dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wylewka anhydrytowa, małe wybrzuszenia na rurami ogrzewania podłogowego

    Witam
    Mam pytanie, które niestety trochę mnie nie pokoi.
    Otóż w całym budynku mam ogrzewanie podłogowe + wylewka anhydrytowa, która była wylana w połowie listopada. Oczywiście przed wylaniem wylewek hydraulik sprawdził szczelność wodą i było wszystko OK. Dom nie ogrzewany. W pierwszy dzień (wtedy kiedy były te duże mrozy w Polsce), hydraulik przyjechał i na szybko podłączył kocioł gazowy wraz z swoimi butlami, słusznie tłumacząc, aby mróz nie narobił szkód. Jak się okazało, trochę się spóźnił bo woda w rurkach była już częściowo zamarźnięta. O ile parter poszedł bez problemu dość szybko puściło, to z piętrem walczył 3 h. Był moment, że puścił na rury 70 stopni (niecałą godzinę), aż było widać jak przebiegają rury od ogrzewania podłogowego, i na szczęście wszystkie pętle puściły i był w nich obieg. Nie ma żadnych przecieków ( przez 1,5 tygodnia ciśnienie było takie samo). Jedyne co mnie martwi, to że widziałem wtedy obrys rur (podczas gdy puścił te 70 stopni)
    Na dzień dzisiejszy, wylewka wydaje się być „normalna”, równa, bez pęknięć. Ale jedyne co zauważyłem (przez przypadek), jakby położyć, źródło światła na podłodze, lub lekko ponad nią, to widać układ rur od ogrzewania podłogowego (jakby były wybrzuszone). Przejeżdżając ręką nie wyczuwam nie równości, poziomica pokazuje ok.
    Czy są to jakieś „mikronierówności” , które są normalne, a może to jakieś złudzenie optyczne? Wylewka jeszcze nie była wygrzewana, gdyż czekam na podłączenie gazu ziemnego (za jakieś 3 tygodnie powinien być).
    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy obrys tych rur był widać (gdyby przyłożyło się lampę) przed całą akcją z hydraulikiem, bo jak wspomniałem zauważyłem to przez przypadek (gdy spadł mi telefon), a to było dość niedawno.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy rury były zalane podczas robienia wylewki? Jeżeli nie to może rzadki anhydryt minimalnie wyparły do góry -wystarczy 1-2mm i będzie ślad u góry?
    Primo -czy rury były solidnie pospinane takerem do styropianu?

  3. #3

    Domyślnie

    Rury były mocno wpięte, i napewno zalane. Pytanie tylko czy teraz muszę wylać coś na wyrównanie, czy też takie małe nierówności nie mają znaczenia (będą panele). Druga sprawa czy skoro, jest ryzyko że anhydryt mógł lekko oderwać się od rurek, a tym samym pogorszy się jego właściwości cieplne? Dlatego wybrałem droższy anhydryt, bo lepiej otula rurki niż cement i lepiej przewodzi ciepło. A boje się że skoro jest minimalnie uniesiony to mógł się od nich oderwać.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie bałbym się o nic innego jak o to czy rurki nie są zbyt wysoko uniesione.
    Nie wiem jak to sprawdzić poza delikatnym rozkuciem w miejscu najbardziej widocznym, ale -ważne żeby nie pogorszyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony