dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Vitodens 100W - ustawianie temperatury grzania

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 100W - ustawianie temperatury grzania

    Witam,

    Jakiś czas temu postanowiłem odłączyć czujnik temperatury zewnętrznej. Według instrukcji po tej operacji kocioł będzie utrzymywał zadaną temperaturę wody w obiegu. I tak faktycznie jest, z tym że mam problem z ustawieniem zadanej temperatury.

    Gdy ustawiam temperaturę (zgodnie z instrukcją) do nie mogę zwiększyć jej powyżej 45 stopni. Klikam strzałkę w górę i nic... Mogę ustawić temperaturę w zakresie od OFF do 45 stopni, więcej nie. Według instrukcji fabryczne nastawy to 70 stopni, stąd wnioskuję że 45 to nie jest maksymalna wartość jaką można ustawić.

    Odłączyłem czujnik na wyłączonym zasilaniu. Po ponownym uruchomieniu nie wystąpił żaden błąd.

    Co w takim razie może być nie tak?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej kocioł przechodzi na sterowanie pogodowe. Oznacza to, że kocioł wylicza temeprature zasilania z krzywej grzewczej o kącie 1.4 dla odpowiedniej temperatury zewnętrznej. Za pomoca panelu sterowania ustawiamy wtedy wymaganą temepraturę pomieszczenia która jest dodatkowa korektą wymaganej temperatury zasilania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, ja to rozumiem. Ja opisałem sytuację po odłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej.

    Problem rozwiązałem, okazało się że miałem ustawiony parametr maksymalnej temperatury w kotle na 45 - ustawia się go przez aplikacje ViCare.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cieszę się, że udało się rozwiązać problem. W razie czego, służę pomocą.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony