dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 167
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Tylko gdyby od 2012 roku drożało systematycznie o 7-8% nikt by nie miał pretensji. A podwyżka w ciągu miesiąca o 80% jest conajmniej dziwna.
    Jak się poczyta trochę , to dziwne nie jest.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jak się poczyta trochę , to dziwne nie jest.
    Nie bój się o mnie, potrafię czytać ale te przesłanki nie przemawiają do mnie w sposób że akceptować podwyżki o 80%. Skończyłeś budowe to już Cie to nie dotyczy, teraz możesz wszystko "przyjmować" i "rozumieć".

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Nie bój się o mnie, potrafię czytać ale te przesłanki nie przemawiają do mnie w sposób że akceptować podwyżki o 80%. Skończyłeś budowe to już Cie to nie dotyczy, teraz możesz wszystko "przyjmować" i "rozumieć".
    No cóż.. skoro ogólnoświatowy problem ze styrenem i łykaniem styropianu przez Azję Cię nie przekonuje, to cóż począć. Jeśli poprawi to Twój humor, to napiszę - to spisek, wina rządu, wina opozycji (*)

    (*) niepotrzebne skreślić.

    PS - skoro amerykańce zamkneli dwie fabryki styrenu z powodu zimy i była dwutygodniowa przerwa w produkcji u Holendrów, to może jak to ruszy będzie lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 07-04-2021 o 18:47
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak już raz poszło do góry i ludzie wciąż biorą to wątpię żeby teraz znacząco potaniało Jakie to szczęście , że człowiek się pobudował bo to co się dzieje z cenami materiałów to jest jakaś makabra.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Oczywiście pisząc "ludzie sami załatwili" masz na myśli światową populację? Bo wiesz...cena styrenu poszła do góry na całym świecie, a bez niego styropianu nie będzie.
    W Azji, szczególnie Chiny, pandemia przygasła i wszystko kupują. Styro, styren...
    Problemy ze styrenem były przejściowe. Obecnie problemem są panikarze, którzy u producenta próbują kupić detaliczną ilość styropianu. Bo takie obrazki są codziennoscia- grupki ludzi pod fabrykami styropianu, a każdy chce 20-30 m3... Nie ważne, że potrzebują go dopiero na jesień, nie ważna jest cena. Oni przeczytali, że drożeje i muszą go mieć teraz. A spekulanci maja żniwa.
    Produkcja styropianu idzie normalnie. Przez to, że jest (częściowo) sztuczny popyt, to na zamówienie trzeba czekać 3-4 tygodnie. Tak jak pisale- w maju może być jeszcze jedna podwyżka, a później stabilizacja. Im szybciej ludzie przestaną panikować, tym szybciej cena zacznie spadać.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jak już raz poszło do góry i ludzie wciąż biorą to wątpię żeby teraz znacząco potaniało Jakie to szczęście , że człowiek się pobudował bo to co się dzieje z cenami materiałów to jest jakaś makabra.
    Oj tam, oj tam. Zawsze się budowali i cieszyli, że taniej niż kolejni. Tak już jest. Kolejni płacą więcej.

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Po części brak styrenu, po drugie producenci i hurtownicy sami nakręcają tę spiralę. Ciekawe jakby zgłosił odpowiednim urzędom aby zbadali podejrzenie zmowy cenowej? Producenci mają swoje 5min, jest argument o braku styrenu który powoduję podwyżkę 20% to oni sobie to wykorzystali do pretekstu kolejnych 20%.
    Pracuję u producenta z branży budowlanej, nasze produkty są robione ze stopów metali, gdzie jak wiemy stal poszła grubo do góry. Ostatnia podwyżka była w kwietniu 2020, teraz będzie dopiero kolejna i co? Około 5%. A moglibyśmy walnąć 30% "bo przecież stal i nie tylko stal poszła ostro do góry". Ale nie możemy sobie pozwolić bo mamy sporo konkurencji to raz a dwa nikt u nas nie bawi się w zmowy cenowe więc podwyżka jest dostosowana do faktycznego wzrostu kosztów wytworzenia produktów.

    Co do styropianu - ja posiedzę , popatrzę i poczekam. Na głowię nie upadłem żeby za kawałek białych czy czarnych kulek płacić po 300zł za m3.
    Taka ciekawostka - swisspor lambda max na jednym z portali styropianowych - 291zł/m3. Wszedłem na niemieckiego ebaya, ten sam EPS za 1m3 255zł. I FV przerzucana przez hurtownika ze Szczecina. Jak to rozumieć? Niższy Vat w De czy może po prostu pazerność Polaków na polskim rynku?

  9. #49
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Taka ciekawostka - swisspor lambda max na jednym z portali styropianowych - 291zł/m3. Wszedłem na niemieckiego ebaya, ten sam EPS za 1m3 255zł. I FV przerzucana przez hurtownika ze Szczecina. Jak to rozumieć? Niższy Vat w De czy może po prostu pazerność Polaków na polskim rynku?
    Zwykła konkurencja na niższą marżę.
    Nie raz opisywałem mój przykład z zakupem styro na budowę, swój styro pod płytę, na elewację i na strop kupiłem w Gdańsku a mieszkam w Gliwicach.
    Żaden skład budowlany w pobliżu 40km nawet nie zbliżył się do ceny z Gdańska.
    Od Genderki mam całość izolacji.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Co do styropianu - ja posiedzę , popatrzę i poczekam. Na głowię nie upadłem żeby za kawałek białych czy czarnych kulek płacić po 300zł za m3.
    Taka ciekawostka - swisspor lambda max na jednym z portali styropianowych - 291zł/m3. Wszedłem na niemieckiego ebaya, ten sam EPS za 1m3 255zł. I FV przerzucana przez hurtownika ze Szczecina. Jak to rozumieć? Niższy Vat w De czy może po prostu pazerność Polaków na polskim rynku?
    od ceny w PL 291pln (23% VAT) odejmij wartość VAT - transakcja wewnatrzwspolnotowa UE wyjdzie Ci 236,58 netto
    a sprzedaja po 255 - calkiem przyzwoita marza, tyle ze logistyka troche drozsza.

    To tez jeden z powodow, dlaczego podaje sie ceny w netto a nie w brutto o co co jakis czas sa wojenki : "ale dlaczego operujecie cenami netto, jak ja i tak mam do zaplaty brutto"

    sadzisz ze na rynku styropianow nie ma konkurencji ? wsrod producentow i wsrod dystrybutorow?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    akurat "robię" w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i powiem wam jak to wygląda od kuchni.Na rynku jest kryzys ponieważ najwięksi producenci jak INOVYN(PVC) oraz BASF(plastyfikatory) itp. ogłosiły „siłę wyższą” i nie produkują. W związku z tym nie ma surowca na rynku. Dostaliśmy podwyżki nawet do 30 % na polistyren, polipropylen, polietylen, san i pvc i na nie przystaliśmy bo nie mamy innego wyjścia ale co z tego skoro nawet po podwyżce nie można ich kupic... W związku z powyższym ceny wszystkiego z plastiku poszły albo pójdą bardzo mocno do góry - m.in styropianu, rur do kanalizacji ogólnie wszystkiego. Czy ceny wrócą do tych sprzed pandemii? Nie nie wrócą, za parę miesięcy sytuacja powinna się ustabilizować tzn cena surowca powinna przestać wzrastać.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Czy ceny wrócą do tych sprzed pandemii? Nie nie wrócą, za parę miesięcy sytuacja powinna się ustabilizować tzn cena surowca powinna przestać wzrastać.
    Dokładnie o tym pisałem. Nieważne czy surowiec wróci do stanu poprzedniego, ceny dla Kowalskiego spadną być może nieznacznie. Generalnie to będzie już coraz drożej nie tylko w tym segmencie gospodarki.

  13. #53

    Domyślnie

    Jest szansa, że w maju będzie taniej. Skończyła się panika na rynku. Na zamówienie nie czeka się już kilku tygodni, teraz trwa to kilka dni.

  14. #54
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Zaśmiecanie wątków merytorycznych traktujemy jak spam.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Spokojnie Panowie. Powolutku firmy zajmujące się sprzedażą i serwisem blach powolutku zaczynaja się pruć. Narazie niesmalo wypuszczają blachy niby II gatunku ale za chwile okazuje się ze blacha jest bardzo spoko. Przyjdzie czas na styropianiarzy.

  16. #56

    Domyślnie

    a czy ktoś się może orientuje jak wygląda cena wełny elewacyjnej?
    Zdrożała podobnie jak styropian?
    Bo właśnie się zaczynam interesować tematem ocieplenia domu i wiadomo że w takiej cenie styropianu nie kupię nawet jakbym miał trochę do wełny dopłacić, tylko właśnie nie jestem pewien czy czekać, czy obecnie cena wełny jest "normalna" ?

  17. #57

    Domyślnie

    Wełna na ocieplenie ma więcej wad niż zalet.
    Najważniejsza- jak się dostanie woda to poza "zanikiem własności izolacyjnych" będzie gniła.
    Wełna tylko na domy drewniane.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za komentarz.
    Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ciężko na logikę się zgodzić z Pana opinią że wełna ma więcej wad niż zalet.
    Tj. właśnie oprócz ceny ten materiał zawsze był o wiele lepszy niż styropian. (zresztą wystarczy popatrzyć na naszego zachodniego sąsiada czym tam się ociepla domy)
    Dlatego właśnie jakby ceny obecnie były bardziej zbliżone to się zdecyduje na wełnę. (ale to zobaczymy jak otrzymam wyceny)

  19. #59
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał meeisster Zobacz post
    Witam
    Dziękuję za komentarz.
    Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ciężko na logikę się zgodzić z Pana opinią że wełna ma więcej wad niż zalet.
    Tj. właśnie oprócz ceny ten materiał zawsze był o wiele lepszy niż styropian. (zresztą wystarczy popatrzyć na naszego zachodniego sąsiada czym tam się ociepla domy)
    Dlatego właśnie jakby ceny obecnie były bardziej zbliżone to się zdecyduje na wełnę. (ale to zobaczymy jak otrzymam wyceny)
    Wełna ma więcej wad niż zalet
    Dlatego u siebie nie mam ani grama wełny na izolacji a mam ją "na bogato"

  20. #60

    Domyślnie

    ok, okazało się że wełna jest konkurencyjna cenowo więc nie było się co zastanawiać i robimy wełną
    Zresztą z tego co się dowiedziałem to dużo ludzi robi tak samo teraz i wybiera wełnę, także też jak się komuś nie spieszy a kocha ten styropian to logiczne się wydaje poczekać, bo za niedługo to raczej fabryki będą miały spory nadmiar styropianu przy tych cenach, a składy budowlane to już w ogóle

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony