dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Lód na nowych oknach

    Jako, że to mój pierwszy post - witam wszystkich.

    Mieszkanie od dewelopera, nowe, mieszkam pierwszą zimę. W duży mróz jaki się pojawił ostatnimi czasy zauważyłam lód w kącie okna od strony mieszkania.
    Okno narożne - czyli 2 okna na rogu, między nimi brak ściany. Wygląda na nieszczelność. Tylko w jednym miejscu w całym mieszkaniu pojawiła si taka sytuacja.
    Zanim zgłoszę do dewelopera chciałam zapytać czego powinnam wymagać w tej sytuacji. Deweloper pewnie połozy sylikon, ale czy to wystarczy? Jak powinna wyglądać prawidłowa naprawa?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Naprawa powinna być adekwatna do zaistniałej sytuacji. A jej opis jest zbyt skromny by teoretyzować.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Naprawa powinna być adekwatna do zaistniałej sytuacji. A jej opis jest zbyt skromny by teoretyzować.
    To może zapytam inaczej - jak łączy się 2 okna narożne. Jak wygląda prawidłowy montaż w takiej sytuacji? Czym łączy się 2 narożne futryny, czy może futryny są specjane w takich oknach. Normalne okno ma futrynę, która osadzona jest w w ścianie. A gdy nie ma ściany?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Stosuję się łącznik wykuszowy 90stopni. Kiedyś były wykusze pod różnymi kątami, częściej występował łącznik rurowy. Obecnie prawie zanikł.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Typowe chyba przy oknach narożnikowych od dewelopera. U mnie jest dokładnie to samo. Z tym, że wyraźnie czuję zimno spod okna/parapetu w okolicy styku obu okien, choć szczelin nie widać, więc u mnie bez demontażu przynajmniej parapetów nie dałoby się tego uszczelnić. W mrozy muszę podkrecić nieco grzejnik pod tym oknem to nie ma lodu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony