dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rozcieńczać dysperbit czy nie?

    witam,

    temat: izolacja przeciwwilgocioiwa, pionowa ściany fundamentowej (od wewnatrz i od zewnatrz) - od wew. robie dwie warstwy, a od zew. - 3

    i dylemat mam taki:
    do gruntowania powierzchni sciany fundamentowej (u mnie sa to bloczki betonowe dosc dokalnie wyspoinowane) to producent zaleca rozcieńczac dysperbit woda w proporcjach 1:1, ale czy ta druga warstwe (a nawet 3) robi sie juz bez rozcienczania? a jesli jedank rozcienczac to w jakich proporcajch?

    ostanai warstwa dysperbitu ma jeszcze inne zadanie- przytrzymuje styropian, wiec podejrzewam, ze ta na pewno bez rozcienczania - czy ta warstwe ankalda sie rowniez rownomienie na cala powierzchnie sciany, cyz jedynie robi sie palcki na plycie styropainU?

    prosze o info jakie stosowaliscie rozwiazania lub po porstu jak powinno sie to zrobic

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Ostatnia warstwa ma być szczelna - dlatego nie rozcieńczać. Mocowanie/ przyklejanie styropianu do osobne, dodatkowe zagadnienie i nie lącz go z rozcieńczeniem warstwy pod hydroizolację.

    Rób wg zaleceń z opakowania.

  3. #3

    Domyślnie

    wierzchnia warstwa dysperbitu powinna być nierozcieńczona i grubo nakładana pacą, jeśli rzeczywiście ma izolować.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    jak wyżej

  5. #5

    Domyślnie

    NA POCZĄTKU ROZCIEŃCZ A DRUGĄ I TRZECIĄ DAJ JAK PAN BÓG PRZYKAZAŁ

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVID
    NA POCZĄTKU ROZCIEŃCZ A DRUGĄ I TRZECIĄ DAJ JAK PAN BÓG PRZYKAZAŁ
    święte słowa

  7. #7

    Domyślnie

    Pierwsza rozcieńczona, druga normalna.
    U mnie druga warstwa nie była nakładana żadną pacą. Po prostu malowanie.
    Powstała z tego raczej cienka warstwa. Teren mam suchy i wydaje mi się że to powinno wystarczyć.

  8. #8

    Domyślnie Re: Rozcieńczać dysperbit czy nie?

    Cytat Napisał bugal
    witam,

    temat: izolacja przeciwwilgocioiwa, pionowa ściany fundamentowej (od wewnatrz i od zewnatrz) - od wew. robie dwie warstwy, a od zew. - 3

    i dylemat mam taki:
    do gruntowania powierzchni sciany fundamentowej (u mnie sa to bloczki betonowe dosc dokalnie wyspoinowane) to producent zaleca rozcieńczac dysperbit woda w proporcjach 1:1, ale czy ta druga warstwe (a nawet 3) robi sie juz bez rozcienczania? a jesli jedank rozcienczac to w jakich proporcajch?

    ostanai warstwa dysperbitu ma jeszcze inne zadanie- przytrzymuje styropian, wiec podejrzewam, ze ta na pewno bez rozcienczania - czy ta warstwe ankalda sie rowniez rownomienie na cala powierzchnie sciany, cyz jedynie robi sie palcki na plycie styropainU?

    prosze o info jakie stosowaliscie rozwiazania lub po porstu jak powinno sie to zrobic
    Zdecydowanie rozcieńcz do gruntowania!!!
    Pozdrawiam Cinek

  9. #9

    Domyślnie

    przy malowaniu chudziaka rozcieńczałem 1:1 tak jak jest zalecane, zauważyłem że jeżeli masa będzie za gęsta (czyli za mało wody) to po wyschnięciu powłoka dysperbitu po prostu popęka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony