dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy w 2021 roku mamy już bańkę mieszkaniową

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak ceny osiągnęły apogeum absurdu

    8 72,73%
  • Nie jest tanio bo pensje wzrosły

    3 27,27%
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podatek od nieruchomości był, jest i będzie. Jak liczony - bez większego znaczenia. Każdy potrzebuje dachu nad głową. Tak samo potrzebuje pozbyć się śmieci - płacisz czy 10, czy 65zł/miech.



    Mieszkanie po 30 latach wynajmowania za darmo. Tyle, że wtedy będzie warte 2-3 x tyle.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8011119
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7873415

    Pewnie, że można wtopić przez złą lokalizację (patrz przypadek Detroit) - ale to wyjątek od reguły.



    Nie. Ładnie to ujął David Attenborough w filmie Życie na naszej planecie. Sposobem na zatrzymanie przyrostu naturalnego jest wzrost zamożności społeczeństwa. Jak wszystkie państwa będą tak bogate, jak teraz choćby my - to przestanie nas (w sensie globalnym - ludzi) przybywać. Ale to jeszcze nie jest ubywnie i zwalnianie mieszkań. Tylko, tak długo, jak jesteśmy względnie bogaci to nawet jak nas zacznie ubywać, to będą przyjeżdżać do nas emigranci z biedniejszych krajów. Ale na razie, to mamy sporo do nadgonienia i nawet jak znacznie ubędzie ludzi mieszkających w Polsce (nie mylić z liczbą obywateli Polski) to mieszkań ciągle mamy za mało.



    Wynajmujący mogli przestraszyć się programu mieszkanie+ - jakby wzięli go na serio i gdyby faktycznie coś z tej obietnicy wyborczej było.

    1.Jednak znaczny wzrost podatku obniży wymakania najemców i dojdzie do presjo obniżenia cen. Co zniejszy zysk.

    2. Spójrz na jakiegoś s&p500 i ile zyskał prze 30 lat dodatkowo możesz liczyć na dywidendę. Brak konieczności zaciągnięcia kredytu praktycznie brak kwoty wejścia.
    Możesz napisać jeśli wiesz ile rocznie na czysto mam z mieszkania i jaki to jest roczny procent wartościi mieszkania kupionego dzisiaj za gotówkę i na kredyt.?

    3. czas pokaże
    Dzięki za odpowiedz
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Baniek jest wiele spójrz na krypowaluty.
    bańka dopiero przed nami...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    bańka dopiero przed nami...
    Najpierw musi się zesrać krypto Apotem ryzyko wejścia rgulatora.
    Tylko jak to bezpiecznie kupić i sprzedać nie korzystając z bitomatu i nie dając danych firmom krzak.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Krypto waluty stanowią nieistotny ułamek/promil ogólnej wartości aktywów na świecie.
    Tak dziła to jak tulipanomania. Brak fundametów brak wartości a ludzie kupują.
    Po większej korekcie chciałem kupić 1-2% portfela ale tranzakcie uważam za niebezpieczne.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tak dziła to jak tulipanomania. Brak fundametów brak wartości a ludzie kupują.
    Po większej korekcie chciałem kupić 1-2% portfela ale tranzakcie uważam za niebezpieczne.
    piszesz tak, bo nie masz wiedzy...nabędziesz wiedzę, to zmienisz zdanie.Nic nowego pod słońcem...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    piszesz tak, bo nie masz wiedzy...nabędziesz wiedzę, to zmienisz zdanie.Nic nowego pod słońcem...
    CP nie zminia faktu że największym problemem jest zakup o sprzedaż.. O ilenn iemamproblemu jesli skan mojego dowodu ma instytucja "zaufania publicznego" pod nadzorem KNF. A co innego jakaś zagraniczne niewadomo co lub polska fima zoo.
    Nawet bym kupił po większych spadkach ale nie ma jak
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #27

    Domyślnie

    w btiomatach nie masz żadnych skanów....
    nie wiem jak w Shitcoins, ale we Flying Atom na pewno nie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #28
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    CP nie zminia faktu że największym problemem jest zakup o sprzedaż.. O ilenn iemamproblemu jesli skan mojego dowodu ma instytucja "zaufania publicznego" pod nadzorem KNF. A co innego jakaś zagraniczne niewadomo co lub polska fima zoo.
    Nawet bym kupił po większych spadkach ale nie ma jak
    A później afera w stylu Amber Gold i łzy naiwniakow,lapczywych na kilka gr więcej...

    Gości,którzy wtopili majątek w Amber Gold, ani chwili mi nie szkoda....
    Głupota nie zna granic.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A później afera w stylu Amber Gold i łzy naiwniakow,lapczywych na kilka gr więcej...

    Gości,którzy wtopili majątek w Amber Gold, ani chwili mi nie szkoda....
    Głupota nie zna granic.
    Ja mówię o 1-2% portfela czyli spadnięcie do 0 to standardowe dobowe wahnięcie odczuwalny byłby dopiero przy wzroście krypto o 1000%..
    Ryzyko zakupu krypto jako aktywa spekulacyjnego jest pomijalne przy udziale w portfelu 1-2% jednak jego zakup na giełdach uważam za niezbyt bezpieczny..
    ?
    Zakup w bitomacie i hodlowanie jest niewygodny i wymaga rzliczenia w gotówce.. A korzystanie z kantoru i giełdy wymaga szemranej weryfikacji dlatego mam z tym problem

    Już dawno bym kupił jak było bydostepne w abanku lub w postaci ETFA u maklera.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 30-03-2021 o 06:43
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Niestety, od weryfikacji na dłuższą metę nie uciekniesz. Zapomnij....powinieneś się cieszyć, że jeszcze są bitomaty z limitami do 15000 Euro, bo juz jest procedowane prawo zmniejszające drastycznie to do....nawet 1000 Euro
    1-2%? ja mam dużo więcej i bardzo sobie chwalę

    Coraz więcej się pisze, że różne organizacja wprowadzą możliwość zakupu krpypto - np VISA - ale w każdej z tych opcji będzie się to wiązało z weryfikacją. Weź też pod uwagę, że niektóre instytucje teoretycznie oferują krypto, ale ty nie możesz nimi swobodnie dysponować. Trzeba pamiętać, że właścicielem krypto jest ten, kto ma do nich klucze. Wiele ludzi boleśnie się o tym fakcie przekonało po upadku giełd kryptowalutowych....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Swego czasu posłuchałem trochę Gancarza i Koniecznego . No ale dlamnie to egzotyka daltgo pllan na 1-2% niemego ustalić wartości, nie wypłaca dywidendy prędzej kojarzy się z tulipanami nz wartością.

    Zakup w bitomacie i trzymanie w coldwalecie to srdni pomysł może ma to sens jeśli ktos wierzy w BTC jednak ja nie zabradzo. Mam nadzieję że IShars czy Blackrock wypuszczą jakiegoś etefa na BTC lub ether.

    Jednak zakładam że wprowadzenie CDBC będzie końcem krypto przynajmniej w tej formie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale chyba są już jakieś ETFy na BTC, jakieś artykuły mi się już przewinęły. Sam nie posiadam więc nie wczytywałem się.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #33

    Domyślnie

    to są wydumane problemy IMHO
    jak ktoś tylko trochę chciał, to mógł bez problemu wejśc na poziomach 10-11k$, całkiem niedawno temu...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #34

    Domyślnie

    "Czy w 2021 roku mamy już bańkę mieszkaniową" : TAK
    Drukowanie pieniędzy robi swoje w sumie to nie jedyna bańka z jaką dzisiaj mamy do czynienia, dzisiaj to :"Everything bubble"
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    piszesz tak, bo nie masz wiedzy...nabędziesz wiedzę, to zmienisz zdanie..
    lubię takie teksty mędrców , już wziąłem popcorn aby popatrzeć co się będzie działo na krypto ....

    BTW krypto jest skorelowane z S&P500 a co się stanie jak ten napompowany balon pęknie ? nic .... będę dalej jadł popcorn
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Po 1,5 roku wyprowadziła mi się lokatorka, zrobiłam mały remont bo od ostatniego minęło 12 lat i teraz zastanawiam się czy mieszkanie sprzedać. To nie jest czas wynajmujących: brak studentów, praca zdalna z domu rodzinnego, dużo nowych mieszkań na rynku ( pieniądze wycofane z lokat ).
    Podobno teraz sprzedaje się prawie wszystko, więc wystawie mieszkanie z zawyżoną ceną i zobaczę jak moją ofertę zweryfikuje rynek.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #37
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Po 1,5 roku wyprowadziła mi się lokatorka, zrobiłam mały remont bo od ostatniego minęło 12 lat i teraz zastanawiam się czy mieszkanie sprzedać. To nie jest czas wynajmujących: brak studentów, praca zdalna z domu rodzinnego, dużo nowych mieszkań na rynku ( pieniądze wycofane z lokat ).
    Podobno teraz sprzedaje się prawie wszystko, więc wystawie mieszkanie z zawyżoną ceną i zobaczę jak moją ofertę zweryfikuje rynek.
    Ja już bym sprzedawał
    Co prawda miałem lokatorów na przyszły rok ale jednak dobre ceny na rynku przeważyły.
    Też troszkę zawyżyłem cenę wywoławczą.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    lubię takie teksty mędrców , już wziąłem popcorn aby popatrzeć co się będzie działo na krypto ....

    BTW krypto jest skorelowane z S&P500 a co się stanie jak ten napompowany balon pęknie ? nic .... będę dalej jadł popcorn
    zapraszam
    https://forum.muratordom.pl/showthre...formacji/page5
    weź dużo popcornu, bo może ci braknąć
    jak od dawna jestem na dużym plusie, pęknięcie niewiele zmieni - tzn im później pęknie, tym większe moje zyski
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    jak od dawna jestem na dużym plusie, pęknięcie niewiele zmieni - tzn im później pęknie, tym większe moje zyski
    Jak pozwolą Ci wypłacić , niedawno padła giełda Thodex (CEO zwiał z 2 mld USD) , to samo z Vebitcoin. Widać masz stalowe nerwy bo to nie jest pytanie CZY ale KIEDY wtedy możesz nie mieć szans wypłacić. No ale każdy ma swój rozum i sam podejmuje decyzje finansowe.

    BTW. Na plusie jesteś wirtualnie do momentu zmaterializowania (sprzedania) się tych "plusów". Dzisiaj dodruk pieniądza jest tak gigantyczny że wszystko rośnie ale ile można pompować w trupa pieniądze? Widziałem fajny tekst że do niedawna takimi liczbami (w kontekście dodruku pieniądza) to posługiwali się jedynie astronomowie
    Do poczytania : https://www.zerohedge.com/crypto/bit...nflation-hedge
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 04-05-2021 o 12:14
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Bezsensu teraz sprzedawać nieruchomości... Co z tymi pieniędzmi zrobisz? Dasz na lokatę 0,5 %? Jak ja się cieszę, że mieszkania nie sprzedałem a miałem takie myśli 2 lata temu. Od tej pory cena m2 wzrosła 30%.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony