszukaj jakieś wypożyczalni w swojej okolicy.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiaw21 Zobacz post
    No wraca zaraz zamknięciem okien. Nawet myślę, że ten zapach wciąż jest. Tylko mniej go czuć.
    Wszedzie jednocześnie. Tak ja pisałam najgorzej salon i przedpokoj. Trochę mniej pokoiki.
    Może problem jest gdzie indziej aniżeli w ścianach czy podłodze, może to wina mebli, jakiegoś dywanu czy coś w tym stylu.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Może problem jest gdzie indziej aniżeli w ścianach czy podłodze, może to wina mebli, jakiegoś dywanu czy coś w tym stylu.
    Dziękuję za sugestie sprawdzę jeszcze jedna szafę.
    Bo przedpokój mamy bez mebli. Wszystkie inne inne meble mamy ze starego mieszkania. Bo byly w miarę nowe ok. 3 letnie. Dywanów nie mamy. Jedyne nowe meble to szafa i kuchenne.

  18. #38

    Domyślnie

    Może na początek sprawdź szczelnośc rur kanalizacyjnych. Zrób monitoring.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak jak kolega radzi . Po pierwsze szczelność kanalizacji. Monitoring to gdy dojdzie do kucia, aby nie niszczyć zbyt wiele, a sprawdzenie czy kanalizacja to...... Znaleźć najbardziej oddalony odpływ i wlać tanie perfumy do kanalizacji. Wcześniej wszystkie odpływy zatkać korkami i napuścić wody dla lepszej szczelności. Gdy zapach pojawi się w pokoju gdzie nie powinien.....mamy problem.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Może na początek sprawdź szczelnośc rur kanalizacyjnych. Zrób monitoring.
    Wspominałem już o tym wcześniej, na samym początku dyskusji.
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Sprawdź pion odpowietrzający kanalizacji i czy przypadkiem nie jest wadliwie złożona kanalizacja, może być tak że fachowcy zapomnieli włożyć uszczelki w kielich a teraz są tego skutki.
    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak jak kolega radzi . Po pierwsze szczelność kanalizacji. Monitoring to gdy dojdzie do kucia, aby nie niszczyć zbyt wiele, a sprawdzenie czy kanalizacja to...... Znaleźć najbardziej oddalony odpływ i wlać tanie perfumy do kanalizacji. Wcześniej wszystkie odpływy zatkać korkami i napuścić wody dla lepszej szczelności. Gdy zapach pojawi się w pokoju gdzie nie powinien.....mamy problem.
    Z perfumami może to dobry pomysł ale sprawdzonym sposobem jest sprawdzanie na dym. Można o tej metodzie poczytać sobie w necie wpisując frazę "sprawdzanie szczelności kanalizacji na dym". Np https://www.google.com/url?sa=t&rct=...VA_kdmheI4hNzF
    Do wytworzenia dymu są specjalne tabletki.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony