dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Domek narzędziowy na podmurówce

    Cześć wszystkim,

    Mam pytanie co prawda nie na temat drewnianego domu, ale na temat drewnianej altanki narzędziowej.
    Mam wylany fundament na którym chciałbym postawić domek 4x2. Chciałbym go trochę podnieść, żeby drewno nie ciągło za bardzo wilgoci, ale nie chcę dodatkowej podłogi, ponieważ zdecydowanie łatwiej będzie wjeżdżać rowerami czy kosiarką na poziom niewiele wyższy od trawnika niż dodatkowe centymetry na progu.
    Wpadłem na pomysł, żeby wymurować mur, a na tym murze postawić resztę domku. Pytanie tylko, czy w ogóle można tak zrobić i czy mi się to nie zawali, tym bardziej, że chciałbym wybudować go na jedną cegłę - tak jakby na ściankę. Wyglądało by to mniej więcej tak jak na szkicu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	453687Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	453688

    Czy jest tu jakiś fachowiec który mógłby coś podpowiedzieć ?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że konstrukcję trzeba potraktować tak samo, jak dom drewniany na betonowym fundamencie - odizolować od podłoża (pozioma izolacja przeciwwilgociowa). Daj pasek papy na betonie i dopiero na to konstrukcja drewniana, mur nie jest potrzebny. Chyba, że po deszczu woda zalewa fundament, to rzeczywiście trzeba się bardziej podnieść, w przeciwnym wypadku nie widzę potrzeby. Jeśli zdecydujesz się na mur, to też powinna być gdzieś izolacja pozioma - albo na fundamencie (żeby mur nie zaciągał wilgoci z fundamentu), albo na murze (żeby dalej drewniana konstrukcja nie zaciągała z muru).

    PS: jestem laikiem w temacie, opinia oparta na wiedzy z internetu i własnych przemyśleniach. Sam jestem na etapie wyznaczania miejsca na wykop pod fundament szopki narzędziowej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony