dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 167
  1. #61
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Słowo sponsorowane na dziś to "wełna"

  2. #62

    Domyślnie

    Tyle że problemy z dostępnością wełny są ponoć – na ten moment – jeszcze większe, niż te z dostępnością styropianu.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A ja dzisiaj zamówiłem XPS z drugiego gatunku za 286,00 netto jakieś 15m3. Cena taka ponieważ to leżaki magazynowe. Na 70m2 posadzki mam chyba 10 różnych grubości, poza tym normalne zapakowane płyty. Typ 300,400,500z

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Słowo sponsorowane na dziś to "wełna"
    Ciężko nie odnieść wrażenia że ktoś sponsoruje tutaj styropian...
    Za wełną przemawia wszystko (głównie w domach parterowych) jeśli jest w podobnej cenie jak styropian.

    PS Jak było tu zauważone- jest już problem z dostępnością (ale rozumiem że reklamuje wełnę więc pewnie piszę nieprawdę i wcale nikt teraz nie kupuje wełny na ściany )

  5. #65
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał meeisster Zobacz post
    Ciężko nie odnieść wrażenia że ktoś sponsoruje tutaj styropian...
    Za wełną przemawia wszystko (głównie w domach parterowych) jeśli jest w podobnej cenie jak styropian.

    PS Jak było tu zauważone- jest już problem z dostępnością (ale rozumiem że reklamuje wełnę więc pewnie piszę nieprawdę i wcale nikt teraz nie kupuje wełny na ściany )
    No tak jak mówiłem, ja u siebie ani grama wełny nie zapodałem a mam parterówkę
    Nawet na stropie, gdzie projekt przewidywał wełnę, wyrzuciłem ją i dałem styro.
    Z prostego powodu,wełna dla mnie to badziew a jedyną zaletą wg mnie to dźwiękochłonność, której nie potrzebowałem.
    Reszta to same wady lub powielane bzdury, że wełna "oddycha". U mnie wentylacja służy za płuca domu a nie wełna

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał meeisster Zobacz post
    Witam
    Dziękuję za komentarz.
    Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ciężko na logikę się zgodzić z Pana opinią że wełna ma więcej wad niż zalet.
    Tj. właśnie oprócz ceny ten materiał zawsze był o wiele lepszy niż styropian. (zresztą wystarczy popatrzyć na naszego zachodniego sąsiada czym tam się ociepla domy)
    Dlatego właśnie jakby ceny obecnie były bardziej zbliżone to się zdecyduje na wełnę. (ale to zobaczymy jak otrzymam wyceny)
    A jakieś konkretne argumenty za tą wełną? Czy po prostu u zachodniego sąsiada widziałeś? Bo trochę dalej na zachód mają dwa osobne krany z ciepłą i zimną wodą. To też musi być dużo lepsze rozwiązanie. Zafundujesz sobie?

  7. #67

    Domyślnie

    Wydaje mi się czy cena styropianu eps trochę spadła? Czekać jeszcze czy już radzicie kupować?

  8. #68

    Domyślnie

    Dziś potwierdziłem w moim składzie, że jeden z producentów styro obniżył swoją cenę za m3 o ... całe 4zł co - według naszych pomysłów - jest zapowiedzią globalnych obniżek. Wykminiliśmy, że pozostali producenci będą zwlekać ile się da, ale obniżki przyjdą. Reasumując, jesienią/ zimą będę się zaopatrywał w towar na elewacje.

  9. #69

    Domyślnie

    Od końca kwietnia styropian tanieje po parę złotych co jakiś czas.
    Ja też zamierzam jeszcze poczekać.

  10. #70

    Domyślnie

    Styropian w tym tyg znowu do góry.

  11. #71

    Domyślnie

    Jakie znowu skoro od dobrego miesiąca tanieje? U mnie również kilka dni temu jak pytałem o styro na chudziaka to usłyszałem info, że minimalnie tanieje od dwóch producentów. Inni jeszcze nie obniżają, ale to daje do myślenia.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Jakie znowu skoro od dobrego miesiąca tanieje? U mnie również kilka dni temu jak pytałem o styro na chudziaka to usłyszałem info, że minimalnie tanieje od dwóch producentów. Inni jeszcze nie obniżają, ale to daje do myślenia.
    No faktycznie EPS100 za 290-300 zł m3 to okazja jak się patrzy....

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Derneth Zobacz post
    No faktycznie EPS100 za 290-300 zł m3 to okazja jak się patrzy....
    Tak, taniej niż miesiąc czy półtora temu gdy był bliżej 400...

  14. #74

    Domyślnie

    Ja miesiąc temu kupowałem EPS 200 po ok. 500 zł za m3.

  15. #75

    Domyślnie

    Znów podwyżka i nowe cenniki. Producenci nawet nie przyjmują już zamówień po starych cenach. Jak patrze na ich podejście to niezła arogancja w stosunku do klienta. I znów wszyscy wielcy jak jeden mąż....

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Knauf przyjmuje... w cenach drastycznych, z realizacja na wrzesien
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #77

    Domyślnie

    Jaja sobie robicie. EPS80 knaufa 260/m3, dostawa za 2-3 dni

  18. #78

    Domyślnie

    knauf etixx ? chyba żartujesz
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #79

    Domyślnie

    Jaki eps dajecie pod standardowe posadzki betonowe czy anhydrytowe? EPS 80, 100, 120, a może 200?

  20. #80
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Jaki eps dajecie pod standardowe posadzki betonowe czy anhydrytowe? EPS 80, 100, 120, a może 200?
    EPS100 będzie ok.
    EPS200 to ja mam pod płytą fundamentową

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony