dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dom 35m na działce rolnej

    Witam, potrzebuję od Was pomocy odnośnie budowy domku do 35m na zgłoszenie, a następnie jego przekształcenie na budynek mieszkalny.
    Mam działkę 20 arów, gdzie 10 z nich to ziemia klasy 4 z przyznanymi warunkami zabudowy, a kolejne 10 to grunty o 3 klasie. Moje pytanie czy uda się pobudować i później przekształcić dom na zgłoszenie na tej części działki gdzie jest 3 klasa ziemi? Ze starostwa wiem, że budowa domu na zgłoszenie na tej części działki będzie możliwa, ale żeby go przekształcić to trzeba by odrolnić ziemię.
    Czy jest szansa przekształcić dom bez odrolnienia?

  2. #2

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze nie bo co innego dzialka rolna co innego budowlana. jak kupowalismy w zeszlym roku dzialke to byly to same rolne ktore wlasciciel podzielil i przeksztalcicl, dopiero wtedy mogl sprzedac jako dzialki budowlane

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidryba Zobacz post
    Ze starostwa wiem, że budowa domu na zgłoszenie na tej części działki będzie możliwa, ale żeby go przekształcić to trzeba by odrolnić ziemię.
    Czy jest szansa przekształcić dom bez odrolnienia?
    Przeczytaj pierwsze zdanie które napisałeś a potem drugie. Skoro wiesz że do zmiany sposobu potrzebujesz odrolnienia, to po co o to pytasz ?

  4. #4

    Domyślnie

    Pytam bo czasem można obejść jakoś przepisy...Nie zawsze starostwo dobrze wytłumaczy zwłaszcza teraz jeśli trzeba pytać telefonicznie.

    Czy ma ktoś może jakieś doświadczenie z odrolnieniem działki do 500m? czy w przypadku jak mój jest szansa na darmowe odrolnienie do 500m gruntu o 3 klasie?
    Drugie pytanie to czy ktoś próbował zmienić klasę ziemi na niższą? Jeśli tak to z jakim skutkiem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony