dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy w 2021 roku mamy już bańkę mieszkaniową

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak ceny osiągnęły apogeum absurdu

    8 72,73%
  • Nie jest tanio bo pensje wzrosły

    3 27,27%
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Bezsensu teraz sprzedawać nieruchomości... Co z tymi pieniędzmi zrobisz? Dasz na lokatę 0,5 %? Jak ja się cieszę, że mieszkania nie sprzedałem a miałem takie myśli 2 lata temu. Od tej pory cena m2 wzrosła 30%.
    Przez 8 lat cena m2 wzrosła o 70% ale moim zdaniem obecnie jest to już górka a dalej już będą spadki.
    Nie za miesiąc nie za dwa ale niedługo, po COVID bida zacznie piszczeć w państwie i te M czy domy brane na kredyt trzeba będzie opychać.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Bezsensu teraz sprzedawać nieruchomości... Co z tymi pieniędzmi zrobisz? Dasz na lokatę 0,5 %? Jak ja się cieszę, że mieszkania nie sprzedałem a miałem takie myśli 2 lata temu. Od tej pory cena m2 wzrosła 30%.
    Ja chce sprzedać tym co likwidują lokaty i myślą, że wynajem to taki super biznes.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jak pozwolą Ci wypłacić , niedawno padła giełda Thodex (CEO zwiał z 2 mld USD) , to samo z Vebitcoin. Widać masz stalowe nerwy bo to nie jest pytanie CZY ale KIEDY wtedy możesz nie mieć szans wypłacić. No ale każdy ma swój rozum i sam podejmuje decyzje finansowe.
    nie wiem czy wiesz - ale podstawowa zasada bezpieczeństwa to nie trzymać środków na giełdzie. Środki są twoją własnością, gdy masz do nich klucze, a na giełdzie ten warunek nie jest spełniony. To taka oczywista oczywistość....a przynajmniej powinno tak być.Wszyscy co stracili na Goxie to potwierdzą
    Nikt nikogo nie zmusza do tego...tak daytraderzy mają tutaj trudniej...ale ja do nich nie należę...osobiśćie na gieldzie trzymam niewielkie środki przez krótki okres czasu (krótko po kupnie albo krótko przed sprzedażą)
    I tak - żeby wymienić środki, wcale nie trzeba korzytać z giełd....są też stablecoiny....

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    BTW. Na plusie jesteś wirtualnie do momentu zmaterializowania (sprzedania) się tych "plusów". Dzisiaj dodruk pieniądza jest tak gigantyczny że wszystko rośnie ale ile można pompować w trupa pieniądze? Widziałem fajny tekst że do niedawna takimi liczbami (w kontekście dodruku pieniądza) to posługiwali się jedynie astronomowie
    Do poczytania : https://www.zerohedge.com/crypto/bit...nflation-hedge
    Tak, to przecież oczywiste. Ale nawet gdyby wszystko mocno spadło, to i tak jestem do przodu, bo mój wkład do tego z dużą nawiązką wypłaciłem już dawno temu. I wielokrotnie realizowałem już zyski.
    To są zyski, a gra toczy się teraz o to, żeby były jak największe. Ale nawet jak takie nie będą (bo nigdy nie udaje się kupić w dołku i sprzedać na szczycie) to nic się nie stanie prawda? Mniejszy zysk, to nie strata...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Ja chce sprzedać tym co likwidują lokaty i myślą, że wynajem to taki super biznes.
    No to sprzedaj Ja wynajmuje mieszkanie i bardzo sobie chwalę. Nie dość , że prawie 2k miesięcznie wpada to nieruchomość zyskuje na wartości co rok .

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No to sprzedaj Ja wynajmuje mieszkanie i bardzo sobie chwalę. Nie dość , że prawie 2k miesięcznie wpada to nieruchomość zyskuje na wartości co rok .
    Też wynajmuję, i też sobie chwalę, że ktoś spłaca mój kredyt za mieszkanie.
    Środki ze sprzedaży chcę przeznaczyć na inwestycje. W innym przypadku raczej nie ma to sensu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie wiem czy wiesz - ale podstawowa zasada bezpieczeństwa to nie trzymać środków na giełdzie.
    Jak to się dzieje że że wszyscy wiedzą a jednak szef Vebitocoin ucieka z 2 mld USD ukradzionymi właścicielom krypto ? Mój apetyt na ryzyko jest niższy niż Twój
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    ale moim zdaniem obecnie jest to już górka a dalej już będą spadki.
    Nie za miesiąc nie za dwa ale niedługo, po COVID bida zacznie piszczeć w państwie i te M czy domy brane na kredyt trzeba będzie opychać.
    Nie będzie spadków.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #48
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie będzie spadków.
    Będą,bedą,jak kryzys zajrzy w oczy, jak "bombelkowe" zawieszą itp.
    Ludzie biorą kredyty bez opamiętania co dla nich w kryzysie tragicznie się skończy.
    Będzie więcej sprzedających mieszkania niż kupujących a tym samym ceny bedą spadać.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jak to się dzieje że że wszyscy wiedzą a jednak szef Vebitocoin ucieka z 2 mld USD ukradzionymi właścicielom krypto ? Mój apetyt na ryzyko jest niższy niż Twój
    To nie tak...jak kto jest "daytraderem" i regularnie dokonuje transakcji, to jest w dużej mierze skazany na trzymanie środków na giełdzie. Swoja drogą - nigdy nie słyszałem o tej giełdzie o której piszesz, a to nie świadczy o niej za dobrze
    Zawsze będzie jakieś ryzyko....a kolejna kwestia - wiele ludzi wie że jest coś takiego jak przepisy ruchu drogowe a i tak całkiem spora grupa w ogóle ich nie przestrzega, prawda?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie będzie spadków.
    Takie jest odwieczne prawo natury, że jak jest górka to musi być i spadek.
    Inna kwestia to jak duży i jak długo potrwa.

    A tak na marginesie, dlaczego tłuki o bańce mieszkaniowej piszą o krypto walutach a nie w temacie o tym dedykowanym ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Takie jest odwieczne prawo natury, że jak jest górka to musi być i spadek.
    Inna kwestia to jak duży i jak długo potrwa.
    My sobie gdybamy i szacujemy, gdybyśmy znali przyszłość bylibyśmy milionerami.
    Moje gdybanie jest takie, że w dużych ośrodkach miejskich (a pewnie i ogólnie średnio w Polsce) ceny nie spadną.
    Przestaną rosnąć, będą się stabilizować dokładnie w tym czasie w którym widzicie spadki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #52
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    My sobie gdybamy i szacujemy, gdybyśmy znali przyszłość bylibyśmy milionerami.
    Moje gdybanie jest takie, że w dużych ośrodkach miejskich (a pewnie i ogólnie średnio w Polsce) ceny nie spadną.
    Przestaną rosnąć, będą się stabilizować dokładnie w tym czasie w którym widzicie spadki.
    Taki przykład, ostatnia "banka" mieszkaniowa była 10-12 lat temu, wtedy moje mieszkanie było warte 250tys.zl i mieszkania szły w takiej cenie jak świeże bułeczki.
    Wtedy zdecydowałem się na kupno działki pod budowę.
    Ale już za rok ceny mieszkań spadły do 150tys.zl za moje.
    Dlatego nie sprzedałem wtedy mieszkania, bo za taką cenę lepiej było je wynająć i tak zrobiłem.
    Wynajmowałem do zeszłego roku aż przyszła "górka" I warto było sprzedać mieszkanie i je sprzedałem na "górce ",właśnie za te 250tys.zl

  13. #53

    Domyślnie

    Krach będzie na pewno, bo albo w końcu zabraknie PIS pieniędzy, albo uderzy inflacja ze względu na zbyt duży dodruk pieniądza. Do tego nie wiadomo jak skończy się covid no i mamy gotowy przepis na krach.

    Sam jestem teraz w nie lada dylemacie, bo miałem kupić lokal na biuro i czekam aż wybudują budynek, ale jestem świadomy, że kupuję w kiepskim momencie. Z drugiej strony, widzę jak z dnia na dzień mi topnieją środki na koncie.
    Oj przyszły ciekawe czasy
    ***** ***

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Krach będzie na pewno, bo albo w końcu zabraknie PIS pieniędzy, albo uderzy inflacja ze względu na zbyt duży dodruk pieniądza.
    Kasa z UE to przykryje i nie będzie tego widać. To znaczy odsunie się w czasie. Znowu PGR będzie.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Krach będzie na pewno, bo albo w końcu zabraknie PIS pieniędzy, albo uderzy inflacja ze względu na zbyt duży dodruk pieniądza.

    Naprawdę myślicie że to wina PIS i to wyłącznie Polska specyfika ?? , litości :

    "The monster known as inflation has been unleashed upon the world and will not easily retreat into the night."

    https://www.zerohedge.com/personal-f...been-unleashed
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  16. #56
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Naprawdę myślicie że to wina PIS i to wyłącznie Polska specyfika ?? , litości :

    "The monster known as inflation has been unleashed upon the world and will not easily retreat into the night."

    https://www.zerohedge.com/personal-f...been-unleashed
    To wina Tuska rzecz jasna, że Polska jest zadłużona po uszy i winą Tuska będzie to,że będą powstawlay coraz to nowe "daniny",żeby ten dług spłacać.
    Winą Tuska będzie też likwidacja "bombelkowego"...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-05-2021 o 00:10

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To wina Tuska rzecz jasna, [cut]...
    Coś czuje że nienawiść przesłoniła zdrowy rozsądek i trzeźwą ocenę tego co się dzieje na świecie , dodruk pieniądza to obecnie patologia :
    https://www.investing.com/analysis/s...pply-200547568
    https://notayesmanseconomics.wordpre...-inflationary/

    Dodruk pieniądza na świecie dzisiaj jest podawany w liczbach które dotychczas wykorzystywali astronomowie
    Inflacja jest nieuniknioną konsekwencją.
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  18. #58
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Coś czuje że nienawiść przesłoniła zdrowy rozsądek i trzeźwą ocenę tego co się dzieje na świecie , dodruk pieniądza to obecnie patologia :
    https://www.investing.com/analysis/s...pply-200547568
    https://notayesmanseconomics.wordpre...-inflationary/

    Dodruk pieniądza na świecie dzisiaj jest podawany w liczbach które dotychczas wykorzystywali astronomowie
    Inflacja jest nieuniknioną konsekwencją.
    Dług publiczny Polski to dzisiaj ok.100mld.zl.
    Który "mądry" zarządca bierze rocznie 40mld.zl kredytu i te 40mld.zl najzwyczajniej w świecie rozdaje zamiast inwestować ?
    Tak dzieje się to w Polsce, "mądry" zarządca bierze te 40mld.zl w formie kredytu i rozdaje w formie 500+.
    A to tylko 500+ a gdzie inne rozdawnictwo ?
    Kto będzie spłacał ten dług ?

    A jak rozdaje to co pożyczył to nie ma kasy na nic więcej, stąd musi drukować nowe banknoty...
    A dług zostaje.
    Koło się zamyka i tyko patrzeć kiedy to wszystko pierd....
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-05-2021 o 10:45

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dług publiczny Polski to dzisiaj ok.100mld.zl.
    ..

    Daleko nam do "najlepszych " :
    https://www.statista.com/statistics/...ates-by-month/

    Zrozum że to patologia , dzisiaj w USA nie da się znaleźć ludzi do pracy bo dostają kasę za darmo .
    Już zaczynają ludziom płacić aby przyszli na rozmowę o prace :
    https://www.zerohedge.com/markets/wh...age-forced-pay
    https://www.zerohedge.com/economics/...ople-back-work
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #60
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Zrozum że to patologia , dzisiaj w USA nie da się znaleźć ludzi do pracy bo dostają kasę za darmo .
    Już zaczynają ludziom płacić aby przyszli na rozmowę o prace.
    Toż mówię, że to patologia i nie trzeba żyć w Stanach, wystarczy żyć w Polsce.
    Taka patologia nastuka sobie 3 bombelkow i ona za najniższą krajową nie pójdzie pracować bo najniższą krajową "mądrzy" jej z kredytu dają.
    Do tego jako "samotna" matka, bo żyje z konkubinem dostaje od Państwa dodatek socjalny na mieszkanie, za to,że jest "samotna" i żyją (rodzina)za damski ch...na koszt innych.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-05-2021 o 12:58

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony