dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 91
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Te 15cm w dachu, to strasznie słabo.
    U mnie jętki mam 15cm wełny, plus pod 10, podzielone kanałami WM i jętkami.
    Śnieg mi na dachu od poziomu jętek topnieje.
    Na skosach, ok i nie topi się jak u sąsiadów..
    Podaj ile spalasz węgla plus dobowe spalenie w największe mrozy.
    Wełnę na dach przemyśle by dać więcej. Odnośnie spalania nie mam informacji. Dom dopiero poddasze będzie miał remontowane które nie było wogole zagospodarowane i ogrzewane.
    A skąd przypuszczenia, że pellet będzie również wycofany? Niby eko ale dużo Energi zżera jego produkcja?
    edit. dom jest już przyłączony do gazu tylko nie jest aktywny.
    Ostatnio edytowane przez kulawiec ; 17-03-2021 o 06:10

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Zaraz wpadnie forumowicz który zarejestrowany jest od 4 dni i opowie że pellet jest super i najlepszy kupuje w firmie xxx

    Modertorzy coś słabo działają bo takie szkodniki powinny być ostrzej traktowane
    Pellet jest super.

    A tak na poważnie to skąd ta awersja do pelletu ? Użytkuję pierwszy sezon mały piecyk i jestem póki co bardzo zadowolony. Zasypie zbiornik raz na 5-7 dni i spokój. Pellet kupuje dosyć tanio lokalnie. Nie pale jeszcze na docelowych obrotach, ale i tak jestem zadowolony ze spalania. W popielniku czyściutki popiół, bez grudek. A z komina od czasu do czasu leci ledwo widoczny biały dym. Dlaczego ktoś miałby to zakazywać ? Nie można porównywać takiego kotła do starego śmieciucha walącego smołą na całą wieś.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Dlaczego ktoś miałby to zakazywać ?
    Dlatego żebyś nie miał możliwości kupić taniego peletu od lokalnego producenta tylko korzystał z gazu albo prądu po cenie jaką ktoś Ci narzuci.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  4. #64
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Pellet jest super.

    A tak na poważnie to skąd ta awersja do pelletu ?
    Ty tak poważnie się pytasz ?
    Skoro poważnie to skieruj komin do wewnątrz domu, będziesz miał cieplej...
    Cytat Napisał kulawiec Zobacz post
    A skąd przypuszczenia, że pellet będzie również wycofany?
    Następny
    Proponuję uczynić jak wyżej.
    Odpowiedź sama się nasunie jak nie potraficie sobie tego wyobrazić dlaczego spalanie paliw stałych jest złe...

    Dlatego prędzej czy później będzie zakaz ich spalania, a będzie to prędzej niż później.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 17-03-2021 o 14:03

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Następny
    Kolejny ekoterrorysta - sam se skieruj z gazu i wdychaj.
    Jak nie potraficie sobie tego wyobrazić dlaczego spalanie paliw stałych jest złe...
    Trują cię na każdym kroku E210 (piwo) a ty boisz się spalania paliw stałych w kotłach o niebo lepszych niż kiedyś. Najgroźniejszy dla przyrody jest człowiek a nie coś co przyroda stworzyła sama.
    Dlatego prędzej czy później będzie zakaz ich spalania, a będzie to prędzej niż później.
    To stwierdzą kolejne pokolenia.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Trują cię na każdym kroku E210 (piwo) a ty boisz się spalania paliw stałych w kotłach o niebo lepszych niż kiedyś. Najgroźniejszy dla przyrody jest człowiek a nie coś co przyroda stworzyła sama.
    Tylko piwa mogę unikać, albo wybrać takie bez E210, a komina sąsiedniego domu nie uniknę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    a komina sąsiedniego domu nie uniknę...
    Pełna zgoda w tym aspekcie. Lecz nie mogę się zgodzić z atakami na paliwa które dała nam Matka Natura (drewno, węgiel). Paliwo nie jest tu nic winne tylko technika spalania tych paliw. Polskie kotlarstwo żyje jeszcze w średniowieczu wspomagając się kiepskimi konstrukcjami kotłów do których trzeba produkować super czyste paliwo (pellet). Nikt jednak nie spyta się ile energii kosztuje wyprodukowanie takiego paliwa. Więc jeszcze większa wściekłość wzmaga się we mnie jak ktoś pisze że paliwo stałe jest be w spalanym kotle który jest i tak o epokę do przodu w porównaniu z tym co było dotychczas w niektórych domach. Jeszcze jak zacznie wymyślać i marudzić o jakim tam żółtym płomieniu i brudzie w kotle to scyzoryk się w kieszeni otwiera.

  8. #68
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bo ci $$$ spada to się wsciekasz do czerwoności
    Musisz sobie zapażyć 2 kubki Melisy
    Paliwo stałe naszczeście prędzej czy później zniknie , coraz więcej miast wprowadza zakaz kopcenia paliwami stałymi w kopciuchach 5 klasy kopcenia patrz Warszawa czy okoliczne gminy Krakowa.

    A w tych węglowych kopciuchach 5 klasy kopcenia na żółty płomień to syfu w postaci sadzy i lotnego
    pyłu wywalanego do atmosfery jest co nie miara.

    Peletowe no jest lepiej ale syf nadal jest no może z wyjątkiem EdilKamin z Leonardo tam nie ma w środku pokładów sadzy tylko sam popiół lotny.

    Zgazowujace w Ameryce widziałem takie o czystym spalaniu (można jak widać można tylko nie w Polsce gdzie kotlarze wola nadal produkować nieudane kopciuchy byle by tylko jakimś sposobem dostać papier na 5 klasę) a o tych Polskich to nawet nie ma co pisać bo nadają się tylko na złom.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 17-03-2021 o 18:44

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulawiec Zobacz post
    . dom jest już przyłączony do gazu tylko nie jest aktywny.
    To, że masz rurkę z gazem, nie oznacza, że nie będziesz musiał ciągnąć nowej.
    Jeśli jest stalowa, to zapomnij o niej.
    Nie dałeś odpowiedzi na pozostałe moje zapytania.
    Dodaj do tego wartość opałową i ceny.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Bo ci $$$ spada to się wsciekasz do czerwoności
    Musisz sobie zapażyć 2 kubki Melisy
    Paliwo stałe naszczeście prędzej czy później zniknie , coraz więcej miast wprowadza zakaz kopcenia paliwami stałymi w kopciuchach 5 klasy kopcenia patrz Warszawa czy okoliczne gminy Krakowa.

    A w tych węglowych kopciuchach 5 klasy kopcenia na żółty płomień to syfu w postaci sadzy i lotnego
    pyłu wywalanego do atmosfery jest co nie miara.

    Peletowe no jest lepiej ale syf nadal jest no może z wyjątkiem EdilKamin z Leonardo tam nie ma w środku pokładów sadzy tylko sam popiół lotny.

    Zgazowujace w Ameryce widziałem takie o czystym spalaniu (można jak widać można tylko nie w Polsce gdzie kotlarze wola nadal produkować nieudane kopciuchy byle by tylko jakimś sposobem dostać papier na 5 klasę) a o tych Polskich to nawet nie ma co pisać bo nadają się tylko na złom.
    Widzę to z mojego okna, dom położony niżej, komin na tle lasu.
    Na tle nieba, nie widać.
    Na ciemniejszym tle lasu, zawsze dymi.

    Za to czuć cały rok wokół domu.
    Zaklinacze mogą zaklinać.
    Smród jest, dym także.
    Jest znacznie lepiej w porównaniu do zwykłemgo śmieciucha, ale pisanie, że jest eko, to znaczne nadużycie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #71
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kukaka

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Aleksandria
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie wiem skąd u was awersja do pelletu ja mam trzy piece na pellet i nie narzekam w połączeniu z buforem wychodzi mnie moim zdaniem ekonomicznie pierwszy piec 140 m2 podłogówka21-22 stopni w domu 3,5 tony pelletu na rok cena tony 630-700 zł tona piec z opcją automatycznego czyszczenia ruszt daje radę z gorszej jakości pelletem drugi ogrzewa warsztat 100 m2 temp 14-19 stopni 1-1,5 worka 15kg dziennie max.
    Podsumowując nie jest źle cena stabilniejsza niż gazu lepsza niż węgla gdyż nie ma w sobie kosztów wydobycia kilkukrotnego transportu nie jest też mocno uzależniona od sytuacji politycznych jak gaz zależy bezpośrednio od producenta a ten jak wiadomo stabilizowany jest konkurencją na rynku moim zdaniem pellet to jedno z korzystniejszych sposobów ogrzewania na dzień dzisiejszy.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kukaka Zobacz post
    Nie wiem skąd u was awersja do pelletu ja mam trzy piece na pellet i nie narzekam w połączeniu z buforem wychodzi mnie moim zdaniem ekonomicznie pierwszy piec 140 m2 podłogówka21-22 stopni w domu 3,5 tony pelletu na rok cena tony 630-700 zł tona piec z opcją automatycznego czyszczenia ruszt daje radę z gorszej jakości pelletem drugi ogrzewa warsztat 100 m2 temp 14-19 stopni 1-1,5 worka 15kg dziennie max.
    Podsumowując nie jest źle cena stabilniejsza niż gazu lepsza niż węgla gdyż nie ma w sobie kosztów wydobycia kilkukrotnego transportu nie jest też mocno uzależniona od sytuacji politycznych jak gaz zależy bezpośrednio od producenta a ten jak wiadomo stabilizowany jest konkurencją na rynku moim zdaniem pellet to jedno z korzystniejszych sposobów ogrzewania na dzień dzisiejszy.
    masz całe trzy posty na forum, kiedy będzie link do sprzedawcy najlepszego pelletu w całym województwie ?

  13. #73
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    masz całe trzy posty na forum, kiedy będzie link do sprzedawcy najlepszego pelletu w całym województwie ?
    Minister "zero" dał przykład jak ze swoją stajnią trolli można z głupów zrobić jeszcze większe grono głupów+

  14. #74

    Domyślnie

    https://distripark.com/aktualnosci/p...-eko-marketing
    Krótkie porównanie paliw stałych. Jak dla mnie pellet jest jak najbardziej OK.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    https://distripark.com/aktualnosci/p...-eko-marketing
    Krótkie porównanie paliw stałych. Jak dla mnie pellet jest jak najbardziej OK.
    jesli jest takie rozwiazanie jak gaz czy pompa ciepla, to jaki jest sens spalania w domu tysięcy kilogramów opału, pylenia i zatruwania okolicy.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    https://distripark.com/aktualnosci/p...-eko-marketing
    Krótkie porównanie paliw stałych. Jak dla mnie pellet jest jak najbardziej OK.
    Czy pellet drzewny jest paliwem ekologicznym?

    Zdecydowanie tak! Pellet drzewny jest bezkonkurencyjny wśród paliw stałych – ilość uzyskiwanego popiołu jest nawet 25-cio krotnie niższa niż w przypadku innych produktów grzewczych, emisja szkodliwych gazów zawsze wypada na korzyść pelletu, a emisja gazów cieplarnianych to dziedzina, w której żadne inne paliwo pochodzenia mineralnego nie może z nim konkurować. Ponadto o żadnym innym paliwie opałowym nie możemy powiedzieć, że „odrośnie”. Podczas gdy zasoby ropy, gazu, czy węgla są skończone (w pewnej chwili po prostu ich zabraknie) – pellet drzewny jest w pełni odnawialnym źródłem opału. Drzewa zawsze rosły i będą rosły na naszej planecie, do produkcji pelletu wykorzystywane są jedynie resztki pozostałe z obróbki drewna, a popiół pozostały po spaleniu biopaliwa może zostać użyty jak naturalny nawóz mineralny.
    Uzbrojeni w powyższe fakty możemy śmiało powiedzieć, że pellet drzewny spalany w przeznaczonym do tego piecu, to ekologiczne paliwo, a uzyskiwane w ten sposób ciepło jest przyjazne środowisku naturalnemu.
    Wszystko fajnie, dopóki domów ogrzewanych pelletem jest niewiele. Jak połowa domów w Polsce ogrzewana byłaby pelletem to dalej wykorzystywalibyśmy tylko resztki z obróbki drewna do jego produkcji? Czy może cięlibyśmy lasy na potęgę?
    Wiem, można sadzić drzewa czy nawet np. wierzbę energetyczną do produkcji pelletu. Tylko, że wtedy sytuacja robi się jak w pewnym momencie z biopaliwami - okazało się, że zamiast produkować żywność, rolnicy woleli sadzić uprawy pod produkcję biopaliw, bo to się bardziej opłacało. I ceny żywności poszły mocno w górę.
    Więc owszem, pellet jest ekologiczny, póki skala jego wykorzystania jest taka, że jedziemy na resztkach z przemysłu drzewnego.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #77

    Domyślnie

    Jakbym miał przyłącz gazu, to by było po temacie. Pompa mnie do siebie nie przekonała.

  18. #78

    Domyślnie

    Ostatnio zakupiłem piec na pallet od
    jestem z niego zadowolony, bo to dobre rozwiązanie do domu.
    Cena też nie jest zła.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-07-2021 o 11:17

  19. #79

    Domyślnie

    My wymieniliśmy piec na taki opalany pelletem 2 lata temu. Sprawuje się świetnie i bezproblemowo. Dodatkowo wybraliśmy opcję z zasobnikiem więc zasypuje go raz na tydzień i mam spokój. Pełna automatyka Uprzedzając niektórych - nie ma możliwości palenia gazem, zostają tylko paliwa stałe gdzie moim zdaniem pellet jest najlepszym rozwiązaniem.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał flu9 Zobacz post
    Ostatnio zakupiłem piec na pallet od https://piecbud.net.pl/
    jestem z niego zadowolony, bo to dobre rozwiązanie do domu.
    Pogadamy po sezonie zimowym. Znam te kotły i wiem ile potrafią skonsumować pelletu przez cały sezon.
    Cena też nie jest zła.
    Za niższą cenę (10000 zł.) można kupić Bio-Pella eco z palnikiem KIPI 20 kW, wymiennikiem pionowym i koszem 350 kg [ https://allegrolokalnie.pl/oferta/ko...o-pell-5-20-kw ]. Widziałem go u sąsiada i powiem że całkiem nieźle wygląda. Cała inwestycja kosztowała go 15000 zł. włącznie z modernizacją komina.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony