dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie Chudziak - nierówności

    Witam,

    Jestem przed układaniem na chudziaku styropianu. Sprawdzając jego poziom okazało się, że są pewne nierówności mieszczące się w granicach 0.5 cm - 1,0 cm. Nie są to jakieś doły, czy zauważalne nierówności, lecz łagodna nierówność niezauważalna bez pomiaru. Bez problemu uloże na tym styropian ogólnie równając minimalne nierówności piaskiem bądź perlitem, żeby styropian pod spodem przylegał cała powierzchnia. Niestety w ten sposób gdzie nie gdzie ułożony styropian będzie nierówny w odchodach od 0.5 cm do 1,00 cm. Oczywiście będę też mógł podszlifowac i styropian, ale pewne nierówności na powierzchni styropianu mogą pozostać. Teraz najważniejsze pytanie:
    Jakiś są dopuszczalne nierówności powierzchni styropianu w przypadku układania rur ( pętli ) ogrzewania podłogowego. Czy powierzchnia musi być idealnie równa, czy mogą być odchyłki ( jakie ) od poziomu. Czy ,,trochę" taka nierówność, nie będzie powodować zapowietrzenia się układu - pętli ? Proszę o podpowiedzi w tej tematyce. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Bardziej martwiłbym się poprawnym i szczelnym położeniem hydroizolacji poziomej, żeby nie było ostrych grudek, które to mogą ją zniszczyć. Wówczas dobrze skuć i zeszlifować.
    Twoja odchyłka 1cm na całej powierzchni to powiedziałbym 'pikuś' niepotrzebnie zaprzątajacy głowę. Wylewka wszystko dociśnie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Dzięki Tolo za podpowiedź. Napisałeś, że wylewka wszystko dociśnie, i ja o tym wiem, bo grubość 7 cm/ m2 swoją masę ma. Tylko jak pisałem, że martwię się o różnice w poziomie powierzchni styropianu z powodu ułożenia na nim pętli ogrzewania podłogowego. Skoro podłoga ma odchyłkę to i pętle ogrzewania podłogowego ułożone na takiej odchyłce też ją będą miały. Martwię się tylko, czy nie będzie to miało wpływu na ogrzewanie z powodu być może problemów z odpowietrzeniem pętli?. Tym się martwię, a nie izolacja bo ja położę jak należy. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mie się to naturalne, że przy ciśnieniu jakie jest w podłogówce - 1cm na pewno nie szkodzi.
    Gdybyś miał 30cm -to moglibyśmy się zastanawiać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony