dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Te 2-3 nawilżacze Xiaomi to przy mrozach najwyżej na salon wystarczą Mam 3 i bym musiał kupić jeszcze kolejnych 5 żeby coś z tego było.
    U mnie działają w 2 pokojach u dzieci. Super się sprawdzaja. Dużo tez dają rośliny. W jednym pokoju córka ma dużo kwiatów i wilgotność tam jest cały czas na poziomie 40-45% a u drugiej 1 kaktus i ma co robić nawilżacz Czasem uruchamiam jeszcze w sypialni ale to przy silnych mrozach. Używam SmartMi

  2. #22

    Domyślnie

    Wychodzi na to że takich SmartMi potrzebuje 6 szt PORAŻKA. Po pierwsze to jakieś 3000 tys. zł. Po drugie nie uśmiecha mi się latać codziennie do kranu z 6 nawilżaczami. Mogłem wcześniej pomyśleć o kanałówkach. Znalazłem jeszcze takiego potworka https://pl.trotec.com/produkty-i-usl...rowanie/b-400/ Co myślicie ?

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Skoro wszystkie mobilne nawilżacze nie używają dodatkowych grzałek, sekretem musi być woda o temperaturze pokojowej. A gdyby tak do kanałowego nawilżania użyć ciepłej wody z zasobnika? Grzeje wodę pompą, wydaje się to bardziej ekonomiczne niż grzanie powietrza grzałką?

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To nie zadziała, do odparowania wody potrzebujesz energii z zewnątrz - czy masz wodę w temp 10 czy 30 stopni, energia odparowania jest prawie taka sama.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jak w tych nawilżaczach kanałowych dozowana jest woda, mgiełka na filtr, czy powolne namaczanie filtru? Wie ktoś może? Da się kasetę z takim filtrem dokupić od komercyjnego urządzenia w okolicach 1200zł, ale zrobię eksperyment z filtrem z przenośnych urządzeń. Na początek bez nagrzewnicy z monitorowaniem temperatury żeby się nic nie skraplało.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał hansons83 Zobacz post
    Ciekaw jestem jak w tych nawilżaczach kanałowych dozowana jest woda, mgiełka na filtr, czy powolne namaczanie filtru? Wie ktoś może? Da się kasetę z takim filtrem dokupić od komercyjnego urządzenia w okolicach 1200zł, ale zrobię eksperyment z filtrem z przenośnych urządzeń. Na początek bez nagrzewnicy z monitorowaniem temperatury żeby się nic nie skraplało.
    Temat jest o stacjonarnych nawilżaczach ewaporacyjnych. Prosiłbym aby tak zostało.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy to nawilżacz stacjonarny czy kanałowy, zasada działania taka sama. Im większa powierzchnia opływana powietrzem tym większa wydajność. Dlatego przy wyborze urządzenia trzeba się kierować m.in. powierzchnią czynna.

    Celulozowe nawilzacze z reguły ciągną wodę kapilarnie. Xiaomi ma obracające się talerze.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zainteresował mnie Higroplus, który ma Owczar, ale wycena jaką mi zaproponowano zbija z nóg - po rabacie 23000 zł. Toż to za połowe tego kupię nowego AirPacka z odzyskiem wilgoci - może to nie to samo, ale jednak cena mocno przesadzona :/.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to ja płaciłem o wiele mniej za niego.

    Nawilżacz ok, ale odzysk zdecydowanie warto mieć. Nawilżacz robi wtedy 2/3 mniej wilgoci. Zobacz sobie nawilżacz Wanasa. Nie wnikałem w szczegóły, ale moje pytanie do przedstawiecieli na grupie na FB pozostały bez odpowiedzi - nie wiem jaką trwalosc ma np mata, czy mozna go zasilic wodą z odwroconej osmozy itd.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    czy mozna go zasilic wodą z odwroconej osmozy itd.
    Raczej trzeba, jeśli to nawilżacz ewaporacyjny..

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dlatego mnie dziwi, że nie jest od razu wyposażony w system filtracji - ale jeśli woda sączy się na mate to pewnie RO wystarczy żeby go zasilić.

    W higroplus winrik obraca się w wodzie, która ścieka, w wodzie jest lampa UV. system zlicza zużycie i jeśli nie nastąpi otacja to woda jest wymieniana raz na okreslony czas - z tego co widze to min raz dziennie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #32

    Domyślnie

    Fajny temat. Też się przymierzam do tego rozwiązania. Po pierwszej zimie w domu mam dość suchego powietrza. Reku jest z wymiennikiem obrotowym z odzyskiem wilgoci,ale wilgotność mam w domu w okolicach 30% plus minus 5. Słabo. Dlatego myślę nad rozwiązaniem. A co myślicie o takim Stadler Oskar big? Według specyfikacji 700ml/h ok 100m2. Dom mam 130m2 taki postawiony w salonie działający cały czas praktycznie myślicie że podbije te 15-20%? Nie chce wydawać nie wiadomo ile do kanałów też nie za bardzo chce montować nawilżacz kanałowy. Ten wygląda spoko podobno działa też,ale czy takie rozwiązanie się jako tako sprawdzi? Nie chcę kilku małych bo koszt nawet większy i beiganie i napełnianie ich ciągle . Chyba,że jednak 3 małe lepiej w plikach syp,dziecięce każdy po około 13m2. Dzięki

  13. #33

    Domyślnie

    Dobrze rozwiązanie nawilżanie w domu jest niestety drogie.
    Najtańszym inwestycyjnie wychodzi elektrodowy nawilżacz parowy z dystrybucją pary do kanału
    Można go zasilić z wodociągu i nie wymaga uzdatniania wody.
    Minusem jest konieczność czyszczenia i wymiany zużywającego się cylindra parowego.
    Sam mam taki zestaw, ale go ostatecznie nie zamontowałem bo nie było takiej potrzeby
    Większa ilość osób i samodzielnie przygotowywanych posiłków w połączeniu z odzyskiem wilgoci sprawia, że wilgotność utrzymuje się na komfortowym poziomie

    Rozwiązania oparte o nawilżacz ewaporacyjny są bardziej wymagające jeśli chodzi o jakość wody zasilającej.
    Najlepszym rozwiązaniem jest nawilżacz parowy rezystancyjny zasilony z wody RO, ale to już jest rozwiązanie na bogato

    Trzeba się leczyć z niemałym wydatkiem
    Jeśli chcemy system w pełni automatyczny, który samodzielnie pobiera wodę i utrzymuje nastawioną wilgotność

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co z nawilżaczami Wanasa? Mocno są promowane...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #35

    Domyślnie

    Promocja dźwignią handlu

    Urządzenie uproszczone do minimum.
    Dzięki czemu jego cena jest zapewne atrakcyjna.
    Minusy:
    Działa na zasadzie przelewania wody przez matę ewaporacyjną.
    Czas otwarcia i zamknięcia elektrozaworu musisz ustawić samodzielnie, na podstawie ciśnienia wody.
    Złe ustawienie, lub zmiana zapotrzebowania na wilgotność sprawia że wyrzucasz coraz więcej wody do kanalizacji.

    Producent zaleca podłączenie do wody wodociągowej, więc elementy takie jak mata czy dysza są częściami eksploatacyjnymi ze względu na postępujące zanieczyszczenie.

    Jak ktoś kumaty i ma czas majsterkować to jest w stanie zrobić z tego sensowny nawilżacz.

    Przykładowo inny nawilżacz:
    https://www.alnor.com.pl/index/aktua...-kanalowy.html
    Występuje on pod różnymi nazwami (markami)
    Będzie znacznie droższy bo:
    - wygląda mi to na produkt z Kanady
    - zaawansowaną automatykę sterującą
    - jest czujnik wilgotności na nawiewie, płynna nagrzewnica SSR, czujnik poziomu wody itp.

    Zdecydowanie bliżej mu do urządzenia bezobsługowego.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Próbowałem się dowiedzieć czegoś od handlowców promujących go na FB - jak wygląda zużycie energii, co ile wymiana maty, jak jest sterowany i cisza

    A instalatorzy promują jako lepsze rozwiązanie od odzysku wilgoci. Chciałbym zobaczyć minę inwestora, który zobaczył rachunek za prąd po zimie 500l to 350kWh. A jak dodamy dogrzewanie powyżej temperatury na wejściu to wyjdzie spokojnie i 500kWh.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony