dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 167
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Tylko Debil kupi styropian po 370zl brutto/m3. To nawet nie jest już śmieszne, to jest żałosne co wyprawiają producenci i co niektórzy pośrednicy.
    Wypada się tylko zgodzić i nasłać jakieś służby celem zbadania czy to aby nie zmowa .

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wypada się tylko zgodzić i nasłać jakieś służby celem zbadania czy to aby nie zmowa .
    No cóż...


    Styrene

    High-class; Purity,% (m / m):≥99.8;Polymer,% (m / m):≤10;
    9125.00 RMB/ton
    Commodity Sectors Price Date
    Styrene Chemical 9125.00 09/10
    Styrene Chemical 8975.00 09/09
    Styrene Chemical 8875.00 09/08
    Styrene Chemical 8837.50 09/07
    Styrene Chemical 8825.00 09/06
    Styrene Chemical 8887.50 09/05
    Styrene Chemical 8887.50 09/04


    Od 28go sierpnia codziennie w górę
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 10-09-2021 o 15:45
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #103
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Tylko Debil kupi styropian po 370zl brutto/m3. To nawet nie jest już śmieszne, to jest żałosne co wyprawiają producenci i co niektórzy pośrednicy.
    Nie ma już cen "urzędowych" jak za PRL-u.
    Jak Ci się nie podoba cena styro, paliwa, energii to weź wybuduj sobie fabrykę, rafinerię czy elektownie.
    Jak tego nie potrafisz to zmień swój rząd, bo to głównie on decyduje o cenach.
    Ale żyjąc tylko z propagandy i na propagandzie rządowej "oni Wam dają",myślę, że tego nie zrozumiesz...
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wypada się tylko zgodzić i nasłać jakieś służby celem zbadania czy to aby nie zmowa .
    Następny socjalistyczno-zerowy gostek...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-09-2021 o 20:20

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie ma już cen "urzędowych" jak za PRL-u.
    Jak Ci się nie podoba cena styro, paliwa, energii to weź wybuduj sobie fabrykę, rafinerię czy elektownie.
    Jak tego nie potrafisz to zmień swój rząd, bo to głównie on decyduje o cenach.
    Ale żyjąc tylko z propagandy i na propagandzie rządowej "oni Wam dają",myślę, że tego nie zrozumiesz...

    Następny socjalistyczno-zerowy gostek...
    A Ty dawno zbanowany nie byłeś?
    TV nie oglądam, więc propaganda mnie omija.

  5. #105
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    A Ty dawno zbanowany nie byłeś?
    TV nie oglądam, więc propaganda mnie omija.
    Jeśli słusznie to nie komentuje
    Ale jeśli ktoś wyjeżdża z tekstem "jaki debil kupuje chleb po 7zl zamiast po 3zl" to odsyłam go do źródła czemu chleb jest po 7zl czyli do przez Was wybranych rządzących bo to oni głównie decydują o cenie chleba.

    Zatem zanim oddasz głos za 400,500,600,700,2000 plus, zastanów się czym to skutkuje w dalszym życiu
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-09-2021 o 21:16

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jeśli słusznie to nie komentuje
    Ale jeśli ktoś wyjeżdża z tekstem "jaki debil kupuje chleb po 7zl zamiast po 3zl" to odsyłam go do źródła czemu chleb jest po 7zl czyli do przez Was wybranych rządzących bo to oni głównie decydują o cenie chleba.

    Zatem zanim oddasz głos za 400,500,600,700,2000 plus, zastanów się czym to skutkuje w dalszym życiu
    Mnie podstaw ekonomii nie musisz uczyć. Inflacja inflacją a czysto pazerna chęć nachapania się to drugie.

  7. #107
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Mnie podstaw ekonomii nie musisz uczyć. Inflacja inflacją a czysto pazerna chęć nachapania się to drugie.
    Czyli typowo socjalistyczne myślenie, zgodnie z propagandą socjalistycznej TV i chęcią powrotu do socjalizmu
    No cóż,propaganda pisowska zrobiła swoje,wiek,czyli jego brak, co to znaczy socjalizm przysłużył się, a brak znajomości historii co socjalizm zrobił w Polsce, dopełnił dzieła...
    Wstyd, że jesteś Polakiem...

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Czyli typowo socjalistyczne myślenie, zgodnie z propagandą socjalistycznej TV i chęcią powrotu do socjalizmu
    No cóż,propaganda pisowska zrobiła swoje,wiek,czyli jego brak, co to znaczy socjalizm przysłużył się, a brak znajomości historii co socjalizm zrobił w Polsce, dopełnił dzieła...
    Wstyd, że jesteś Polakiem...
    Ty naprawdę jesteś niereformowalny, z resztą o czymś świadczy fakt że non stop jesteś banowany.
    Gościu, płace wysokie podatki, nie biorę ani złotówki od tych złodziei, na wszystko pracujemy z żoną ciężko więc o jakim socjalizmie Ty bredzisz?
    Jesteś cwaniak bo Ty już pobudowałeś parę lat temu jak ceny w korelacji do zarobków i kosztu życia były zgoła inne. Nie ma sensu z Tobą dyskutować.

  9. #109
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jesteś cwaniak bo Ty już pobudowałeś parę lat temu jak ceny w korelacji do zarobków i kosztu życia były zgoła inne. Nie ma sensu z Tobą dyskutować.
    O właśnie to.
    Dużo ludzi nie rozumie, że jak "dostanie" socjal to nie jest to wziete z nieba tylko z wyższych podatków co skutkuje mniejszą ilością kasy w portfelu.
    Podobnie z płacą minimalną, która im wyższa tym przerzucana jest w cenę produktu.
    A mimo to Ci ludzie głosują za tym, żeby mieć mniej kasy, fenomen.
    Socjalizm się skończył, nie ma i nie będzie "cen urzędowych" jak w PRL-u.

  10. #110

    Domyślnie

    I jak tam doniesienia z frontu

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Panowie pomijając szalone ceny , czy jest się co obawiać tańszych producentów ala arsanit czy domstyr dla styropianów białych EPS 100? Czy parametry z karty maja zastosowanie w rzeczywistości ?
    podłoga to nie elewacja nie musi być super równy ale wagi paczki nie znajdę na karcie producenta
    Ostatnio edytowane przez guja ; 24-01-2022 o 07:42

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Wchodzisz:
    https://www.gunb.gov.pl/probki
    i sprawdzasz badania dla danego towaru.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz1q Zobacz post
    I jak tam doniesienia z frontu
    https://www.hurtowniastyropianu.pl/z...en-styropianu/

    Słowem - słabo. Nowe rekordy.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kiedyś budowano na wsiach domy bez ocieplenia i było ok. Tylko wtedy kopciuchy w nich były i się hajcowało czym popadnie . Teraz prawie wszystko na gaz albo pompy ciepła i każda kWh na wagę złota... Nie za bardzo sobie wybudować i zaczekać z ociepleniem budynku kilka lat bo rachunki zabiją.

  15. #115

    Domyślnie

    To dziwne że mówisz że kiedyś nie ocieplali. U mnie stoi dom z 1920 roku i ma podwójny mur z pustką oraz syrop ocieplony trzcina. To ocieplali czy nie kiedyś?

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz1q Zobacz post
    To dziwne że mówisz że kiedyś nie ocieplali. U mnie stoi dom z 1920 roku i ma podwójny mur z pustką oraz syrop ocieplony trzcina. To ocieplali czy nie kiedyś?
    To podwójny mur z pustką to wg Ciebie ocieplenie czy co? U moich teściów taki jest to jeszcze przed ociepleniem (12cm styropianu) w zimy w niektórych pokojach aż czuć było delikatny powiew Teraz już tego nie ma.

    W ogóle po co o tym piszesz? Co wnosi Twoja uwaga do tematu? Kto teraz buduje podwójny mur z pustką powietrzną?

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post

    Fakt słabo. Ja się wstrzymuje do wakacji. Mam domek do ocieplenia. Potrzeba jakieś 50m3. Na szczęście nie ma ciśnienia.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    U mnie to samo. Czekam i obserwuję do lata/jesieni.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może trochę oftopic ale widzieliście ceny przewodów 3x2,5mm2? NKT po ponad 450zł za 100mb. SZOK.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #120

    Domyślnie

    Panowie kupować teraz termo Organika EPS 033 GALAXY fasada - styropian grafitowy ,mam wycenę za 1opakowanie 108zł (vat23%) przy 80szt . Robota będzie dopiero wykonywana we wrześniu ,czy jest sens przechowywać go w garażu przez pół roku? nic z nim się nie stanie ?

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony