Witam,

Mam problem i postanowiłem poprosić Was o pomoc. Robię remont łazienki i jednocześnie małą przeróbkę instalacji CO - dołączenie dwóch grzejników, które znajdują się poniżej poziomu powrotu do kotła. Instalacja jest stara na grubych rurach, wyposażona w pompkę na powrocie znajdująca się przy kotle oraz zwór 4D. Łącznie z poziomów znajdujących się na parterze wyprowadzonych 5 grzejników na piętro, przy czym na odejściu na grzejniki zamontowany jest trójnik i jedna rura wchodzi na grzejnik a druga wyprowadzona jest w pionie aż do strychu, prawdopodobnie gdzieś te rury się schodzą i są skierowane do naczynia wyrównawczego znajdującego się na strychu. Tak w skrócie przedstawiłem jak wygląda fragment którego nie załączyłem na poniższym schemacie. Zmiany, które dokonałem to odcięcie obecnego grzejnika w łazience na piętrze (rura powrotu została wycięta z poziomu i zaślepiona, natomiast rura zasilająca została zaślepiona na trójniku, aby zachować przepływ do zbiornika wyrównawczego. Kolejnymi posunięciami było dołożenie dwóch grzejników - w łazience na parterze oraz w kuchni na parterze w sposób pokazany na schemacie. Po podłączeniu grzejnika w łazience na dole - nie grzeje. Obawiam się, że jeśli podłącze ten grzejnik w kuchni na dole będzie ten sam problem.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem jak sobie z tym poradzić, aha jeszcze dodam, że grzejnik w łazience na górze nie został jeszcze podłączony jedynie są wyprowadzenia i nie jestem w stanie teraz stwierdzić czy on będzie grzał.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-03-05 134506.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	453748