dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Drewniany stół (wybór bejcy)

    Witam.

    Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych ludzi pytanie proste. Jaką bejce użyć do tego stołu (chce kolor ciemny mahoń), jak zamaskować te przetarcia na blacie i czy lakierować po bejcy. z góry bardzo dziękuje za pomoc.
    pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	453563
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	453564
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	453565

  2. #2

    Domyślnie

    Te przetarcia to od czego są? Coś mi się wydaje że nie do końca wyszlifowałeś całą powierzchnie stołu. Jakiej szlifierki używałeś?
    Natomiast co do bejcy to tylko bejca nitro a lakier to najprościej poliuretanowy w połysku.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Te przetarcia to od czego są? Coś mi się wydaje że nie do końca wyszlifowałeś całą powierzchnie stołu. Jakiej szlifierki używałeś?
    Natomiast co do bejcy to tylko bejca nitro a lakier to najprościej poliuretanowy w połysku.
    przetarcia powstały na skutek szlifowania szlifierka (Bosch PWS 125 mm 8500) blat to sklejka. Ja osobiście szlifowałem ręcznie papierem 80/120. ile razy kłaść bejce?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samsara88 Zobacz post
    przetarcia powstały na skutek szlifowania szlifierka (Bosch PWS 125 mm 8500) blat to sklejka. Ja osobiście szlifowałem ręcznie papierem 80/120. ile razy kłaść bejce?
    Użyłeś złego narzędzia do szlifowania. Do tego celu szlifierka taśmowa lub szlifierka mimośrodowa i papier 100-150.
    Ilość warstw bejcy zależy jaki chcesz uzyskać nasycenie koloru i nakładać bejce tamponem a nie pędzlem.
    Zadowalający efekt to dwie warstwy.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 01-03-2021 o 18:47

  5. #5

    Domyślnie

    nieprawda, ze tylko bejca nitro. Ja polecam bejcę na terpentynie. Łatwo się ją kładzie, nie powoduje plam i równo wychodzi. Używam tej bejcy w stolarstwie przy wykańczanu stołów, mebli, szaf itd.

  6. #6
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Polecamy ciekawy przydatny film murator.tv: Jak zabezpieczyć drewniany blat stołu.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony