dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pytanie związane z pozwoleniem na budowę domu

    Cześć wszystkim.
    Czytałem na temat pozwoleń na budowę i mam pewne wątpliwości co do mojego pomysłu na postawienie domu.
    Rodzice mają działkę o wielkości 900m2, chciałem podzielić ją na pół i na moich 450m2 zbudować niewielki dom 1 piętrowy, do 100m2, z dachem 2 spadowym..
    Niestety na tym osiedlu są same domy w szeregu, postawione po 4 w każdym, a ja miałem zamiar postawić wolnostojący na skraju działki.
    Myślicie, że będzie możliwość uzyskania zgody na budowę domu w takiej konfiguracji, czy będę zmuszony "przyklejenia się" do już istniejącego szeregu?
    Załączam zdjęcie wyjaśniające o co chodzi.
    Kolor czerwony- działka
    niebieski- podział działki
    pomarańczowy- dom, który planuję postawić
    Bardzo proszę o opinię osoby, które mają podobny temat za sobą.
    Dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	453740  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież to zależy od MPZP lub WZ. Może się okazać że nie da się wydzielić działki o pow. 450 m2, bo minimalna może mieć np. 600 m2.

    Jaka byłaby szerokość działki?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtom16 Zobacz post
    Cześć wszystkim.
    Czytałem na temat pozwoleń na budowę i mam pewne wątpliwości co do mojego pomysłu na postawienie domu.
    Rodzice mają działkę o wielkości 900m2, chciałem podzielić ją na pół i na moich 450m2 zbudować niewielki dom 1 piętrowy, do 100m2, z dachem 2 spadowym..
    Niestety na tym osiedlu są same domy w szeregu, postawione po 4 w każdym, a ja miałem zamiar postawić wolnostojący na skraju działki.
    Myślicie, że będzie możliwość uzyskania zgody na budowę domu w takiej konfiguracji, czy będę zmuszony "przyklejenia się" do już istniejącego szeregu?
    Załączam zdjęcie wyjaśniające o co chodzi.
    Kolor czerwony- działka
    niebieski- podział działki
    pomarańczowy- dom, który planuję postawić
    Bardzo proszę o opinię osoby, które mają podobny temat za sobą.
    Dziękuję za pomoc.
    Na stronie gminy szukasz MPZP, w którym jest linia zabudowy (na mapie ) , minimalna powierzchnia działki po podziale i wszystko co musisz wiedzieć przymierzając się do budowy ( w części opisowej ogólnej oraz dla tej jednostki planistycznej).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jaka byłaby szerokość działki?
    Dzięki za zainteresowanie tematem
    Działka miałaby wymiary 12m x 36,5m
    W okolicy są mniejsze działki od tej podanej powyżej, więc raczej to nie będzie problem, ale muszę się bardziej zagłębić w research.
    MPZP nie jest jeszcze dla mnie zbyt czytelny, a wręcz trudny w odbiorze.
    Na planie widzę, że pod działką przebiega sieć elektronenergetyczna, co zapewne też stanowi problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony