dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 167
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jak coś się z nim stanie w garażu przez 8 miesięcy to co dopiero z nim będzie na się działo na ścianie zewnętrznej po kilku latach? A tak na poważnie - nic mu nie będzie.

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No chyba, że kolega ma myszy Ale poważnie to nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie na pytanie jaka będzie cena styropianu we wrześniu.

    Ale patrząc na inflacje to wątpię żeby jakieś radykalne obniżki się pojawiły. Sądzę , że raczej zostanie tak jak jest i to już będzie dużo.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał radmos Zobacz post
    Panowie kupować teraz termo Organika EPS 033 GALAXY fasada - styropian grafitowy ,mam wycenę za 1opakowanie 108zł (vat23%) przy 80szt . Robota będzie dopiero wykonywana we wrześniu ,czy jest sens przechowywać go w garażu przez pół roku? nic z nim się nie stanie ?
    Nic mu nie będzie. Ewentualnie może zostać przez kogoś sprywatyzowany i dostać nóg.

    Ja kupiłem tylko część styropianu w listopadzie. I patrząc na obecną cenę już jestem 1 tyś złotych do przodu. Tylko to ryzyko, że ktoś go ukradnie...

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    108zł/p to na dzisiejszy dzień żadna okazja. Ale kto wie co będzie za kilka mc...

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Podobno styropian ostro tanieje. Ktoś? Coś?

  6. #126

    Domyślnie

    Tanieje, potwierdzam. Kto nie musi, niech czeka. Ja kupiłem dosłownie w momencie gdy zaczął taniej czyli jakiś miesiąc remu

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dziwie się autorowi tematu ze już tak ochoczo motyk nie informuje. A wełna w górę …

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Etixx poleciał około 100zł w dół przez miesiąc , ale od dłuższego czasu cena stoi około 405zł. Stawiam że poobcinali marże na wakacje , osobiście sobie i innym życzę aby do sierpnia potaniał jeszcze trochę

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Etixx poleciał około 100zł w dół przez miesiąc , ale od dłuższego czasu cena stoi około 405zł. Stawiam że poobcinali marże na wakacje , osobiście sobie i innym życzę aby do sierpnia potaniał jeszcze trochę
    w lipcu nie jest planowana zadna zmiana, moze jakas kosmetyka, chyba ze swiss wreszcie przyzna ze zerowal ostatni rok na ludziach i zrobi korekte ceny zauwazalna, na razie nie robia jej bo sie po prostu boja linczu

    miesiace od wrzesnia do grudnia to zawsze wzrost sprzedazy zatem czynnik zeby cene podniesc.
    sierpien jest na dwoje babka wrozyla
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #130

    Domyślnie

    fighter1983:
    A jak jest z popytem na styropian, jeśli porównamy czerwiec do maja tego roku ?

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel84j Zobacz post
    fighter1983:
    A jak jest z popytem na styropian, jeśli porównamy czerwiec do maja tego roku ?
    Popyt: czerwiec do maja - w czerwcu mniejszy...aleeeee to akurat zadbna niespodzianka . branza ma to do siebie ze jezeli powstaje jakikolwiek dluhgi weekend (boze cialo) i zakonczenie roku szkolnego lub jego poczatek - z pkt widzenia handlowego - tydzien jest wyciety z obrotu - cos sie dzieje, ale w zasadzie niewiele zatem zawsze czerwiec mial mniejsza sprzeedaz niz maj.
    nienormalny w tym roku byl luty, marzec i poczatek kwietnia - a marzec to juz jakis kosmos byl jezeli chodzi o sprzedaz styro
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    swiss obniżył ceny , jednak liczyłem na więcej - zobaczymy co przyniesie lipiec.

  13. #133

    Domyślnie

    Grafitowy jest teraz tańszy od białego.

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Przymierzam się do ocieplenia podłogi i tak teraz patrzę i nie wiem czy dobrze widzę? XPS bywa (np. Synthos XPS S30) niewiele droższy niż EPS 200 a nawet EPS150? Oczywiście w zależności od producenta, pomijając kwestię dostawy/minimów logistycznych...
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  15. #135

    Domyślnie

    Gdy patrzyłem na wyniki badań dla EPS200 na tej stronce: https://www.gunb.gov.pl/probki
    Te które udało mi się znaleźć nie miały 200 tylko 100 kilka, Więc jeśli EPS200 to tylko od renomowanego producenta.

    A przy takiej różnicy w cenie między EPS200 a XPS to rzeczywiście chyba lepiej kupić XPS (moim zdaniem pewniejszy materiał pod kątem parametrów)

  16. #136

    Domyślnie

    Pytałem mojego wykonawcy SSO, spodziewają się dalszych spadków na styro, ale do czasu. Przewidywana podwyżka cen elektryczności w 2023 będzie duża i przerzucona w całości na konsumenta.

    Styropian kupić muszę, ale ograniczę się do 100m^2 eps na podłogi.

    Elewację w październiku pewnie zrobię.

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Sam czekam , i liczę że w sierpniu jeszcze coś pójdzie w dół.
    Choć i tak mam w pamięci cenę etixxa po 240zł i brak mojej decyzji o zakupie ....

  18. #138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PokazCoPotrafisz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-855
    Posty
    15

    Domyślnie

    No i co teraz będzie w związku z "czystym Powietrzem Plus"? Pewnie zaraz styro znowu zacznie drożeć.....

  19. #139

    Domyślnie

    Swisspor lambda mega white (z białą powłoką) czy knauf etixx ?

  20. #140

    Domyślnie

    Bierz co tańsze. Oba robione w formie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony